• ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

    Σάββατο, 8 Νοεμβρίου 2008

    "Αυτολογοκρισία Παπανδρέου..."

    .
    Από τον Παναγιώτη Δημητρά
    .
    Αυτολογοκρισία και εξευτελισμός λαϊκιστή Παπανδρέου με την αποπομπή Βαλλιανάτου
    Το Ελληνικό Παρατηρητήριο των Συμφωνιών του Ελσίνκι (ΕΠΣΕ) επισημαίνει την αυτολογοκρισία του Προέδρου του ΠΑΣΟΚ στην ιστοσελίδα του στα πλαίσια της αποπομπής του Γρηγόρη Βαλλιανάτου (
    http://cm.greekhelsinki.gr/index.php?sec=192&cid=3367). Ο τελευταίος δήλωσε πως οι θέσεις του για το μακεδονικό και τη μακεδονική μειονότητα, μεταξύ άλλων, περιλαμβάνονται και στο πρόσφατο βιβλίο του, «Ακατάλληλο», το οποίο γνώριζε ο Πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ και συνιστούσε στην ιστοσελίδα του. Αμέσως, ο Πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ αφαίρεσε τη σχετική καταχώρηση από τα περιεχόμενα της ιστοσελίδας του «Βιβλιο-περιδιαβάσεις» (http://www.papandreou.gr/papandreou/content/folder2.aspx?d=6&rd=7739474&f=1638&rf=1504593415&m=-1&rm=-1&l=2), όπου υπήρχε με ημερομηνία 11 Ιουλίου 2008. Ξέχασε όμως να αφαιρέσει την ειδική σελίδα με αναφορά στο βιβλίο που βρίσκεται μόνο μετά από αναζήτηση (πατήστε εδώ).
    Αυτό είναι το ήθος και οι αξίες του ΠΑΣΟΚ και του Προέδρου του!
    Στο βιβλίο του Γρηγόρη Βαλλιανάτου (σσ. 64-66) περιλαμβάνεται ένα κείμενο για τις μειονότητες στην Ελλάδα (μακεδονική και τουρκική) με παράθεση των σχετικών κειμένων του ΟΗΕ και του Συμβουλίου της Ευρώπης: για αυτές ακριβώς τις θέσεις το ΠΑΣΟΚ (που προφανώς περιφρονεί και αυτό τους δύο φορείς όπως και τα μειονοτικά δικαιώματα) διέκοψε τη συνεργασία του με το Γρηγόρη Βαλλιανάτο. Το σχετικό κείμενο (που πρωτοδημοσιεύτηκε στην Athens Voice την 1 Ιουνίου 2006) αναδημοσιεύεται εδώ. Η υποκρισία του Γιώργου Παπανδρέου ήταν τέτοια που εξευτελίστηκε με την αυτολογοκρισία αυτή.
    Αναδημοσιεύεται επίσης το σημερινό σχόλιο του (και συνιδρυτή του ΕΠΣΕ μαζί με το Γρηγόρη Βαλλιανάτο και άλλους) Νίκου Δήμου με τον εύστοχο τίτλο «Πιστοποιητικά εθνικών φρονημάτων;» για το «λαϊκιστή» Γιώργο Παπανδρέου.
    Τέλος, αναδημοσιεύεται συνέντευξη του τότε Υπουργού Εξωτερικών Γιώργου Παπανδρέου στο Flash στις 29 Ιουλίου 1999, όπου αναπτύσσει θέσεις παραπλήσιες με εκείνες του ΕΠΣΕ και του Γρηγόρη Βαλλιανάτου για την μακεδονική και την τουρκική μειονότητα. Οι συνεπείς δημοκράτες δεν αλλάζουν θέσεις. Οι λαϊκιστές προσαρμόζονται οπορτουνιστικά σε ό,τι χρειάζονται για να αναρριχηθούν στην εξουσία και, αν χρειαστεί, τιμωρούν τους συνεπείς δημοκράτες.
    ---------------------------------
    • Blogger Comments
    • Facebook Comments

    75 σχολια:

    Ανώνυμος είπε... 8 Νοε 2008, 11:16:00 μ.μ.

    Είμαι περίεργος αυτός ο Δημητράς τι δουλειά κάνει και πως ζει. Τον πληρώνουν μήπως ξένες μυστικές υπηρεσίες;

    Ανώνυμος είπε... 8 Νοε 2008, 11:19:00 μ.μ.

    Γιώργο,

    Είσαι αρχηγός του ελληνικού κόμματος ΠΑΣΟΚ, που διεκδικεί την εξουσία στην Ελληνική επικράτεια.

    Αν οι δικοί σου, πάνε και μιλάνε για Μακεδονική μειονότητα στους σαλονικιούς ...

    ΜΗΝ απορείς μετά γιατί....

    ...ο Καραμανλής σκίζει σε ψήφους στη Μακεδονία...,εκείνη των ελλήνων ψηφοφόρων εννοώ, όχι των Σκοπίων που χαιδεύετε, αλλά δεν έχει νόμιμο δικαίωμα ψήφου στην Ελλάδα.

    Μέχρι κι ο Ομπάμα, κατανοεί τις ελληνικές θέσεις για το Σκοπιανό,που
    οι ΒαλλιανοΓερουλανοΝτοράκηδες
    δυσκολεύονται να σεβαστούν!

    Η, στραβός είναι ο γυαλός,
    Η, στραβά αρμενίζουμε....!

    Ανώνυμος είπε... 8 Νοε 2008, 11:27:00 μ.μ.

    Μετά τον Κινέζο η καλύτερη κίνηση που έχει κάνει ο ΓΑΠ.

    Έξω οι πισωκίνητοι από το ΠΑΣΟΚ

    Ανώνυμος είπε... 8 Νοε 2008, 11:30:00 μ.μ.

    Eξω οι λεσβίες και οι πουστηδες απο το ΠΑΣΟΚ βγήκατε τώρα και λετε οτι μαλακιες σας κατεβει σςτο κεφάλι μας πνιξατες πια δεν εχετε ουτε ιερό ουτε οσιο

    Ανώνυμος είπε... 8 Νοε 2008, 11:33:00 μ.μ.

    Ελεος κύριε Δημητρά,

    Πόσο σοβαρό είναι που μια κραγμένη και παρά φύση ύπαρξη στερήθηκε μιας ακόμα παχυλής μισθοδοσίας ??

    Ας αρκεσθεί ο κ. παρά φύση στη μισθοδοCIA που παίρνει (μερικά εκατομμύρια δολλάρια το χρόνο) για να υπονομεύει μια χώρα με ιστορία και πολιτισμό χιλιετιών.

    Ούτε εσείς ούτε κανείς άλλος, ούτε και ο κήρυκας της παραφυσιολογίας θα υπήρχαμε, αν δεν λειτουργούσε η φύση σύμφωνα με τους νόμους της.

    Αποτελεί ΥΒΡΗ να μιλάμε άλλο για υποκείμενα που θάπρεπε να ζητήσουν πρώτα συγγνώμη για το ηθελημένο κουσούρι τους από τη φύση και μετά από μας. Αποτελεί ΥΒΡΗ να καθόμαστε να ασχολούμεθα με αυτούς και αυτές.

    Εσείς τι λέτε ???
    Αν όλοι μας ακολουθήσουμε το "παράδειγμα" του κυρίου ΠΑΡΑΦΥΣΗ τότε σε λίγα χρόνια δεν θα υπάρχει ζωή στον πλανήτη. Πολυσπουδαγμένε μας κ. ΔΗΜΗΤΡΑ αυτό τόχετε σκεφθεί ??

    ή μήπως έχετε και σείς τυφλωθεί από το πάθος της υπεράσπισης δήθεν των ατομικών δικαιωμάτων ???

    Ανώνυμος είπε... 8 Νοε 2008, 11:35:00 μ.μ.

    ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΞΑΔΕΡΦΑΡΕΣ.
    Η ΜΙΣΘΟΔΟCIA ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ

    ΚΑΝΕΝΑ ΓΚΑΛΟΠ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΤΕΙΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ????






    ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΞΑΔΕΡΦΑΡΕΣ.
    Η ΜΙΣΘΟΔΟCIA ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ

    ΚΑΝΕΝΑ ΓΚΑΛΟΠ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΤΕΙΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ????






    ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΞΑΔΕΡΦΑΡΕΣ.
    Η ΜΙΣΘΟΔΟCIA ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ

    ΚΑΝΕΝΑ ΓΚΑΛΟΠ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΤΕΙΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ????







    ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΞΑΔΕΡΦΑΡΕΣ.
    Η ΜΙΣΘΟΔΟCIA ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ

    ΚΑΝΕΝΑ ΓΚΑΛΟΠ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΤΕΙΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ????







    ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΞΑΔΕΡΦΑΡΕΣ.
    Η ΜΙΣΘΟΔΟCIA ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ

    ΚΑΝΕΝΑ ΓΚΑΛΟΠ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΤΕΙΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ????

    Ανώνυμος είπε... 8 Νοε 2008, 11:40:00 μ.μ.

    Ο ΒΑΛΙΑΝΑΤΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΠΑΡΘΕΝΟΓΕΝΝΗΣΗ.

    ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΕΙΝΑ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΗΤΑΝ ΟΛΟΥ ΠΙΣΩΠΑΙΡΝΗΔΕΣ.

    ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΣ ΜΕ ΚΡΙΝΟ ...

    ΟΥΣΤ ΞΑΔΕΡΦΑΡΕΣ. ΔΕΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΟΥΤΕ ΤΗ ΦΥΣΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΕΝΝΗΣΕ, ΧΑΜΕΝΑ ΚΟΡΜΙΑ.

    Ανώνυμος είπε... 8 Νοε 2008, 11:40:00 μ.μ.

    ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΞΑΔΕΡΦΑΡΕΣ.
    Η ΜΙΣΘΟΔΟCIA ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ

    ΚΑΝΕΝΑ ΓΚΑΛΟΠ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΤΕΙΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ????






    ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΞΑΔΕΡΦΑΡΕΣ.
    Η ΜΙΣΘΟΔΟCIA ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ

    ΚΑΝΕΝΑ ΓΚΑΛΟΠ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΤΕΙΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ????






    ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΞΑΔΕΡΦΑΡΕΣ.
    Η ΜΙΣΘΟΔΟCIA ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ

    ΚΑΝΕΝΑ ΓΚΑΛΟΠ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΤΕΙΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ????







    ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΞΑΔΕΡΦΑΡΕΣ.
    Η ΜΙΣΘΟΔΟCIA ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ

    ΚΑΝΕΝΑ ΓΚΑΛΟΠ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΤΕΙΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ????







    ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΞΑΔΕΡΦΑΡΕΣ.
    Η ΜΙΣΘΟΔΟCIA ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ

    ΚΑΝΕΝΑ ΓΚΑΛΟΠ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΤΕΙΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ????

    Ανώνυμος είπε... 8 Νοε 2008, 11:45:00 μ.μ.

    ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ ΤΗΝ ΚΡΥΦΗ ΑΤΖΕΝΤΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΕΘΝΙΚΑ ΜΑΣ ΘΕΜΑΤΑ. ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΥΜΙΑ, ΟΧΙ ΑΛΛΟΣ ΠΑΣΟΚΙΚΟΣ ΔΙΑΣΥΡΜΟΣ ΑΛΛΑ ΟΤΣΑΛΑΝ, ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΗΡΕΤΕΣ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ ΜΕ ΤΑ ΔΗΘΕΝ ΣΧΕΔΙΑ ΑΝΑΝ ΓΙΑ ΕΠΙΛΥΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΡΙΑΚΟΥ. ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΛΑΙΚΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΗΜΑΓΩΓΙΕΣ ΤΩΝ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ, ΟΧΙ ΣΤΟ ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΧΑΖΟ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΕΤΑΙ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΙΑ.

    ΝΑΙ ΣΤΟ ΒΕΤΟ ΤΟΥ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ, ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΝΑΝΤΙΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ ΙΜΠΕΡΙΑΛΙΣΤΕΣ, ΝΑΙ ΣΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ. ΝΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΠΟΥ ΑΠΕΛΥΣΕ ΤΟΝ ΟΜΟΙΔΕΑΤΗ ΤΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΥΚΟΥΛΩΣΕΙ ΤΟ ΠΟΙΟΝ ΤΟΥ. ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΕΙΟΔΟΤΗ ΣΕ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΛΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΨΗΦΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!

    Ανώνυμος είπε... 8 Νοε 2008, 11:46:00 μ.μ.

    Βγήκε ο Δήμητρας ο πιο ανθέλληνας που υπάρχει να μας πει για το Βαλιανάτο.

    Για αυτά που σας κατηγορούν να μας πείτε και το φάκελο που σας έχουν κάνει.

    Ανώνυμος είπε... 8 Νοε 2008, 11:50:00 μ.μ.

    ΔΗΜΗΤΡΑΣ - ΔΗΜΟΥ - ΒΑΛΙΑΝΑΤΟΣ
    ΤΟ ΤΡΙΟ ΜΠΕΛΚΑΝΤΟ ΤΩΝ «ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΩΝ»

    Ανώνυμος είπε... 8 Νοε 2008, 11:56:00 μ.μ.

    Δημητρά και εσύ εδώ να υποστηρίξεις τον φιλαράκο σου που πήρε τον πούλο από το ΠΑΣΟΚ δεν σας χάλασε λέρες.

    Ανώνυμος είπε... 8 Νοε 2008, 11:58:00 μ.μ.

    Δυστυχώς έτσι είναι... Ο λαϊκισμός κυριάρχησε επί της ελευθερίας της άποψης και τελικά της αλήθειας, όσο κι αν αντιστέκεται το νεοελληναραδικορθόδοξο κατεστημένο

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 12:00:00 π.μ.

    Βρες καλός τον Παναγιώτη Δ. μας που πετάχτηκε σαν την πορδή όλη συνομοταξία...

    ΥΙΟΙ-ΔΗΜΗΤΡΑΔΕΣ-ΔΗΜΟΥ-ΒΑΛΙΑΝΑΤΟΣ-ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟΣ.

    χαλαρά είναι μέσα στην 10άδα με τους πιο ανθέλληνες-μισέλληνες που κυκλοφορούν

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 12:07:00 π.μ.

    Βγήκαν όλοι οι βρωμιαραίοι να υπερασπιστούν τους ανθέλληνες ομοϊδεάτες τους.

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 12:28:00 π.μ.

    ΚΥΡ ΔΗΜΗΤΡΑ
    ΜΗ ΧΤΥΠΙΕΣΑΙ ...

    ΑΝ Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΔΕ ΤΙΝΑΞΕΙ ΣΚΟΥΠΙΔΑΚΙΑ ΣΑΝ ΕΣΑΣ ΑΠΟ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥ, ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΔΕ ΒΛΕΠΕΙ !!!!

    ΤΕΛΟΣ ....


    ΚΑΙ ΑΝ ΣΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑΣΕΙ ΜΕΤΑ, ΜΑΖΙ ΘΑ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΠΑΤΟ, ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ (FIRST THING)

    ΑΝΤΕ ΜΑΙΜΟΥΔΕΣ ...

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 12:28:00 π.μ.

    ΣΗΚΩ ΑΝΤΡΕΑ
    ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΤΩΝ ΑΞΙΩΝ, ΤΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΠΑΣΟΚ, ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΑΣΟΚ, ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΠΑΣΟΚ.
    ΦΤΟΥ ΣΑΣ ΑΝΩΜΑΛΟΙ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ ΑΛΗΤΕΣ ΗΘΙΚΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΜΕ ΠΡΩΤΟΝ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ ΣΑΣ.
    ΦΤΟΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΦΤΟΥ ΣΑΣ ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΤΗΣ ΞΕΦΤΙΛΑΣ.

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 12:34:00 π.μ.

    8 Νοέμβριος 2008 11:38 μμ



    ΦΙΛΕ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΔΕ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΕΠΑΝΩ ΜΑΣ ???

    ΔΕ ΜΑΖΕΥΕΣΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ... ???

    ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟ 3,5 ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΠΡΟΣΗΜΟ ????

    2 ΜΗΝΕΣ ... ΤΟ ΠΟΛΥ


    ΑΝ Ο ΓΑΠ ΔΕΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΕΙ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ... ΚΑΡΕΚΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ. .. ΘΑ ΤΗ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΟ ΣΚΑΜΠΟ,
    ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ, Η ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ???

    Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΠΕΦΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΔΙΝΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ,
    ΛΕΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ, ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ,
    ΝΑ ΤΟ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΓΑΠ ΓΙΑ ΤΑ ΕΘΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ????


    ΜΑΖΕΨΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ....

    ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΥΣ ...

    ionas είπε... 9 Νοε 2008, 12:41:00 π.μ.

    kala re file...sti xwra mas to mono provlima einai o vallianatos?? des ti bourdelo exei katantisei ti xwra o kwstakis...des ta alithina provlimata..pou i nea genia teleiwnei to panepistimio kai kataligei servitoros..pou o ellinas oti mistho pairnei to dinei sta daneia kai stis kartes?? alla k esu kanenas volemenos tha sai-galazio paidi....

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 12:46:00 π.μ.

    Είναι υποκριτικό να κράζουνε το Γρηγόρη Βαλλιανάτο αυτοί που πήγαιναν και υπογράφανε τα δημοψηφίσματα του Ιερόδουλου που ήταν 100% αδερφάρα με κωλοσούζες αρχιγραμματείς και άλλα, και που ππέθανε απο μετεξέλιξη σεξουαλικού μεταδιδόμενου νοσήματος.
    Έλεος, ουαί υμίν φαρισαίοι υποκριτές.

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 1:08:00 π.μ.

    Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΞΕΝΩΝ ΣΩΜΑΤΩΝ (SIC)
    ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

    Οταν εσύ ο ΓΑΠ* είσαι κώλος και βρακί,όπως λέει και ο λαός , με μία εντελώς κραγμένη και αυτοεξεφτελισμένη αδελφή, Βαλλιανάτος το όνομα ,
    την είχες συμβουλατόρησα σου στο
    ΥΠΕΘΟ , την βάζεις σε κομματική θέση μόλις ανέπνευσες λίγο στα γκάλοπ, και ταυτόχρονα ψιλογελάς και επικροτείς με τη σιωπή σου γκεμπελίστικες κατασκευασμένες κατηγορίες κατα του πολιτικού σου
    αντιπάλου , ότι είναι πούστης,
    ΓΙΩΡΓΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ
    ΚΡΕΑΣ ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ ΣΟΥ.
    ΑΠΕΙΡΑ ΞΕΝΑ ΣΩΜΑΤΑ** ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ.

    * ΓΑΠ = Γιώργος Ανδρέα Παπανδρέου
    ** ΞΕΝΑ ΣΩΜΑΤΑ : Ετσι είχαν ονομά-
    σει, ο Ανευλαβής και ο Τριανταφυλ- λος, τεραστίου μεγέθους πλαστική ψωλή, που εκλείθησαν οι γιατροί του Ερυθρού Σταυρού να βγάλουν απο τον πάτο ανώνυμης πουστάρας . Σε αυτή την εκπομπή ετέθη απο τον γνωστόν ιδιοκτήτη νυχτερινών κέντρων Παπαργυρόπουλο η ερώτηση της χρονιάς , Ρε παιδιά πως την λένε αυτη την ασθένεια ?



    CAPTAIN

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 1:35:00 π.μ.

    γιωργακη στην φορεσε απο πισω η γρηγορια ... να δω που θα κρυφτειτε τωρα πασοκια μετα απο αυτα τα καραγκιοζιλικια

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 1:53:00 π.μ.

    Dhmhtra pikra megalh monos sou emeines sto parathrhthrio. Kai twra pou teleiwse kai h xrhmatodothsh apo to Soros dyskola ta pragmata gia meiodotes.

    Gi ayto kairos na matheis to neo sou motto:

    "Do you want fries with that?"

    the Bloopers Team (CA) είπε... 9 Νοε 2008, 2:19:00 π.μ.

    Από ποιό άραγε γεωγραφικό μήκος και πλάτος στην Ελλάδα μπορεί να θεωρείται κάποιος ότι ανήκει σστη μειονότητα; Με τι κριτήρια;

    Θα μπορούσα άραγε εγώ, αν πχ μένω στην Κρήτη, να είμαι μέλος της Κρητικής μειονότητας, αν είμαι στην Αθήνα μέλος της Αττικής μειονότητας και αν στην Θράκη, τότε μέλος της Θρακικής μειονότητας;

    Πως μπορεί κανείς να είναι μέλος μειονότητας αν κατάγεται, έχει υπηκοότητα και ζει μέσα στην Ελλάδα χωρίς γλωσσικές πολιτιστικές και ιστορικές διαφορές με τους άλλους; Τι μειονότητα είναι αυτή;

    Σας αφήνω να το σκεφτείτε ενόσω εγώ θα επισκεφτώ μία φίλη η οποία τυγχάνει να είναι μέλος της "μειονότητας" των κατοίκων του κέντρου της πόλης και της μειονότητας των φιλάθλων του Ολυμπιακού...

    Λίγη σοβαρότης παιδιά!
    Μην χάσουμε το μέτρο και οι λέξεις το νόημά τους...

    :-)

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 2:36:00 π.μ.

    ΒΡΕ ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΑ!!!!
    ΕΤΕΡΟΣ ΠΟΥΣΤΗΣ,ΘΙΑΣΩΤΗΣ ΤΟΥ "ΟΥΡΑΝΙΟΥ ΤΟΞΟΥ", Η ΑΛΛΗΛΕΓΚΙΗ ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ!!
    ΡΕ, ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΣΟΚ,ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΗΤΑΝΕ ΑΚΑΡΙΑΙΑ, ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΡΕΠΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΗΜΗΤΡΑΔΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΜΠΑΘΙΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ "ΓΥΤΟΣΚΟΠΙΑΝΟΥΣ", ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ, ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΒΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ,ΑΛΛΑ...ΚΑΤΙ ΠΟΥΣΤΙΔΕΣ ΤΙΠΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΘΕΛΟΥΝ ΑΥΣΤΗΡΟ ΚΩΛΟΔΑΚΤΥΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΟΥΝ!!
    ΑΛΗΘΕΙΑ, ΠΑΛΙΟΠΟΥΣΤΑ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΠΩΣ ΖΕΙΣ??
    ΓΙΑ ΒΓΑΛΕ ΣΤΗΝ ΦΟΡΑ ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ "ΓΥΤΟΣΚΟΠΙΑΝΟΥΣ" ΣΕ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ??
    ΠΥΡΑΧΤΥΚΕ ΚΑΙ Ο Κος ΔΗΜΟΥ??
    ΔΕΝ ΓΑΜΝΙΕΣΑΙ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ, ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΩΛΟΚΑΡΚΙΝΟΜΑΤΑ, ΜΑΣ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΤΑΙ ΤΙΝ "ΕΛΙΤ ΟΜΕΡΤΑ" ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΑΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΤΕ ΤΙΣ ΚΑΘΕ ΛΟΓΕΙΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΣΑΣ!!
    ΠΟΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΑΚΝΑΤΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΛΟΓΕΙΣ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ??
    ΜΟΝΟ ΣΥΜΒΗΒΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΑ!
    ΒΡΕ ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ,ΠΟΥ ΕΧΤΕ ΚΑΙ ΑΠΩΨΗ!!!
    ΔΗΜΟΥ=ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΕΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ!
    ΠΕΡΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΞΑΡΧΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΑΨΟΥΜΕ ΛΙΓΟ!!!

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 2:47:00 π.μ.

    γιωργακη στην φορεσε απο πισω η γρηγορια ... να δω που θα κρυφτειτε τωρα πασοκια μετα απο αυτα τα καραγκιοζιλικια

    9 Νοέμβριος 2008 1:35 πμ


    Ελα ρε μεγάλε σοβαρά; Σάλτα γαμήσου ρε ταγματασφαλίτικο πουστρώνι με Ζαχόπουλος και Βιλντιρίδηδες που σας ανοίγουν τον Κωστάκη, πάρτε κανα τσιμπούκι στον Εφραίμ και στους τραπεζίτες και άσε τους άλλους ρε πισωκέντη.

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 2:50:00 π.μ.

    8 Νοέμβριος 2008 11:45 μμ

    Ναί σε όλα γάμω το δοσίλογο σπίτι σου, που θα μας πεις και ναι στον Κωστάκη ταγματασφαλίτικο ρουφιανοπαίδι.

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 3:00:00 π.μ.

    καλα ρε μαλακα 1:35 πμ,μια και ασχολείσαι με τους κώλους, εξέτασες τον δικό σου??
    Δεν ρώτάς τον Βιλδιρίδη πως γαμνώτανε με τον Μπουχέσα?? Λές να κάνανε παρτούζα με τον Βαλιανάτο και η Νατάσα να τους έβαζε την πλαστική πούτσα στο κώλο, κατα ομολογία Ζαχόπουλου??
    Τορα πες μας για σένα! Σε βάλανε αυστηρο κωλοδάκτυλο και σκούζης έτσι??

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 3:04:00 π.μ.

    CAPTAIN

    9 Νοέμβριος 2008 1:08 πμ

    Στη μανα σου ειναι ακομα μεσα απο προχθες που της το εβαλα.

    Δημήτρης Παναγιωτάς είπε... 9 Νοε 2008, 3:06:00 π.μ.

    Μιά χαρά τα λέει ο κ.Δημητράς (Πάνο είσαι η ελπίδα μας, πήδα πήδα πήδα μας) Μπορείτε επίσης να διαβάσετε τη συνέντευξη που παραχώρησε στο Παρατηρητήριο μας και η οποία κάνει ήδη αίσθηση:

    http://ass-watch.blogspot.com/2008/11/blog-post_08.html

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 3:34:00 π.μ.

    Koita3te:

    ANAKOINWSH PARATHRITIRIOU:

    http://ass-watch.blogspot.com/

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 4:00:00 π.μ.

    SXEDIO ALWSHS PASOK EN E3ELI3EI:

    OLA TA LOULOUDIA (XOUNTO-DHMHTRAS, DHMOU, PSOLO-BALIANATOS, BOULGARO-BOSKOPOULOS klp) THS FILELEY8ERHS TSOGLANARIAS ETOIMAZONTAI NA KANOUN RESALTO STO PASOK!

    PROFANWS AKOLOU8WNTAS KELEUSMATA TWN 3ENWN AFENTIKWN TOUS!

    O BALIANATOS EINAI MONO O LAGOS!

    EIDATE PWS AMESWS OLA TA FIDIA 3EKOULOURIASTIKANE????

    FOBAMAI OTI O GIWRGOS HTAN ENHMEROS, KAI TO EIXE APODEX8EI!!

    8YMASTAI THN GAFA MANOU, ANDRIANOPOULOU??


    AN DEN EIXAME EMEIS 3ESIKW8EI 8A EKANE GARGARES TIS DHLWSEIS BALIANATOU!!!

    O AN8RWPOS APLA DEN EXEI KRISH!!

    EINAI AKATALHLOS GIA TO PASOK!

    OLA TA LOIPA EINAI PERITTA!!!

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 4:03:00 π.μ.

    To bourdela.com to kleisane!

    To bourdelo sou Dimitra sta Glyka Nera pote???????????????

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 4:07:00 π.μ.

    Είμαι περίεργος αυτός ο Δημητράς τι δουλειά κάνει και πως ζει. Τον πληρώνουν μήπως ξένες μυστικές υπηρεσίες;

    Kati psixoula tou dinoune!!

    XAMOURA einai outws oi allws!

    Se ollous tous prodotes kati kokala tous dinoune kai gleifoune!

    Blepeis oi prodiotes eina sixamera onta akoma kai apo gia ta afentika tous!

    Kati fatses gleiwdeis san ton Starenio se palia Ellinika film!

    A 3exasa autos o Efialtis exei kati lefta apo ton patera tous ton ARXI-XOUNTIKO Ypourgo tote pou epi Xountas eklebe tin Ellada!

    MILAME GIA SIXAMA AN8RWPOU!!!

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 4:24:00 π.μ.

    ΕΠΡΕΠΕ ΡΕ ΚΑΡΑΠΡΟΔΟΤΑΡΟΙ ΧΟΥΝΤΟΔΗΜΗΤΡΑΔΕΣ, ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟ-ΔΗΜΟΥλεσ, ΨΩΛΟ-ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΙ ΝΑ ΖΟΥΣΑΤΕ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ Η ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ (ΟΠΟΥ ΟΙ ΑΔΕΡΦΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΚΗΝΥΓΟΥΝΤΑΙ) ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΓΛΥΚΑ!!!

    ΕΔΩ ΑΠΛΑ ΤΑ ΞΕΝΑ ΣΩΜΑΤΑ ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΑ ΠΕΡΙΦΡΟΝΟΥΜΕ, ΚΑΙ ΤΑ ΦΤΥΝΟΥΜΕ ΜΕ ΣΙΧΑΜΑΡΑ!!!!

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 4:54:00 π.μ.

    Βαλλιανάτε μη στεναχωριέσαι, έχεις καλούς φίλους στα Σκόπια

    το παρακάτω είναι από το γνωστό MAKNEWS που εκφράζει τον πόνο του για την απόλυση Βαλλιανάτου. Προσέξτε τη γελοία (όπως πάντα) προπαγάνδα, την οποία (όπως πάντα) θα βγάλουμε στη ....σέντρα. Απλά επειδή είμαστε αλλεργικοί στη γελοιότητα. Δείτε τι ακριβώς λένε οι φίλοι των ακαδημαϊκών μας:
    .
    On Friday it was officially released by PASOK that the collaboration with Gregory Vallianatos was ended. In a number of blogs appeared a homophobic delirio against Gregory Vallianatos with heavy insults. Here is a link in Greek. http://www.in.gr/news/article.asp?lngEn ... gDtrID=244 It is a very brutal case of censorship. This guy was displaced because he expressed personal views.Shame on PASOK.

    http://www.maknews.com/forum/general-discussions/racism-in-greece-t12373.html
    .
    Προσέξτε τι λέει ο γελοίος: "σε πολλά μπλογκς υπήρξε ομοφοβικό ντελίριο. Δείτε ένα λινκ στα ελληνικά" και παραπέμπει στο in.gr (!!!!), στο οποίο δεν γίνεται καμιά αναφορά στην ομοφυφυλοφιλία του Γρηγόρη, όπως δεν έγινε π-ο-υ-θ-ε-ν-ά και ο γελοίος προπαγανδιστής του Σκοπιανού site, γνωρίζει πολύ καλά, ότι ο Γ.Β. εκδιώχθηκε ΜΟΝΟ, επειδή ζητά την αναγνώριση μακεδονικής μειονότητας στη Μακεδονία (μη συγχέετε από την πολύ προπαγάνδα τις έννοιες, δε μιλάμε για Σλαβο...) ΚΑΙ την αναγνώριση της Βαρδαρίας, με ένα όνομα που υπάρχει ήδη και χρησιμοποιείται εδώ και 3.000 χρόνια από τους Έλληνες και για κανέναν άλλο λόγο .
    Και αυτά δεν είναι "έκφραση γνώμης", όπως ..απαλά, απαλά, θέλουν να το εμφανίσουν οι σκοταδιστές. Είναι η απόλυτη εθνική μειοδοσία.
    Είναι ισοδύναμο με το να βγει ένα στέλεχος του VMRO, στο συνέδριο του, και να τονίσει ότι πρέπει να αλλάξει το όνομα της χώρας σε Σλαβοβουλγαρία. Τι πιστεύετε ότι θα του κάνει ο Γκρουεσκι;;;
    Κάτι τέτοιο πήγε να πει ο Γκλιγκόρωφ (που είναι και αλήθεια!) και έφαγε τη βόμβα του!
    ΕΠΟΜΕΝΩΣ, ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗ. ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΔΙΑΦΟΡΗ! ΟΛΟΙ, ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΞΕΚΟΥΜΠΙΣΤΗΚΕ Ο Γ.Β., ΟΠΩΣ Ο ΚΑΘΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ, ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΑΙΤΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΕΙ ..ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΗ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ.....

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 5:19:00 π.μ.

    Fasistomoutro 1:35 seis eiste oi iperpatriotes mipos jexasate thn Repousi;;;
    Koubenta gia tin kampoura sas pou brikate na krifteite piso apo ton Balianato gia na dikiologisete to katantima pou ferate thn xora simera.

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 5:23:00 π.μ.

    Μία είναι η ΛΥΣΗ!
    Να μαζευτούν όλοι όσοι "γέννησαν" το ΠΑΣΟΚ και στάθηκαν στο πλευρό του Ανδρέα (χωρίς επαγγελματικές σχέσεις), να κατηφορίσουν στην Αθήνα απ' όλη την Ελλάδα και το εξωτερικό και να πλακώσουν στο ξύλο όσους σήμερα ξεπουλάνε όνειρα κι ελπίδες!
    Αλλά, πρώτα να κλείσουν τον Γιώργο σ' ένα δωμάτιο και με χαστούκια να του θυμίσουν ότι είναι γιος του ιδρυτή του ΠΑΣΟΚ και πρέπει να συνέλθει!
    Αλλοιως μαζικα ψηφιζουμε ΛΑΟΣ!!!!!

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 6:38:00 π.μ.

    Άσε μας ρε Δημητρά με τις γραφικότητες, ακόμα δεν κατάλαβες ότι ζούμε στον 21ο αιώνα και δε μας ενδιαφέρουν τα κολλήματά σου.

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 6:57:00 π.μ.

    ΣΕ ΔΟΥΛΙΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΛΙΑΝΑΤΟ. ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΡΙΧΤΕ ΤΟ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΜΑΣΑΕΙ ΠΙΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ, ΑΔΙΚΟΣ ΚΟΠΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΣΥΓΚΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΙ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΑΣ ΠΕΡΙ ΒΑΛΙΑΝΑΤΟΥ

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 7:23:00 π.μ.

    ton apokefalise kai toun tin edose ki autounou pou exase ti masa kai esena mazi.xxx

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 8:44:00 π.μ.

    Και αργησε να ξεκουμπισει το ανθελληνικο πουστρονι απο τον περιγυρο του ο ΓΑΠ...

    Αλλα προφανως οι λουγκρες αλληλουποστηριζονται

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 10:07:00 π.μ.

    Για πές μας ρε κύριε

    1/ εσύ τι δουλειά κάνεις και πώς βιοπορίζεσαι ?
    2/ ο Βαλλιανάτος τι δουλειά κάνει και πώς βιοπορίζεται ?
    3/ το ΕΠΣΕ απο ποιούς συγκεκριμμένα χρηματοδοτείται ?
    4/ Θα αντέχατε ενός σκληρού οικονομικού ελέγχου να δούμε αν τα έξοδά σας συμφωνούν με τα δηλωμένα έσοδα ?

    Μπορώ να έχω απάντηση ?

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 10:11:00 π.μ.

    Βγήκαν οι εμετοί και τα ξερατά να καλύψουν τους ομοϊδεάτες τους.

    Δρόμο ανθέλληνες.

    Κώστας είπε... 9 Νοε 2008, 10:21:00 π.μ.

    ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ,ΑΦΟΥ
    < ΜΑΖΕΥΕΤΕ > ΚΑΘΕ ΛΟΓΗΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑΚΟ ΚΑΙ ΙΔΙΟΡΡΥΘΜΟ ΑΤΟΜΟ,ΛΟΥΣΤΗΤΕ ΤΟΥΣ ΤΩΡΑ.

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 10:39:00 π.μ.

    ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!

    ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΘΕΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΤΑ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΠΙΑΝΟ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΛΥΣΗ...

    ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΟΝ ΚΟΥΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΑΚΟΣΕΙ ΣΤΙΣ ΣΦΑΛΙΑΡΕΣ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙ Η ΠΑΛΙΟΛΟΥΓΡΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ

    ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΟΥΓΙΑΑΑΑΑΑΑΑ ΝΑ ΛΥΣΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !!!

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 10:40:00 π.μ.

    ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!

    ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΘΕΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΤΑ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΠΙΑΝΟ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΛΥΣΗ...

    ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΟΝ ΚΟΥΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΑΚΟΣΕΙ ΣΤΙΣ ΣΦΑΛΙΑΡΕΣ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙ Η ΠΑΛΙΟΛΟΥΓΡΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ

    ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΟΥΓΙΑΑΑΑΑΑΑΑ ΝΑ ΛΥΣΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !!!

    Nomikarios είπε... 9 Νοε 2008, 11:27:00 π.μ.

    βλάκες το site δεν το χειρίζεται ο Παπανδρέου αλλά κάποιος υπάλληλος. Για να βάλουν ένα βιβλίο δεν σημαίνει ότι το έχει διαβάσει κάποιος στο ΠΑΣΟΚ , στέλνεις ένα mail και λες "θα ήθελα να βάλετε το βιβλίο μου στο site. Ευχαριστώ".

    Αν γουστάρει ο υπεύθυνος του site το ανεβάζει

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 11:37:00 π.μ.

    Αυτοι που σήμερα κατηγορούν τον Γιώργο Παπανδρέου είναι υποκριτές και αχάριστοι.
    Οτι αποφασίζει σήμερα ο ΓΑΠ είναι αποφάσεις αυριανού πρωθυπουργού σωστές διότι παίρνονται με γνώμονα την επιθυμία της πλειοψηφίας των ψηφοφόρων και οχι πικραμένων μειοψηφιών.

    Συνεπώς,

    οσοι πικραμένοι σήμερα κατηγορούν τον ΓΑΠ

    να μην ξεχνούν πώς

    Ζούν και υπάρχουν σαν άτομα και σωματεία μόνον χάρη στις γενναίες επιδοτήσεις και χορηγέιες του ΓΑΠ απο τοτε που ηταν ΥΠΕΞ στην κυβέρνηση Σημίτη.

    Οχι δηλ πως η κυβέρνηση Καραμανλή δεν τους πληρώνει για να λένε να γράφουν και να υπάρχουν σαν άτομα.

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 11:52:00 π.μ.

    Ρε ΥΙΟΙ, ΔΗΜΟΥ, ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟΙ, ΔΗΜΗΤΡΑΔΕΣ, ΒΑΛΙΑΝΑΤΟΙ

    γιατί δεν κάνετε ένα κόμμα να δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος να δούμε πόσοι συμφωνούν με τα λεγόμενα και τις ιδέες σας.

    Κόμμα Ανθελλήνων και Μισελλήνων Ελλάδος.

    Κ.Α.Μ.Ε.

    εμπρός λοιπόν ιδού η ρόδος ιδού και το πήδημα.

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 12:07:00 μ.μ.

    ΔΗΜΗΤΡΑ, ΑΠ' ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΙ ΕΣΥ, ΚΙ Ο ΒΑΛΙΑΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΟΙΟΙ ΣΟΥ, ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΛΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΑΙΖΕΤΕ!!
    ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤA ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗΣ ΤΟΥ PRESS-GR ΓΙΑ ΤΗΝ "ΚΛΩΤΣΙΑ" ΠΟΥ ΕΦΑΓΕ Ο ΒΑΛΙΑΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΣΕ ΤΟ ΚΩΛΑΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΚΛΩΤΣΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΑΣ ΚΙ ΕΣΥ!!!

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 12:11:00 μ.μ.

    Ξεχείλισαν τα παπάκια των αποχετεύσεων και βγήκαν τα βοθρολυμάτα-ανθέλληνες στα blog

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 12:43:00 μ.μ.

    kai pois einai o vagiannatos na milaei?
    epeidh einai gay paei na pei oti mpore na ekferei apopseis epi pantos episthtou?
    aei ston koraka

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 12:45:00 μ.μ.

    Αγαπητές συντρόφισσες, σαχλολουμπίνες, λούγκρες, αξίοτιμα μέλη του Αδελφάτου, πισωγλεντζέδες, τσιμπουκλούδες και λοιπές ξελιγωμένες,

    σήμερα είναι ημέρα λύπης και ταυτόχρονα ντροπής γιά τη χώρα και τη Δημοκρατία. Εκφράζουμε τον αποτροπιασμό μας γιά τη διακοπή της επαγγελματικής σχέσης μεταξύ του εκλεκτού μέλους της κοινότητας μας, Γρηγόρη Βαλλιανάτου (Gregory Vallianatos), με το ΠΑ.ΣΟ.Κ.. Καταγγέλουμε ευθέως το εθνικιστικό και χριστιανοφασιστικό αυτό κόμμα ότι πέταξε στο δρόμο μιά εκλεκτή συντρόφισσα, ένα άξιο μέλος της ομάδας γιά τα δικαιώματα των αιγαιατών Μακεδόνων, των τσιγγάνων, των Τούρκων της Δυτικής Θράκης, των Μάο-μάο, των ρινόκερων της Κένυας, της πολικής αρκούδας, του Παναγιώτη Χατζηστεφάνου, των αναξιοπαθούντων χιμπατζήδων της βόρειας Κορέας. Καταγγέλουμε πως πίσω από την εκδίωξη του Γρηγόρη κρύβονται ακροδεξιοί κύκλοι, φασίστες, ναζιστές, ο Αλέξης Κούγιας, ο Κώστας Πρέκας και ο Παπά-Τσάκαλος. Καλούμε όλες τις συντρόφισσες σε καθιστική διαμαρτυρία την προσεχή Κυριακή, 11:00 πμ έξω από τα γραφεία του ΠΑ.ΣΟ.Κ στην οδό Χαριλάου Τρικούπη. Καλούμε τα αξιότιμα μέλη της κοινότητας μας να λάβουν ενεργό μέρος στη διαμαρτυρία, με συνθήματα όπως: ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΝΑΤΟ ΔΙΩΧΝΟΥΝ ΤΟ ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟ - ΠΟΥΝ' ΤΟ, ΝΑ ΤΟ, ΑΧ ΒΡΕ ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟ - ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΠΙΑΝΕΙΣ ΠΑΤΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟ και άλλα πολλά.

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 12:46:00 μ.μ.

    Το θέμα δεν είναι τι είναι ο Βαλλιανάτος και ο Δημητράς... Αυτό το ξέρουμε.

    Το θέμα είνα τι είναι ο "συμπαθής και αξιοπρεπής" Γ.Παπανδρέου,που τους έχει κολητούς...

    Και η απάντηση είναι μία: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ!







    Το θέμα δεν είναι τι είναι ο Βαλλιανάτος και ο Δημητράς... Αυτό το ξέρουμε.

    Το θέμα είνα τι είναι ο "συμπαθής και αξιοπρεπής" Γ.Παπανδρέου,που τους έχει κολητούς...

    Και η απάντηση είναι μία: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ!

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 12:48:00 μ.μ.

    Αν η φρίκη είχε πρόσωπο...θα ήταν το πρόσωπο του Βαλλιανάτου!

    Μπράβο Γιώργο, δείξε μου τους φίλους σου να σου πώ ποιός είσαι...

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 12:54:00 μ.μ.

    Ειπαμε αμάν να ξεφορτωθούμε τον Μπούς και την κοντολίζα, και τώρα έχουμε το ΠΑΣΟΚ να συνεχίζει το...φιλελληνικό τους έργο!

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 12:59:00 μ.μ.

    Ωοα οι δεξιές ρουφήχτρες πήραν θάρρος. Ξεχάστηκαν όλα τώρα και, ελπίζουν στις μαλακίες του Βαλλιανάτου. Τον πούλο ρε μαλάκες που ελπίζετε στον κάθε Βαλλιανάτο να σβήσει τις πομπές σας.

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 1:02:00 μ.μ.

    Καί μή μού βγάζεις τόν Κανάκη στήν
    φωτογραφία.
    Αναστάσης.

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 1:42:00 μ.μ.

    Αγαπητές συντρόφισσες, σαχλολουμπίνες, λούγκρες, αξίοτιμα μέλη του Αδελφάτου, πισωγλεντζέδες, τσιμπουκλούδες και λοιπές ξελιγωμένες,

    σήμερα είναι ημέρα λύπης και ταυτόχρονα ντροπής γιά τη χώρα και τη Δημοκρατία. Εκφράζουμε τον αποτροπιασμό μας γιά τη διακοπή της επαγγελματικής σχέσης μεταξύ του εκλεκτού μέλους της κοινότητας μας, Γρηγόρη Βαλλιανάτου (Gregory Vallianatos), με το ΠΑ.ΣΟ.Κ.. Καταγγέλουμε ευθέως το εθνικιστικό και χριστιανοφασιστικό αυτό κόμμα ότι πέταξε στο δρόμο μιά εκλεκτή συντρόφισσα, ένα άξιο μέλος της ομάδας γιά τα δικαιώματα των αιγαιατών Μακεδόνων, των τσιγγάνων, των Τούρκων της Δυτικής Θράκης, των Μάο-μάο, των ρινόκερων της Κένυας, της πολικής αρκούδας, του Παναγιώτη Χατζηστεφάνου, των αναξιοπαθούντων χιμπατζήδων της βόρειας Κορέας. Καταγγέλουμε πως πίσω από την εκδίωξη του Γρηγόρη κρύβονται ακροδεξιοί κύκλοι, φασίστες, ναζιστές, ο Αλέξης Κούγιας, ο Κώστας Πρέκας και ο Παπά-Τσάκαλος. Καλούμε όλες τις συντρόφισσες σε καθιστική διαμαρτυρία την προσεχή Κυριακή, 11:00 πμ έξω από τα γραφεία του ΠΑ.ΣΟ.Κ στην οδό Χαριλάου Τρικούπη. Καλούμε τα αξιότιμα μέλη της κοινότητας μας να λάβουν ενεργό μέρος στη διαμαρτυρία, με συνθήματα όπως: ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΝΑΤΟ ΔΙΩΧΝΟΥΝ ΤΟ ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟ - ΠΟΥΝ' ΤΟ, ΝΑ ΤΟ, ΑΧ ΒΡΕ ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟ - ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΠΙΑΝΕΙΣ ΠΑΤΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟ και άλλα πολλά.

    κομανταντε είπε... 9 Νοε 2008, 2:04:00 μ.μ.

    εχθρος ειναι η αγνοια της ιστοριας.
    μεγαλυτερος εχθρος η ημιμαθεια της.
    και ο μεγαλυτερος εχθρος ειναι ολοι αυτοι που παιζουν τα "παιχνιδια" τους, πονταροντας στην αγνοια η την ημιμαθεια της ιστορικης αληθειας και στο οξυμενο θυμικο των λαων της βαλκανικης χερσονησου.
    αυτοι ειναι οι εγκληματιες και εμεις τα θυματα.
    ο μονος τροπος που εχουμε για να υπερασπισουμε τη θεση μας, ειναι να αναζητησουμε, οσο περισσοτερο μπορουμε, την ιστορικη αληθεια μεσα απο ολες τις διαθεσιμες πηγες.
    ας το κανει ο καθενας μονος του, γιατι αν περιμενουμε απο τις επιστημονικες και "πνευματικες" ελιτ, ζητω που καηκαμε.

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 2:17:00 μ.μ.

    na fygoun oi poutano-poustides apo to pasok

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 2:23:00 μ.μ.

    ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΧΟΣ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑ ΣΑΝ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ ΣΤΥΛ ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΥ!

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΑΘΕΙΑ ΣΑΠΙΛΑ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΞΕΡΙΖΩΜΑ ΤΩΡΑ!!!!!


    ΣΥΛ. ΤΕΩΣ ΠΑΣΟΚΤΖΗΔΩΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 2:23:00 μ.μ.

    Μία είναι η ΛΥΣΗ!
    Να μαζευτούν όλοι όσοι "γέννησαν" το ΠΑΣΟΚ και στάθηκαν στο πλευρό του Ανδρέα (χωρίς επαγγελματικές σχέσεις), να κατηφορίσουν στην Αθήνα απ' όλη την Ελλάδα και το εξωτερικό και να πλακώσουν στο ξύλο όσους σήμερα ξεπουλάνε όνειρα κι ελπίδες!
    Αλλά, πρώτα να κλείσουν τον Γιώργο σ' ένα δωμάτιο και με χαστούκια να του θυμίσουν ότι είναι γιος του ιδρυτή του ΠΑΣΟΚ και πρέπει να συνέλθει!
    Αλλοιως μαζικα ψηφιζουμε ΛΑΟΣ!!!!!

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 5:45:00 μ.μ.

    Προκειμένου να υπερασπιστείτε την καθ΄ολα σεβαστή μειονότητά σας θα παρακαλούσαμε να μην βγάζετε την κακία σας εκτοξεύοντας ύβρεις εναντίον προσωπικοτήτων. Είναι αντιληπτή η "συνδικαλιστική" σκοπιά υπό την οποία βιώνετε την ιδιαιτερότητά σας, αλλά το μόνο που καταφέρνεται με παρόμοια παραληρήματα είναι να προκαλείτε οι ίδιοι ρατσιστικές αντιδράσεις εναντίον σας. Προσοχή λοιπόν διότι κάποιοι άλλοι "αυτοεξευτελίζονται" με τεράστια επιτυχία!

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 6:44:00 μ.μ.

    Μετά οι ΠΡΩΤΕΣ αντιδράσεις ΕΔΩ. Και ακολούθως χαμός στα BLOGS!

    Και μετά η ανακοίνβση του ΠΑΣΟΚ: ".."Προσωπικές του πολιτικές απόψεις και λόγοι δεοντολογίας επιβάλουν την διακοπή της συνεργασίας του με το ΠΑΣΟΚ" είπε το κόμμα και τον έστειλε στο σπίτι του...."


    Ο θρασύς αυτός τύπος, ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ ότι ήταν σύμβουλος του ΓΑΠ. ΟΛΟΙ ΞΕΡΑΜΕ ότι ήταν επιφανές μέλος του προδοτικού ΕΠΣΕ.

    ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ BINTEO και ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΣΤΑ BLOGS ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΩΞΕΙ;

    Ε ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΕΙΘΕΙΣ κ. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ.
    Τζάμπα μαγκιές εκ των υστέρων, όπως λέμε οι Αρκάδες.
    Βέβαια, είναι κάτι κι αυτό, θα μπορούσε να βγεί και να τον στηρίξει, όπως έκανε κι η κυβέρνηση με τον Ρουσόπουλο αρχικά... Παράλληλες ιστορίες...

    ΑΝΤΕ ΝΑ ΞΕΒΡΩΜΙΖΟΥΜΕ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ...


    Παραθέτω κι ένα απόσπασμα από το forum του ΡΕΣΑΛΤΟ:

    ...Σε άλλους καιρούς, χαρακτηρισμένους από μια διαφορετική ηθική ευαισθησία και πολιτική υγεία, τύποι σαν το Βαλλιανάτο, θα ήταν ο περίγελος της κοινωνίας. Τέτοιοι προκλητικοί και διαστροφικά αυθάδεις τύποι δεν θα τολμούσαν να εμφανιστούν δημόσια. Το κλούβιο αυγό και οι σαπισμένες ντομάτες θα πήγαινα σύννεφο…

    Σήμερα τέτοιες ακρότατες εκβλαστήσεις του αντικοινωνικού παρασιτισμού, πρόσωπα της διαστροφικής χυδαιότητας και του «αλήτικου» δοσιλογισμού δεν περιφέρουν απλώς το στραταρχικό μαύρο κοστούμι των πολιτικών και άλλων νοσηρών διαστροφών τους, αλλά και τα περιφέρουν οι καθεστωτικές πασαρέλες, τηλεοπτικές και κομματικές, σαν «προφήτες» των «νέων ιδεών» και «αξιών»!

    Τα βαλτονέρια της σήψης και του καθεστωτικού παρασιτισμού προβάλλονται σαν η πολιτική και η ηθική του «νέου» ανθρώπου! Το γλοιώδες ανάγεται σε «μεγαλείο». Η διαστροφή παντός τύπου σε «φυσιολογικό» και το φυσιολογικό σε «ανώμαλο». Η κακουργία του δοσίλογου σε «αρετή» και η ελεεινότητα του επιδοτούμενο «σπιούνου» σε «γενναιότητα».

    Ποτέ άλλοτε στην ιστορία δεν έχουμε ζήσει μια τέτοια αχρειότητα. Και αν ο φασισμός είναι η «σύνθεση» της ιμπεριαλιστικής αχρειότητας, αυτό που ζούμε σήμερα με όλες αυτές τις κοινωνικές, πολιτικές και ψυχολογικές διαστροφές είναι η κορυφωμένη έκφραση του φασισμού της πλανητικής εποχής, της νεοταξικής ιμπεριαλιστικής αχρειότητας…

    Όλες οι «λεπρές καμαρίλες» τύπου Βαλλιανάτου και ΣΙΑ, διακηρύσσουν, με μελοδραματική αφέλεια, συστηματικά και καθημερινά, τον κυνικό τους αμοραλισμό και «ανακυκλώνουν», με σκανδαλώδη τρόπο την αυθάδεια του δοσιλογισμού τους. Όλα αυτά τα παρασιτικά εκτρώματα δε «κινούνται» απλώς από τις «δονήσεις» των διαστροφών τους και την εμπορία αυτών των διαστροφών, αλλά και από τα προστάγματα των διεθνών μαφιόζων τύπου Σόρος και ΣΙΑ. Δηλώνουν ανοικτά και ξεδιάντροπα την υποταγή τους στα διεθνή μαφιόζικα Παρατηρητήρια και το παίζουν και «γενναίοι» της «άποψης» και των «ανθρωπίνων δικαιωμάτων»: Οι γενναίοι της «βολής», της υποταγής και της δουλείας, της πολυεδρικής δουλείας και «ανωμαλίας»…

    Για άλλη μια φορά, σε απευθείας σύνδεση με τις πασαρέλες του τηλεθεάματος, ο Βαλλιανάτος δήλωσε ότι είναι σύμβουλος επικοινωνίας του Γιώργου Παπανδρέου και πληρώνεται γι αυτό από το Πασόκ. Ότι είναι συνεργάτης του Γιώργου Παπανδρέου από το 1985 (τον είχε και σύμβουλο στο υπουργείο Παιδείας τον αγράμματο!). Τον ρώτησαν αν έχει σχέση με το Παρατηρητήριο. Είπε ναι, και σε επόμενες ερωτήσεις σχετικά με το τι πιστεύει για την ονομασία των Σκοπίων είπε ολοκάθαρα και με στόμφο ότι τα Σκόπια πρέπει να ονομαστούν Μακεδονία και ότι υπάρχει μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα…

    Σημείωση: Αυτά τα έχει δηλώσει επανειλημμένα και από το βήμα του Συνεδρίου του ΠΑΣΟΚ!!!

    Όπως αντιλαμβάνεται κανείς το ζήτημα δεν αφορά μια «ανώμαλη» προσωπική υπόθεση. Από τη στιγμή που το «ιδιωτικό» περιφέρεται στις δημόσιες καθεστωτικές πασαρέλες παύει να είναι «ιδιωτικό» και γίνεται γενικό πολιτικό πρόβλημα. Πολύ περισσότερο, όταν αυτό γίνεται και από τη θέση ενός Συμβούλου αρχηγού κόμματος.

    Αυτό, όμως που δεν υπολόγισαν οι «σπόνσορες» αυτού του «γραναζιού» ήταν η δύναμη που έχουν σήμερα τα ιστολόγια, τα οποία ανέδειξαν αυτόματα όλη τη σατραπική αυθάδεια του Βαλλιανάτου.

    Ο θόρυβος που σηκώθηκε σαν κυκλώνας ανάγκασε το ΠΑΣΟΚ να προβεί στην παρακάτω δήλωση:

    «μετά τις πρόσφατες δηλώσεις του Γρηγόρη Βαλλιανάτου, με τις οποίες εξέφρασε προσωπικές πολιτικές του θέσεις για ζητήματα εξωτερικής πολιτικής, λόγοι δεοντολογίας επιβάλλουν τη διακοπή της επαγγελματικής σχέσης του με το ΠΑΣΟΚ».

    Ψελλίσματα περί «δεοντολογίας» και διακοπής «της επαγγελματικής σχέσης»!!!

    Για την πολιτική ουσία άχνα. Ούτε καμιά καταδίκη των απόψεων Βαλλιανάτου, ούτε ότι όλα αυτά είχανε ειπωθεί στο Συνέδριο ανενόχλητα και αναπάντητα και το κυριότερο: καμιά νύξη για τις σχέσεις αυτού του «λακέ» του Σόρος και των ανθελληνικών κέντρων προπαγάνδας με τον αρχηγό του ΠΑΣΟΚ.

    Το ΠΑΣΟΚ, απλώς ψελλίζει διπλωματικά για να κατευνάσει την οργή, να θολώσει τα νερά και να επικαλύψει το ΟΥΣΙΩΔΕΣ:
    Ότι η πολιτική γραμμή, η ιδεολογία και η θέση του σημερινού ΠΑΣΟΚ ταυτίζονται με τη «θέσεις» και «στάσεις» του Συμβούλου του Γ. Παπανδρέου: Από την ίδια ιδεολογική μήτρα απορρέουν.

    Επ’ αυτού παραθέτω το παρακάτω μικρό και εύστοχο κείμενο του «Παλαίμαχου»:

    ΟΧΙ ΑΥΤΑΠΑΤΕΣ

    Ο Βαλλιανάτος μπορεί να προκαλεί αηδία και οργή, αλλά ας μην τυφλωνόμαστε από αυτά και χάνουμε το δέντρο πίσω από φύλο.

    Η επιλογή του ως συμβούλου του αρχηγού του ΠΑΣΟΚ δεν είναι τυχαία. Ακόμα και αν δεχτούμε ότι ο ΓΑΠ είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ηλίθιος δεν είναι ποτέ δυνατόν να μην καταλαβαίνει ο "πυρήνας" γύρω από το ΓΑΠ το τι προκαλεί ο Βαλλιάνάτος...

    Το γλοιωδέστατο αυτό υποκείμενο έχει επιλεγεί ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ!!!

    Αυτός ο Βαλλιανάτος σηματοδοτεί πολιτικά και ηθικά τις αντιλήψεις και τους σχεδιασμούς του σημερινού εκφυλισμένου ΠΑΣΟΚ.

    Έχει επιλεγεί αυτή η προκλητική, εμετική φιγούρα για να δοκιμάσει τις αντιστάσεις της ελληνικής κοινωνίας και να ΠΡΟΛΕΙΑΝΕΙ ιδεολογικά το έδαφος για την αυριανή κυβερνητική πολιτική του ΓΑΠ.

    Τι διαφορετικά λέει ο ΓΑΠ;

    Απλώς τα λέει πιο διπλωματικά και όχι με το «σήμα»
    της αμοραλιστικής παράκρουσης του Βαλλιανάτου.

    ΟΛΑ όσα διατυμπανίζει με προκλητική, νοσηρή αυθάδεια αυτό το παράσιτο του Σόρος, ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ τις ιδέες και την ΠΟΛΙΤΙΚΗ της σημερινής ηγεσίας του ΠΑΣΟΚ.

    Ας μη μένουμε, συνεπώς, στο εξάμβλωμα του δοσιλογισμού, αλλά στην πολιτική μήτρα του δοσιλογισμού, που τρέφει τέτοια καρκινώδη αποστήματα: Βαλλιανάτους, Ψαριανούς και ΣΙΑ...

    http://skinious.blogspot.com/

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 8:03:00 μ.μ.

    5:45



    Kati mou lei oti oi aposeis sou den einai kai toso 'dimofileis' !

    LOL

    Salta kai gamisou twra!

    ...Will you boy????

    Ανώνυμος είπε... 9 Νοε 2008, 10:03:00 μ.μ.

    κε. Δημητρά

    Ο ΓΑΠ δεν είναι αλάθητος (αντίθετα μάλιστα).
    Τωρα τον βρίζετε?

    ΓΙΩΡΓΟ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ, ΛΙΓΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΑΚΟΜΑ που θα μας κάνουν εθνικά περήφανους και θα τα ξεχάσουμε όλα!!
    ΘΥΜΗΣΟΥ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ !! Αν ζούσε ο Ανδρέας του '81, οι Δημητράδες και οι Βαλλιανάτοι θα είχαν φύγει από τη χώρα.

    Ελ. Παρατηρητήριο των Συμ. του Ελκίνκι είπε... 9 Νοε 2008, 11:25:00 μ.μ.

    Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Βρήκαμε καινούρια δουλειά στη Βουλη των Σκοπίων

    http://elkinky.blogspot.com/

    Kazantzidis Anastasios είπε... 10 Νοε 2008, 12:34:00 π.μ.

    Μπρε καλώς τα παιδιά του Βοσκόπουλου...
    Νάσε Ντέντε μπρε...
    Αγαπητό Σοράκι, σε βλέπω στις προεδρικές στη μικρή Βουλγαρία, να στηρίζεις με νύχια και με δόντια τον φίλο του Βαλλιανάτου τον ύποπτο για εγκλήματα πολέμου Ljube Boskovski.
    Καλή σας επιτυχία κύριε υπάλληλε!

    Ανώνυμος είπε... 10 Νοε 2008, 2:08:00 π.μ.

    Για να δούμε,τι είναι ο Δημητράς?
    Τι υπερασπίζεται αυτή η Κουφάλα???
    http://cm.greekhelsinki.gr/

    Δέστε τι γραφει η παλιόπουστα στο Βιβλίο του!!!
    -----------------------------------
    Κυκλοφόρησε βιβλίο του Παναγιώτη Δημητρά για τα ανθρώπινα δικαιώματα στην Ελλάδα


    ΕΚΔΟΤΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΓΙΩΡΓΟΥ & ΚΩΣΤΑ ΔΑΡΔΑΝΟΥ
    Gutenberg ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΑ – τυπωθήτω – ΣΠΟΥΔΗ – φαντασία

    Διδότου 37, 10680 Αθήνα, τηλ. 210-36.42.003, fax 210-36.42.030, e-mail: info@dardanosnet.gr



    ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
    (Νοέμβριος 2007)


    Παναγιώτης Δημητράς

    ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΑ ΧΑΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
    Η σκοτεινή πλευρά της ελληνικής δημοκρατίας

    Πρόλογος: Γιώργος Τσιάκαλος

    τυπωθήτω-αντιρρήσεις, σελ 325

    Στη σειρά Αντιρρήσεις των εκδόσεων «τυπωθήτω» μόλις κυκλοφόρησε το βιβλίο του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ Αναζητώντας τα χαμένα δικαιώματα στην Ελλάδα – η σκοτεινή πλευρά της Ελληνικής Δημοκρατίας. Πρόκειται για ένα βιβλίο που περιγράφει μοναδικά την εικόνα των ανθρώπινων δικαιωμάτων στην Ελλάδα, στους τομείς των γυναικών, των παιδιών, της εμπορίας γυναικών και παιδιών για σεξουαλική εκμετάλλευση ή επαιτεία, των Ρομά, των εθνικών μειονοτήτων και της βίας των αστυνομικών και άλλων οργάνων επιβολής της τάξης που συνοδεύεται από σχεδόν πλήρη ατιμωρησία.
    Ένα βιβλίο γραμμένο από τον ιδρυτή και επί 15 χρόνια εκπρόσωπο του Ελληνικού Παρατηρητηρίου των Συμφωνιών του Ελσίνκι, μια ευκαιρία για κάθε καλόπιστο να συνειδητοποιήσει το τεράστιο δικαιωματικό έλλειμμα του υποτιθέμενου ελληνικού «κράτους δικαίου» – δικαιωματικό έλλειμμα που τελικά είναι και «δημοκρατικό έλλειμμα. Ένα βιβλίο που σπάζει μια «συνωμοσία της σιωπής» στα θέματα παραβίασης ανθρωπίνων δικαιωμάτων: ελάχιστα ΜΜΕ τα αναφέρουν, συνήθως αποσπασματικά και ευκαιριακά, αν όχι απλώς για να εντυπωσιάσουν. Όσο για την υποτιθέμενη αλλά στην ουσία ανύπαρκτη «κοινωνία των πολιτών», με ελάχιστες εξαιρέσεις, συνήθως προτιμά να παριστάνει πως τα αγνοεί, αν δεν είναι σε μερικά από αυτά –όπως στο θέμα των εθνικών μειονοτήτων– άμεσα ή έμμεσα αρωγός των παραβατών των δικαιωμάτων.
    Στον Πρόλογό του, ο Καθηγητής της Παιδαγωγικής του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης Γιώργος Τσιάκαλος αναφέρει μεταξύ άλλων: «Το βιβλίο αποτελεί καθρέφτη της χώρας μας, ο οποίος δεν έρχεται να ικανοποιήσει ανάγκες ματαιοδοξίας αλλά ανάγκες επιβίωσης και καλλιέργειας του δημοκρατικού πολιτισμού. Το βιβλίο εστιάζει στις κοινωνικές, νομικές και πολιτικές κηλίδες που πρέπει και μπορούν να εξαλειφθούν. Αλλά ταυτόχρονα εκθέτει τα αίτια και τους υπαίτιους της δημιουργίας, διατήρησης και αναπαραγωγής τους, και γι’ αυτό θα προκαλέσει τις κραυγές εκείνων που, δήθεν, υπερασπίζονται την υπόληψη της πατρίδας […]. Το βιβλίο δεν αφήνει περιθώρια για αντιρρήσεις σε ό,τι αφορά την τεκμηρίωσή του. Οι αναγνώστες του αποκομίζουν ένα έγκυρο σώμα πληροφοριών για την κατάσταση των δικαιωμάτων στην Ελλάδα […]. Εύχομαι το βιβλίο να διαβαστεί από όλους εκείνους που ταυτίζουν τη δική τους υπόληψη με την εκτίμηση που απολαμβάνει η Ελλάδα. Είναι βέβαιο ότι τότε θα αντιληφθούν πως η “αναζήτηση των χαμένων δικαιωμάτων στην Ελλάδα” και η τοποθέτησή τους στη θέση που δικαιούνται αποτελεί το μόνο μέσο για να αποχτήσει νόημα η φράση ότι “η Ελλάδα ήταν και είναι το λίκνο της Δημοκρατίας”».

    ******

    Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ γεννήθηκε στην Αθήνα το 1953. Διδάκτορας Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του Harvard University των ΗΠΑ (1979), λέκτορας στα αμερικανικά πανεπιστήμια στην Ελλάδα American College in Greece, University of Maryland και University of Laverne, και μεταξύ 1989-1992 Επίκουρος Καθηγητής Πολιτικής Επιστήμης στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών (πρώην ΑΣΟΕΕ), από όπου υποχρεώθηκε σε παραίτηση λόγω της ενασχόλησής του με τα δικαιώματα των μειονοτήτων στην Ελλάδα. Μεταξύ 1998-2005 δίδαξε το μάθημα «Κράτος και Μειονότητες στα Βαλκάνια» ως Επισκέπτης Καθηγητής στο Central European University (Βουδαπέστη). Το 1979 ίδρυσε το γραφείο δημοσκοπήσεων «Ευρωδήμ» που διεύθυνε μέχρι το 1990. Υπήρξε ιδρυτικό μέλος της Ελληνικής Ομάδας για τα Δικαιώματα των Μειονοτήτων το 1992 και του Ελληνικού Παρατηρητηρίου των Συμφωνιών του Ελσίνκι (ΕΠΣΕ) το 1993, του οποίου είναι επί 14 συνεχόμενα χρόνια Εκπρόσωπος.

    Βιβλία του:

    Κοινωνικές Τάξεις και Εκλογική Συμπεριφορά στη Γαλλία: Η Πολιτική Οικονομία της Ταξικής Ψήφου κατά την Πέμπτη Δημοκρατία, διδακτορική διατριβή (PhD) στο Harvard University των ΗΠΑ, 1971

    Πολιτικός Περίγυρος, Κόμματα και Εκλογές στην Ελλάδα, δύο τόμοι, «Λύχνος», Αθήνα, 1991.

    Minority Rights in Europe (επιμ.), περιοδικό Speaking About Rights (Canadian Human Rights Foundation, 1999)

    Αναγνώριση των Μειονοτήτων στην Ευρώπη: Προστατεύοντας Δικαιώματα και Αξιοπρέπεια Minority Rights Group International (MRGI) – και σε ελληνική μετάφραση από το ΕΠΣΕ και το MRGI, 2004

    ******



    Οι ΑΝΤΙΡΡΗΣΕΙΣ είναι μια σειρά βιβλίων με κείμενα και θέσεις που φιλοδοξούν να καταγράψουν τις δυνατότητες της ανθρώπινης συνύπαρξης (δηλαδή της πολιτικής) απέναντι σε θεσμοθετημένες βεβαιότητες και «μεγάλες Αλήθειες»: απέναντι στην ανελευθερία και τον ολοκληρωτισμό, απέναντι στον εθνικισμό, το ρατσισμό και τον αποκλεισμό, απέναντι σε κάθε ορθο-δοξία (που, σχεδόν πάντοτε, κυοφορεί τη μισαλλοδοξία) και κάθε κοσμοδιορθωτισμό – άρα απέναντι σε κάθε αυτοκατάφαση (ακόμη και στην ενδεχόμενη αυτοκατάφαση των συγγραφέων τους). Ο στόχος τους δεν είναι να γίνουν κανενός είδους μανιφέστο ή ευαγγέλιο, αλλά να ανοίξουν συζητήσεις – και, εφόσον αξιωθούν γόνιμες αναγνώσεις, να γεννήσουν νέες αντιρρήσεις και αγωνίες.

    Τα 5 πρώτα βιβλία των ΑΝΤΙΡΡΗΣΕΩΝ που κυκλοφόρησαν από τον Μάιο του 2006 μέχρι σήμερα είναι τα ακόλουθα:

    Ασκήσεις ελευθερίας του ΝΙΚΟΥ ΔΗΜΟΥ (γεν. 1935), μια ανθολογία με ανέκδοτα και εκδομένα κείμενα του πλέον εμβληματικού Έλληνα αντιρρητικού συγγραφέα.

    Απέναντι στα εργαστήρια του ρατσισμού του ΓΙΩΡΓΟΥ ΤΣΙΑΚΑΛΟΥ (γεν. 1946), ένα βιβλίο για το πώς τα κοινωνικά και πολιτισμικά στερεότυπα εκτρέφουν το φόβο και γεννούν το ρατσισμό, τη μισαλλοδοξία και τον αποκλεισμό.

    Σημειώσεις για το τρεμάμενο σώμα του ΘΑΝΑΣΗ ΤΡΙΑΡΙΔΗ (γεν. 1970), μια απόπειρα διερεύνησης του πιθανοτήτων του φθαρτού ανθρώπινου σώματος απέναντι σε έθνη, θρησκείες και τη βία της μιας «αλήθειας».

    Ασκήσεις φιλελευθερισμού του ΠΑΣΧΟΥ ΜΑΝΔΡΑΒΕΛΗ (γεν. 1963), μια οξύτατη συλλογή άρθρων απέναντι στα εθνικά ιδεολογήματα, τον θρησκευτικό φανατισμό, τον ολοκληρωτισμό, την ανελευθερία, τον ανορθολογισμό και τα κάθε λογής δόγματα.

    Αναζητώντας τα χαμένα δικαιώματα στην Ελλάδα του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (γεν. 1953), ένα βιβλίο για την εικόνα των ανθρώπινων δικαιωμάτων στην Ελλάδα, στους τομείς των γυναικών, των παιδιών, της εμπορίας ανθρώπων, των Ρομά, τις εθνικές μειονότητες, της (σχεδόν πάντοτε ατιμώρητης) αστυνομικής βίας..

    -----------------------------------

    Ανώνυμος είπε... 10 Νοε 2008, 7:13:00 π.μ.

    αντε πουλα λεμονια ρε δημητρα

    Ανώνυμος είπε... 10 Νοε 2008, 7:34:00 π.μ.

    ΕΑΝ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ Σ'ΕΝΑ ΨΥΧΙΑΤΡΕΙΟ, ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ,ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΕΣ.

    ΟΣΗ ΒΑΡΥΤΗΤΑ ΕΧΟΥΝ ΕΚΕΙΝΑ, ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΧΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΑ .

    ΔΙΑΛΕΞΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ.

    ΕΝΑ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ.

    ΠΩΣ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΕΜΕΤΙΚΟΙ ΤΥΠΟΙ ,ΕΧΟΥΝ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΗΔΙΕΣ ΠΟΥ ΕΚΣΤΟΜΙΖΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ !

    Ανώνυμος είπε... 10 Νοε 2008, 8:18:00 μ.μ.

    Καλά ρε μαλάκα καψαμπέλη, γιατί δημοσιεύεις όλες αυτές τις μαλακίες;

    Item Reviewed: "Αυτολογοκρισία Παπανδρέου..." Rating: 5 Reviewed By: Press- gr