Ο ΤΥΠΟΣ ΣΗΜΕΡΑ

  • ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

    Σάββατο, 2 Ιανουαρίου 2010
    • Blogger Comments
    • Facebook Comments

    10 σχολια:

    Ανώνυμος είπε... 2 Ιαν 2010, 1:59:00 μ.μ.

    ΡΕ ΓΟΜΑΡΙΑ ΚΑΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ
    ΚΑΙ ΜΟΥΛΑΡΙΑ ΑΠΟ ΣΥΝΗΘΕΙΑ
    ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΜΕΝΑ
    ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ
    ΛΑΜΠΡΑΚΗ
    ΚΟΚΚΑΛΗ
    ΑΛΑΦΟΥΖΟΥ
    ΚΟΝΤΟΜΗΝΑ
    ΜΠΟΜΠΟΛΑ Κ.Λ.Π.
    ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ Ο ΜΟΝΙΜΟΣ
    ΕΛΕΕΙΝΟΣ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ ΚΑΚΟΥΝΑΚΗΣ
    ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΔΟΤΟΜΑΡΟ ΤΟΥ ΘΕΛΕΤΕ
    ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΛΕΦΤΑ ?

    ΡΕ ΓΟΜΑΡΙΑ. ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΙΠΗ + ΤΙΣ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΤΟΥ. ΠΕΘΑΝΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 80 ΑΤΟΜΑ ..8Ο ΑΝΘΡΩΠΟΙ.
    ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΣΤΙΣ ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΕΠΙ ΠΑΣΟΚ.
    ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΥΤΟΙ ???
    ΤΙ ΗΤΑΝ ΡΕ ΖΩΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ???
    ΣΚΥΛΙΑ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΟΧΙ.

    ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΔΙΟΒΟΛΟ ΥΑΙΝΕΣ.
    ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΛΑΨΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΝΘΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΑΣ.
    ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΠΙΖΝΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΘΕΛΕΤΕ.
    ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΑΙΔΑΡΕΛΙ Ο ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΣ
    ΜΕ ΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΣΙΚΟΥΔΙΕΣ.

    Ανώνυμος είπε... 2 Ιαν 2010, 2:19:00 μ.μ.

    Βρε βρε βρε βρε ... ο Επίτιμος, τι σοφά μελετημένη πρόταση ήταν αυτή που έκανε για κυβέρνηση υπεράνω κομμάτων και σχηματισμών, αλλά με τους άριστους; Τώρα τον έπιασε ο σφάχτης για τον Σημίτη; Όταν ήταν πρωθυπουργός ο Σημίτης τι του έσερνε; Πόσες φορές δεν τον είπε ανίκανο να κυβερνήσει; Μόνο για τις ελιές που έχει στο πρόσωπο του δεν τον κορόιδεψε δημόσια.
    Αλλά δεν μας είπε ο Επίτιμος σε μια τέτοια κυβέρνηση η Κόρη του θα πρέπει να έχει το Υπουργείο Εξωτερικών; Γιατί όχι κατα τον Επίτιμο, και ο γιος να μην έχει και αυτός ένα δεύτερο υπουργείο ή τουλάχιστον Υφυπουργός Οικονομικών έτσι που αν πετύχει το οικονομικό σχήμα Σημίτης, Παπαδήμος, Παπαδόπουλος, να έχει και αυτός να λέει ότι χωρίς την παρουσία του δεν θα είχε γίνει τίποτα!
    Τέλος πάντων ο Κύριος Επίτιμος βλέπει ότι η περίπτωση να γίνει ή Κόρη πρωθυπουργός κάποτε έχει φτάσει στο Βόρειο Πόλο και άντε να την φέρεις πίσω, εκτός αν .............

    Ανώνυμος είπε... 2 Ιαν 2010, 4:33:00 μ.μ.

    Όλο το κουμπί είναι η περιστολή των δαπανών στο δημόσιο τομέα.
    Ο Γιωργάκης και ο Παπακωνσταντίνου είναι τεχνοκρατικά τόσο μα τόσο ανεπαρκείς που ακόμη δεν μπορούν να καταλάβουν γιατί ο Αλμούνια, ο Τρισέ και ο Μπαρόζο ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ότι το πρωταρχικό πρόβλημα είναι οι δημόσιες δαπάνες και όχι η φοροδιαφυγή.
    Κάνουν ότι μπορούν να μη θίξουν το αντιπαραγωγικό και σπάταλο δημόσιο ενώ στο μεταξύ οι ιδιωτικοί υπάλληλοι και οι ελεύθεροι επαγγελματίες φυτοζωούν μέχρι να ψοφήσουν.
    Αυτά τα ανθρωπάκια που μας κυβερνάνε σήμερα αναρωτήθηκαν ποτέ ποιός θα πληρώνει τους μισθούς, τα επιδόματα, τις υπερωρίες και τα εφάπαξ των δημοσίων υπαλλήλων εάν καταρρεύσει ο διωτικός τομέας;
    ΕΑΝ Ο ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟ “ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ” ΘΑ ΒΟΥΛΙΑΞΕΙ, ΟΣΟΝΟΥΠΩ, ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
    Προφανώς γιατί δεν άλλαξε.

    Ανώνυμος είπε... 2 Ιαν 2010, 6:06:00 μ.μ.

    1.59 ΤΙ ΛΕΣ ΒΡΕ ΘΗΡΙΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΠΟΣΟΙ ΠΕΘΑΝΑΝ ΕΠΙ ΠΑΣΟΚ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΔΩΣΑΝ ΟΙ ΜΑΣΤΡΟΧΑΛΑΣΤΑΔΕΣ ΤΗΣ ΓΑΛΑΖΙΑΣ 6ΕΤΙΑΣ? ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΧΡΕΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΛΕΙΜΜΑΤΟΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΠΑΙΟΥΣ??

    Ανώνυμος είπε... 2 Ιαν 2010, 6:53:00 μ.μ.

    Πλήθος άρθρων έχουν αναρτηθεί στην μπλογκόσφαιρα αλλά και σε κάθε γωνιά του Ελληνικού δυαδικτύου για την επιλεκτική δημοσίευση σχολίων που κάνουν οι moderators του opengov.gr.

    Το κόλπο είναι ότι καθυστερούν τα επικριτικά σχόλια έτσι ώστε στην πρώτη σελίδα να εμφανίζονται μοιρασμένες οι απόψεις. Αυτό επιτυγχάνεται με την έγκριση του μεγάλου όγκου των επικριτικών σχολίων αργότερα με αποτέλεσμα να εμφανιίζονται (με βάση το χρόνο υποβολής) στις πίσω σελίδες. Έτσι λοιπόν οι πολίτες που παρακολουθούν τη διαβούλευση νομίζουν πως τα καινούρια σχόλια εμφανίζονται στην πρώτη σελίδα και αγνοούν την δημοσίευση παλιών επικριτικών σχολίων στις "πίσω σελίδες".

    Φυσιολογικό δεν είναι ;

    Το νομοσχέδιο με το έτσι θέλω θα περάσει χωρίς να λογαριάζονται οι φωνές και επιχειρήματα των Ελλήνων πολιτών της περιόδου 1829-2009.
    Γιατί από το 2010 θα έχουμε την Ελλάδα του George Papandreou,
    the multinational Greek citizenship.
    Έλληνας στα χαρτιά γίνεσαι και κάνουμε γιατί ψηφίζεις το new ΠΑΣΟΚ του George και ΣΥΡΙΖΑ.
    H NΔ και ο Σαμαράς δεν έχουν πάρει χαμπάρι τι γίνεται.
    Μα πως να πάρουν χαμπάρι, αφού σφάζονται!!!

    Ανώνυμος είπε... 3 Ιαν 2010, 9:26:00 π.μ.

    ΕΣΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ Mr ΜΕΓΑΡΟ;

    ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΩΤΟ!!!!!!!!

    Ανώνυμος είπε... 3 Ιαν 2010, 9:39:00 π.μ.

    02 Ιαν 2010 4:33:00 μ.μ.



    ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ,ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ.


    ΒΛΕΠΩ ,ΜΕΤΑ ΛΥΠΗΣ, ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΜΙΑ ΤΑΞΗ ΣΤΟ ΧΑΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΜΑΣ.


    ΚΑΤ ΕΜΕ ΕΙΝΑΙ ΙΣΩΣ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΣΚΛΗΡΑ ,ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ, ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ !!!!!!



    ΚΙ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ , ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ,ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ , ΑΝ ΕΧΕΙΣ , ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΟΙ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΔΕΚΑΕΤΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΙΣ .



    ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ,ΑΣ ΜΗΝ ΤΟΝ ΘΑΒΟΥΜΕ ,ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΑ ΒΡΟΝΤΗΞΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ,ΠΡΑΣΙΝΑΛΟΓΙΤΗ ΜΟΥ ,ΤΗΝ ΒΑΨΑΜΕ.

    ΚΙ ΕΠΕΙΤΑ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ , ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΗ Η ΣΤΑΣΗ , ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΥΠΟΠΤΕΥΟΜΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΡΧΗΣΤΡΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΚ ΤΟΥ ΠΟΝΗΡΟΥ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΘΑΝΕ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΔΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ .

    Ανώνυμος είπε... 3 Ιαν 2010, 2:08:00 μ.μ.

    Ήθελα να ήξερα άν έχετε σκεφθεί τα παρακάτω.
    Δούλεψα 40 χρόνια και κανονικά πληρώθηκαν οι ασφαλιστικές μου εισφορές, τώρα τι θα γίνει?
    [σ.σ. παίρνω υψηλή σύνταξη!]
    Θα μειωθεί η σύνταξή μου?
    Δεν θα πάρω αύξηση?
    Κάποιοι, που δεν εκπλήρωναν τις ασφαλιστικές τους εισφορές σήμερα με τα ΕΚΑΣ και επιδόματα κοινωνικής αλληλλεγύης πιθανολογώ ότι παίρνουν περισσότερα από εμένα.

    Ανώνυμος είπε... 3 Ιαν 2010, 4:23:00 μ.μ.

    PREPH NA ERTHOYN MERIKOI LATREOI NA DOYLEPSOYN GIA NA PAEI H OIKONOMIA KALA EINAI POLH DOYLEYTARADES KI OIKOGENIARXES ME 5-6 PAIDIA TA OPOIA MEGALONONTAS ME ENA AYSTHRA MOUSOULMANIKO TROPO THA GEINOYN POLH KALOI DOULEFTES KI THA PAEI OI XORA BROSTA THA GINOYME KI MEIS 30.000.000PLOITHISMOS DYNAMH!!! 30-40 EKATOMYRIA ELLHNES TO FANTAZESTE POLH DYNAMH. ETSI THA PARIS KAI ESY SYNTAKSH 2;8 DEN TO KATALAVES AKOMA

    Ανώνυμος είπε... 3 Ιαν 2010, 7:56:00 μ.μ.

    03 Ιαν 2010 2:08:00 μ.μ.


    ΑΚΟΥ ΤΙ ΡΩΤΑΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

    ΑΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΑΥΞΗΣΗ.

    ΜΗΠΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ Η ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ;;;;;;;

    Item Reviewed: Oι συντάξεις του Δημοσίου... Rating: 5 Reviewed By: Press- gr