Ο ΤΥΠΟΣ ΣΗΜΕΡΑ

  • ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

    Παρασκευή, 19 Ιουνίου 2009

    Με ...ελικόπτερο στη Μύκονο ο Βαρβιτσιώτης!..

    ...για προσωπική κοινωνική του υποχρέωση. Δεν βάζουν με τίποτε μυαλό στην κυβέρνηση...
    .
    Του Νίκου Πελαγίτη
    .
    Μάθατε τι έγινε την προηγούμενη Κυριακή στην Μύκονο; Ήρθε στο νησί για μια προσωπική κοινωνική του υποχρέωση ο υφυπουργός Εξωτερικών Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης. Μόνο που ο κ. υφυπουργός, πιστός στο δόγμα της σεμνότητας και ταπεινότητας που ισχύει και μετεκλογικά στην κυβέρνηση, ήρθε με ...ελικόπτερο. (Ο λόγος της επίσκεψης ήταν η κηδεία του πατέρα ενός στενού φίλου και, απ' ο,τι λέγεται, κουμπάρου του).
    Οι κάτοικοι εδώ αναρωτιούνται αν το ελικόπτερο ήταν κρατικό ή ιδιωτικό, οπότε θα το πλήρωσε από την τσέπη του. Αυτό μπορεί αν θέλει να το εξηγήσει ο ίδιος, αλλά μήπως αυτό είναι που έχει σημασία; Λεπτομέρεια είναι. Σημασία έχει η προκλητική συμπεριφορά που επιδεικνύει ένα μέλος της κυβέρνησης ύστερα μάλιστα από την εκλογική "σφαλιάρα".
    Έτσι πήραν άραγε το ...μήνυμα;
    • Blogger Comments
    • Facebook Comments

    18 σχολια:

    Ανώνυμος είπε... 19 Ιουν 2009, 6:34:00 μ.μ.

    VALTE KANENA AR8RO TOY DR KOYTSOYKOY NA DOYME TI GINETAI

    AFHSTE TIS ADELFES STO SYPER PARADISE...

    Ανώνυμος είπε... 19 Ιουν 2009, 6:41:00 μ.μ.

    Είχαν μεγάλο όραμα ΟΙ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΔΕΣ για τον Πολιτισμό, τα αρχαία μας και τα μουσεία...

    Αφού ξάφρισαν τον αρχαιολογικό χώρο ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ στο τέλος τον καταπάτησαν και τον περιέφραξαν σαν να ήταν αμπέλι τους.

    Ανώνυμος είπε... 19 Ιουν 2009, 6:55:00 μ.μ.

    toy aresei
    to coco club??

    exei poustronia

    kali dia mouni

    Ανώνυμος είπε... 19 Ιουν 2009, 6:56:00 μ.μ.

    Υπάρχει κάτι που σας κάνει να πιστεύετε ότι αυτός ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ;

    the Bloopers Team είπε... 19 Ιουν 2009, 7:02:00 μ.μ.

    It's a bird!
    It's a plane!

    It's Zuper Duper Varvitsiotes!

    Ανώνυμος είπε... 19 Ιουν 2009, 7:09:00 μ.μ.

    Αλήθεια έχει μετρήσει ποτέ το IQ του ο Μίλτος?

    Ανώνυμος είπε... 19 Ιουν 2009, 7:37:00 μ.μ.

    Αλήθεια έχει μετρήσει ποτέ το IQ του ο Μίλτος?

    19 Ιουν 2009 7:09:00 μμ

    ===================

    φιλαράκο, δεν χρειάζεται να μετρήσει το IQ του ο Μπάρμπι-Τζούνιορ.

    Όπως δεν χρειάστηκε να μετρήσει τα φράγκα που, ελέω πατρός, έχει μαζέψει στην καβάτζα.

    Αντιληπτόν;

    Κάποιοι βλάκες, σε αυτόν τον κόσμο, εόιναι πιο τυχεροί (από γεννησιμιού τους) από κάποιους χλιμίτζουρες που, εν τέλει, καταντούν ζηλόφθονοι.

    Τιμη και δόξα στον υιόν του πατρός του!!!

    Ανώνυμος είπε... 19 Ιουν 2009, 7:46:00 μ.μ.

    ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ ΣΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.
    ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΒΑΡΙΔΙΑ.

    Ανώνυμος είπε... 19 Ιουν 2009, 9:18:00 μ.μ.

    ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΒΑΡΙΔΙΑ.

    19 Ιουν 2009 7:46:00 μμ


    ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ..... ΑΡΧΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ!!!

    Ανώνυμος είπε... 20 Ιουν 2009, 2:09:00 π.μ.

    Αυτό το αετίσιο μάτι του όταν το κοιτάζει κανείς, καταλαβαίνει αμέσως την εξυπνάδα που διαθέτει ο κτήτωρ.

    Ανώνυμος είπε... 20 Ιουν 2009, 3:16:00 μ.μ.

    Αυτό το καθυστερημένο, ο Βαρβιτσιώτης, που θεωρόύσε το Σκοπιανό χαμένο θέμα τον έκαναν Υφυπουργό Εξωτερικών.
    Μπράβο στην υποκριτή Καραμαν-ΑΛΗ!
    Μόνο και μόνο επειδή ο πατερούλης του Βαρβιτσιώτη με την Ηλλύρια φάτσα ήταν στέλεχο της ΝΔ, έβαλαν και αυτόν τον Ηλλύριο Βουλευτή και Υφυπουργό.
    Η ΝΔ έχει όραμα, λίγο πριν την σχιζοφρένεια.....
    Μπράβο! Αντε και σε ανώτερα!
    Από Βορρά μέχρι Νότο και από Ανατολή μέχρι τη Δύση ο Έλληνας πολίτης είναι μαλάκας και ηλίθιος.
    Ως πότε θα ψηφίζει όλους τους Ηλίθιους;

    Ανώνυμος είπε... 21 Ιουν 2009, 4:05:00 π.μ.

    ELIKOPTERA GIA TIS FOTIES DEN YPARXOYN GIA MERIKES ADELFES OMOS OLA YPARXOYN

    Ανώνυμος είπε... 21 Ιουν 2009, 4:09:00 π.μ.

    Δεν μπορουσε να παει με το υπερπολυτελες γιωτ που διαθετει;
    Ο καϋμενος, θα ειχε μεγαλη καθυστερηση.

    Ανώνυμος είπε... 21 Ιουν 2009, 9:18:00 π.μ.

    ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ ΤΥΠΟΥ ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗ, ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗ, ΝΤΟΡΑΣ, ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ, ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΚΛΠ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΚΙ ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΕΝΣΗΜΟ. ΝΙΣΑΦΙ ΠΙΑ.
    Υ.Γ.Ο ΜΠΑΜΠΟΥΛΗΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΜΥΝΑΣ?ΠΡΟΣΟΔΟΦΟΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ.

    Ανώνυμος είπε... 21 Ιουν 2009, 1:23:00 μ.μ.

    ΚΑΛΑ ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΤΙΣ ΛΑΙΚΙΣΤΙΚΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΟΠΩΣ ΜΕ ΤΟ ΦΑΣΟΥΛΑ. ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ ΑΣ ΠΑΕΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ.
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΑΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗ. ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ

    Ανώνυμος είπε... 25 Ιουν 2009, 10:25:00 π.μ.

    Ο Μίλτος έκανε ως γνωστόν εξαιρετικές μπίζνες στο real estate στη Μύκονο. Αγόρασε 300 στρέμματα (κάπου τόσο) και σε λίγους μήνες τα ξαναπούλησε σε διπλή η τριπλή τιμή. Επειδή τη δουλειά την έκανε με τις δυνατότητες που του δίνει η παρουσία της φάρας του και του ίδιου στην πολιτική, είναι παραπάνω από σαφές ότι ως πολιτικός είναι επίορκος. Τέτοιοι είναι και οι Βουλγαράκηδες και άλλοι.
    Όλοι αυτοί πρέπει να φάνε μαύρο στις εκλογές τουλάχιστον, αφού δυστυχώς δεν γίνεται να πάνε φυλακή.

    Ανώνυμος είπε... 30 Ιουν 2009, 1:12:00 μ.μ.

    οι υπουργοι των κυβερνησεων θα πηγαινουν μονο κολυμπώντας και περπατώντας παντού.
    Ο λαικισμός και η ξεφτιλα των ελληνικών blogs kai bloggers

    Ανώνυμος είπε... 2 Ιουλ 2009, 8:45:00 μ.μ.

    Μιά λύση υπάρχει.
    Πάρτε τους τον λαιμό στεγνά.Τα παληόσκυλα.
    A.J.
    Λαικά δικαστήρια και κρεμάλες.

    Item Reviewed: Με ...ελικόπτερο στη Μύκονο ο Βαρβιτσιώτης!.. Rating: 5 Reviewed By: Press- gr