bbn

  • ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

    Πέμπτη, 20 Μαΐου 2010

    Με ποιο δικαίωμα, κ. Διαμαντοπούλου;...

    Από την Κυριακή Κεχίδου

    Με ποιό δικαίωμα κ. Διαμαντοπούλου μου καταστρέφεις τη ζωή;‏
    Πήρα πτυχίο πριν 19 χρόνια.Είμαι επιτυχούσα ΑΣΕΠ 5 φορές. Με τα μόρια των δύο τελευταίων κλήθηκα ως ωρομίσθια στην ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ μία ημέρα απόσταση μακριά απ το σπίτι μου.Έφυγα αφήνοντας πίσω μου κατάκοιτη μητέρα στην φροντίδα του άνεργου αδερφού μου και όντας νιόπαντρη.
    Έφυγα για να...
     μαζέψω μόρια από τα δισπρόσητα,προκειμένου να εργαστώ κάποια στιγμή αναπληρώτρια.
    Στον κλάδο μου καλούνταν ως τώρα περί τους 100 αναπληρωτές.Και έρχεσαι εσύ κ. Διαμαντοπούλου και μου κάνεις τα 16 μόρια από τα δύο αυτά χρόνια μου στην άγονη γραμμή ούτε 1 μόριο και δίνεις 1 μόριο στην γνώση Η/Υ. ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΙΣ ΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΙΧΕΣ ΜΕ 35Ο Ε ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΑΡΓΟΥΣΑΝ. Πού θα βρεις να στείλεις κορόιδα απο Σεπτέμβρη στα ξερονήσια και στα δυσπρόσιτα της ηπειρωτικής Ελλάδας,όταν δεν δίνεις μόρια και χρήματα; ΣΕ ΘΕΩΡΩ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΚΥΡΩΣΕΣ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ
    • Blogger Comments
    • Facebook Comments

    67 σχολια:

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 4:07:00 μ.μ.

    Πως τα εκανες τα λεφτά Αννούλα;απο τον μισθό σου;ή απο τις δραστηριοτητες του συζύγου;Να μου πεις δύο μηχανικοί που δουλεύουν τον κόσμο κάνουν λεφτά,ο πολιτικός ομως;

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 4:07:00 μ.μ.

    Άντε, μάθαμε τώρα όλοι και θέλουμε να μπούμε στο δημόσιο.

    Για σταματήστε τις γκρίνιες, και δοκιμάστε λίγο το ιδιωτικό τομέα να δείτε την γλύκα...

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 4:09:00 μ.μ.

    Πάρτε το απόφαση ότι οι Υπουργοί ανεξαρτήτως κόμματος που ανήκουν,αγαπούν πρώτα τον εαυτό τους,μετά τα συμφέροντα που έχουν κληθεί για να εξυπηρετήσουν,μετά το κόμμα τους,μετά την Ελλάδα και τελευταίους τους πολίτες της χώρας.

    Όταν θα αγαπήσουν πρώτα την Ελλάδα και μετά όλα τα άλλα,τα ξαναλέμε αγαπητή μου φίλη !!!

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 4:09:00 μ.μ.

    Πάρτε το απόφαση ότι οι Υπουργοί ανεξαρτήτως κόμματος που ανήκουν,αγαπούν πρώτα τον εαυτό τους,μετά τα συμφέροντα που έχουν κληθεί για να εξυπηρετήσουν,μετά το κόμμα τους,μετά την Ελλάδα και τελευταίους τους πολίτες της χώρας.

    Όταν θα αγαπήσουν πρώτα την Ελλάδα και μετά όλα τα άλλα,τα ξαναλέμε αγαπητή μου φίλη !!!

    politis είπε... 20 Μαΐ 2010, 4:23:00 μ.μ.

    Ρωτάμε: Αυτή τη γυφτογκόμενα ποιος τη γαμάει και είναι συνέχεια στα πράγματα;

    νεόπτωχος είπε... 20 Μαΐ 2010, 4:28:00 μ.μ.

    Έχουν χάσει κάθε επαφή με την πραγματικότητα.
    Μέχρι χθές όταν οι φίλοι χαριεντιζόμαστε μεταξύ μας λέγαμε "άντε ρε μακάκα . . .".
    Από σήμερα αλλάζει μία παράδοση δεκαετιών.
    Εφεξής θα λέμε "άντε ρε πεταλωτή . . .".
    Μάθατε τί είπε πάλι προχθές ο μπούλης;
    "ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΛΟΓΚΣ".
    Δηλαδή τί είναι αυτό ρε πλαδαρούλη, απειλή ότι το πασόκ θα κλείσει τα μπλόγκς;
    Μέχρι προχθές ο Πεταλωτής βύζαινε το μπιμπερό του και η μαμά του του άλλαζε τις πάνες και έρχεται σήμερα να ζήσει την ψευδαίσθηση του "αποφασίζομεν και διατάσσομεν";
    ΈΚΑΝΕ ΚΑΙ Η ΜΥΓΑ ΚΟΛΟ ΚΑΙ ΕΧΕΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
    Άντε ρε κακόμοιρο να γλείψεις κανα γλυφιτζούρι, που επειδή σου βάλανε κοστούμι και γραβάτα νομίζεις ότι έγινες και πολιτικός.
    Θα μου πείς, εδώ έχουμε ένα αργόστροφο που νομίζει ότι είναι πρωθυπουργός, να μη ζήσει και το βλαχάκι την ψευδαίσθησή του;
    Έλληνες, που καταντήσαμε;

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 4:31:00 μ.μ.

    Ο πονος σου ειναι πραγματικα πολυ μεγαλος. Ειναι πολυ κριμα να σου ακυρωνουν τα ονειρα διαφορες καταστασεις και ανατροπες. Οστοσω στη ζωη δεν σου χαριζει/ται κανεις. Πρεπει να λαμβανεις συνεχεια τις σωστες αποφασεις και να εισαι διατεθειμενη να αναλαβεις τα οποια ρισκα σχετιζονται με αυτες. Εχεις και λιγο αδικο γιατι κανεις δεν υποσχεται σε κανενα ωρομισθιο διορισμο. Ειναι προσωπικη σου αποφαση να αναλαβεις το ρισκο δουλευοντας ωρομισθιος. Επισης, επιτυχων ΑΣΕΠ δεν σημαινει διοριζομενος. Οπως και οποιος περνα τη βαση του 10 στις πανελληνιες δεν σημαινει πως θα μπει σε καποια σχολη. Ειδαλλως (γιατι οχι;) υπαρχει και ο κομμουνισμος οπου με τις οποιες παρενεργεις εχουν τουλαχιστο ολοι δουλεια αλλα και τα βασικα. Δεν ζουμε σε τετοια κοινωνια ομως. Να'σαι καλα και καλη τυχη!

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 4:31:00 μ.μ.

    "Η ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑΣ"

    'Εχει ένα γιο (να της ζήσει) που πηγαίνει στη Δευτέρα Λυκείου. Ο γιός της,
    όμως πηγαίνει σε ιδιωτικό Σχολείο (στου Γείτονα στη Βάρη) και μάλιστα ΔΕΝ
    παρακολουθεί το Ελληνικό πρόγραμμα αλλά το IB. Όλα αυτά σημαίνουν δύο
    πράγματα:

    1. Δεν έχει εμπιστοσύνη στο.... Δημόσιο Σχολείο.

    2. Δεν έχει εμπιστοσύνη στο Ελληνικό Πανεπιστήμιο, αφού είναι γνωστό ότι
    όποιος παρακολουθεί το ΙΒ(International Baccalaureate) δεν έχει δικαίωμα
    συμμετοχής στις Πανελλήνιες εξετάσεις και πρέπει να συνεχίσει τις σπουδές
    στο εξωτερικό.


    Ποια είναι αυτή η μητέρα;


    Μα η Άννα Διαμαντοπούλου, Υπουργός Παιδείας,η οποία χθες το απόγευμα υπαραμύνθηκε
    στη Βουλή του Δημόσιου Σχολείου και Πανεπιστημίου!

    Εύγε!

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 5:17:00 μ.μ.

    ΣΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΓΙΑΤΙ ΖΩΑ ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.

    ΦΑΕ ΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ ΤΩΡΑ.

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 5:27:00 μ.μ.

    Αααα από fimotro μόλις το διάβασα:

    Η υπόθεση με τη Διαμαντοπούλου έχει πολύ βάθος. Δεν είναι απλά τα πράγματα. Το σκάνδαλο...δεν συνίσταται στο ότι ο σύζυγός της είναι μέλος του Δ.Σ. στο Κτηματολόγιο Α.Ε. Το σκάνδαλο συνίσταται στο ότι παράνομα και παρακάμπτοντας κάθε νόμιμη διαδικασία έδωσε σε ανάδοχο πάνω από 800.000 ευρώ ενώ θα έπρεπε η υπόθεση να ανατεθεί σε διαιτητή του ΤΕΕ. Ο... ανάδοχος είναι κοινοπραξία του επιχειρηματία Δοξιάδη. Το Δ.Σ. του Κτηματολογίου στο οποίο συμμετέχει ο σύζυγός της αντέδρασε στο να δοθούν τα χρήματα με τον παράνομο τρόπο. Από τα 6 μέλη αντέδρασαν τα 3. Ο σύζυγός της Διαμαντοπούλου υπερψήφισε μαζί με τον πρόεδρο και ένα ακόμα μέλος την απόφαση να κατοχυρωθεί η διεκδίκηση των χρημάτων του αναδόχου που ζητούσε τα χρήματα. Αντί της νόμιμης οδού, δηλαδή, διαιτησίας του ΤΕΕ, με ψήφο και του συζύγου της τα χρήματα τα πήρε ο Δοξιάδης. Το Fimotro, έχει στα χέρια του την αλληλογραφία του Δοξιάδη με το Κτηματολόγιο και την θέση που πήρε σύμφωνα με τα πρακτικά του Δ.Σ. ο σύζυγος της Διαμαντοπούλου. Να δούμε όταν θα βγάλουμε τα έγγραφα τι θα μας πούνε τα παπαγαλάκια του Mega που μιλάνε για ανθρωποφαγίες. Κύριε Παναγιωτόπουλε γνωρίζουμε ότι ο αδελφός της συζύγου σας (Βαγγέλης Δρούγκας) είναι υπάλληλος στην Κτηματολόγιο Α.Ε. Αυτό για να μην νομίζετε ότι δεν καταλαβαίνουμε...

    Τώρα τι λέμε;
    http://fimotro.blogspot.com/2010/05/blog-post_8281.html

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 5:37:00 μ.μ.

    ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ!!!!

    Αφού μετα απο τόοοοοσα χρόνια και τόοοοσες στερήσεις, ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ να ψηφίζεις ΠΑΣΟΚ - ΝΔ ...ΤΟΤΕ ΝΑΙ...ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ!!!!

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 6:03:00 μ.μ.

    Με 160 βουλευτές σας πηδάω και σας κάνω και πλάκα, κωλοέλληνες χαμούρες.
    Μέχρι και νόμο για να υπογράφω κρυφές συμβάσεις έφτιαξα, τι άλλο να ζητήσει ένας ηγεμόνας;
    Οσο και να με μαυρίσετε στις δημοτικές εκλογές, εγώ την καβάτζα μου την έχω κάνει.
    Κοντά στο 1 εκατομμύριο είναι οι "νέοι Έλληνες" από την Αλβανία, το Πακιστάν, το Αφγανιστάν και το Σουδάν.
    Άει σιχτίρ φτωχομπινέδες.

    Γιώργος πασόκ

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 6:04:00 μ.μ.

    Τι ήθελες να πας ωρομίσθια σε άγονη γραμμή; Προφανώς δεν ήξερες το σπίτι του Κεμάλ. Γιατί αν το ήξερες και πήγαινες θα ήσουν κάπου βολεμένη.

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 6:12:00 μ.μ.

    ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΟΡΙΣΕΙ!!!

    ΜΑΣ ΑΠΟΛΥΟΥΝ ΑΜΕΣΩΣ. ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ

    Πάνος είπε... 20 Μαΐ 2010, 6:20:00 μ.μ.

    Νομίζω ότι θα πρέπει να υπάρχει νόμος που να απαγορεύει ισόβια την πρόσληψη σε εκπαιδευτικούς που γράφουν τη λέξη δισπρόσητα και συνεχίζουν να αυτοαποκαλούνται εκπαιδευτικοί.

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 6:22:00 μ.μ.

    Ειδηση

    την Διαμαντοπουλου την στηριζει...ο δρ ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ!!!

    Ναι αυτος επειδη εφαγε την Δαμανακη την οξαποδω,

    προτιμα την Αννα Διαμαντοπουλου στο Παιδειας!!

    Ας κατσει η Αννα εκει φερεται να εχει πει και οταν θελει μονη της να φυγει ας μας το παραδοσει φερεται να εχει πει στην Μηλιων

    Η Διαμαντοπουλου αλλαξε το δεξιο ΔΣ της ΑΣΠΑΙΤΕ μην το ξεχναμε!!

    Τακης Πασοκ

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 6:34:00 μ.μ.

    ΣΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΕΠΕΙΔΉ ΔΕΝ ΣΕ ΔΙΟΡΙΖΕΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ? ΑΜΑΝ ΠΙΑ. ΜΑ ΜΥΑΛΟ ΕΠΙ ΤΕΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ ΠΟΤΕ?

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 6:38:00 μ.μ.

    Το απόλυτο κύκλωμα των Εφοριακών ΚΑΝΕΙΣ δεν τολμά όχι να το αγγίξει μα ούτε και να το αναφέρει. Ακόμη και αυτές τις ημέρες, προϊστάμενοι εφοριών αγοράζουν σπίτια και οικόπεδα εκατομμυρίων ευρώ και τα γράφουν κατευθείαν στα παιδιά τους. Και οι ξεφτίλες κόβουν από τη σύνταξη της γριάς και του γέρου άρρωστου. Και μας δουλεύουν με τον δήθεν πόλεμο κατά της διαφθοράς. Ξέρετε ρε τι γίνεται στις εφορίες ;;;;;;;;

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 6:42:00 μ.μ.

    Οι εργαζόμενοι έσπασαν την τρομοκρατία

    Μαζική ήταν η συμμετοχή του κόσμου στη συγκέντρωση και την πορεία προς τη Βουλή που οργάνωσαν η ΓΣΕΕ και η ΑΔΕΔΥ, στο πλαίσιο της 24ωρης πανελλαδικής απεργίας κατά της ασφαλιστικής μεταρρύθμισης. Χιλιάδες άνθρωποι συμμετείχαν και στην πορεία που οργάνωσε το ΠΑΜΕ, Μαζικό «παρών» έδωσε ο κόσμος και στην πορεία στη Θεσσαλονίκη.

    - Όπως το λές, για προσπάθεια τρομοκρατίας πρόκειται.

    Δεν τους καταλαβαίνω, ποιοί νομίζουν ότι είναι;
    Έχουν χάσει κάθε επαφή με την πραγματικότητα.
    Μέχρι χθές όταν οι φίλοι χαριεντιζόμαστε μεταξύ μας λέγαμε “άντε ρε μακάκα . . .”.
    Από σήμερα αλλάζει μία παράδοση δεκαετιών.
    Εφεξής θα λέμε “άντε ρε πεταλωτή . . .”.
    Μάθατε τί είπε πάλι προχθές ο μπούλης;
    “ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΛΟΓΚΣ”.
    Δηλαδή τί είναι αυτό ρε πλαδαρούλη, απειλή ότι το πασόκ θα κλείσει τα μπλόγκς;
    Μέχρι προχθές ο Πεταλωτής βύζαινε το μπιμπερό του και η μαμά του του άλλαζε τις πάνες και έρχεται σήμερα να ζήσει την ψευδαίσθηση του “αποφασίζομεν και διατάσσομεν”;
    ΈΚΑΝΕ ΚΑΙ Η ΜΥΓΑ ΚΟΛΟ ΚΑΙ ΕΧΕΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
    Άντε ρε κακόμοιρο να γλείψεις κανα γλυφιτζούρι, που επειδή σου βάλανε κοστούμι και γραβάτα νομίζεις ότι έγινες και πολιτικός.
    Έλληνες, που καταντήσαμε;

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 6:46:00 μ.μ.

    Τα όνειρά σου κοριτσάκι μου ήταν τα 16 μόρια και το 1 μόριο για τη γνώση Η/Υ; και το ότι ξέρεις κάτι ψιλοπραγματάκια από υπολογιστές και μπαίνεις και τσάτρα-πάτρα στο ίντερνετ τι σημαίνει; άντε βρες καμιά δουλειά κι άσε την κλάψα. (Όσο για τον "αγώνα" σου να μην τον σχολιάσω καλύτερα: ούτε η Μπουμπουλίνα και ο Παπαφλέσσας μαζί...). Αναρωτιέμαι τι διδάσκεις στα παιδιά εκεί στα δυσπρόσιτα (όχι "δισπρόσητα" κούκλα μου, ελπίζω τουλάχιστον να μην είσαι φιλόλογος...)

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 6:47:00 μ.μ.

    AΥΤΗ Η ΚΑΡΙΟΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΗ!!!ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗ ΔΡΑΓΩΝΑ ΤΟ ΑΝΘΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΡΑΣΙΤΟ!!!

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 6:49:00 μ.μ.

    H Διαμαντοπούλου πρέπει να πάρει τα μοντελάκια της και να φύγει , αρκετά με αυτές τις νεόπλουτες χωριατοευρωπαίες !!!!!

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 6:57:00 μ.μ.

    Η κυρία Διαμαντοπούλου σας υπόσχεται οτι θα θέσει το θέμα σας στην επόμενη συνάντηση της λέσχης Μπίντελμπεργκ.

    Φιλικά η υπουργός

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 6:57:00 μ.μ.

    Νομοθετική ρύθμιση, με την οποία η μη καταβολή διοδίων θα θεωρείται φορολογικό αδίκημα, προωθεί το υπουργείο Μεταφορών.
    Παράλληλα, παγώνει τη...διαπραγμάτευση για μείωση του αντίτιμου τουλάχιστον μέχρι το τέλος του έτους.


    ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟ ΒΡΩΜΟΠΑΣΟΚ

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 7:03:00 μ.μ.

    Θα σας απάλυνε λίγο τον πόνο σας κυρία Κεχίδου αν σας ελεγα οτι η κυρία Διαμαντοπούλου και το συνάφι της εχει καταστρέψει τις ζωές πολλών εκπαιδευτικών , ολων των βαθμίδων ;

    Ενας παθών

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 7:14:00 μ.μ.

    ΚΥΡΙΑ ΜΠΙΡΜΠΙΛΗ ΘΕΛΩ ΠΡΑΣΙΝΟ ΞΕΣΚΙΣΜΑ.
    ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΑΝΕΜΟΓΕΝΝΗΤΡΙΑ ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΓΥΡΙΖΕΙ ΚΑΙ Η ΦΤΕΡΩΤΗ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΣΤΟΥΚΙΖΕΙ ΤΑ ΚΩΛΟΜΕΡΙΑ

    ΑΝΘΕΛΛΗΝΑΣ

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 7:15:00 μ.μ.

    Τελικά θα παραιτηθεί αυτή η οχι ;

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 7:23:00 μ.μ.

    http://troktiko.blogspot.com/2010/05/blog-post_9430.html

    ΦΡΙΞΤΕ...........
    ΚΑΜΑΡΩΣΤΕ ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΑ
    ΚΑΙ ΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΞΑΝΑΨΗΦΙΣΕΤΕ ΠΑΣΟΚ ΤΟΤΕ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 7:29:00 μ.μ.

    20 Μαϊ 2010 6:20:00 μ.μ.

    Όταν λές εσύ τέτοια για την την εκπαιδευτικό να σου πώ εγώ για σένα ότι στο σπίτι του Κεμάλ δεν μιλάνε για σκοινί!

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 7:34:00 μ.μ.

    Κάτι μου λέει οτι εντός των ημερών θα φύγει η ξινή, αχώνευτη το τσόκαρο. Αν φύγει θα κάνω πάρτι, είστε όλοι καλεσμένοι...

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 7:35:00 μ.μ.

    Το κράτος εχει συνέχεια , και βέβαια η συγκεκριμένη κυρία πήγε εκεί που πήγε για τα μόρια , εαν δεν ισχυαν ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΟΤΕ , επομένως την κοροιδέψαν , ολα τα αλλα ειναι απλά αμπελοσοφίες !!!!

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 7:39:00 μ.μ.

    Εχετε συνηθίσει ολοι μου φαίνεται στις υποσχέσεις του στύλ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ( και μετά εντάξει , μια μαλακία ειπαμε για να περνάει η ωρα και να πάρουμε την εξουσία) και δεν σας παραξενεύει τίποτα σχετικά με την αθέτηση υποσχέσεων και αλλαγή νομοθεσιών απο την κάθε κυβέρνηση που ερχεται στην εξουσία !!!!

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 7:41:00 μ.μ.

    Πηγαίνει κανένας Πακιστανός η Αλβανός σε αγονη γραμμή για να δουλέψει με 350 Ευρώ ;

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 7:44:00 μ.μ.

    Μάθε Πακιστανικά η Αλβανικά και θα προσληφθείς απο του χρόνου σε σχολεία "μειονοτήτων" στην Ελλάδα , στην Αθήνα ( εχουμε πάρα πολλούς εδώ), με πλήρες ωράριο και μισθό , καλού κακού πάρε και ενα τηλέγωνο την Δραγώνα να της πείς οτι θαυμάζεις την Οθωμανική αυτοκρατορία, ετσι για να το συγουρέψεις .

    ΜΗΝΑΣ είπε... 20 Μαΐ 2010, 7:49:00 μ.μ.

    Πρεπει να καταλαβει η Διαμαντοπουλου οτι το 80% των αναπληρωτων πηραν τα μορια τους επειδη ηταν επιυχοντες του ΑΣΕΠ αξιοκρτικα και διχως να παρακαλανε κανεναν, λιγα μονο λαμογια επαιρναν προϋπηρεσια απο ΠΔΣ, ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ και ΣΙΒΙΤΑΝΙΔΕΙΟ και αυτοι ειναι τωρα που βολευονται με τον νεο νομο αφου ολα αυτα τα χρονια μαζευαν τα μορια και ηταν διπλα στο σπιτι τους.

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 7:56:00 μ.μ.

    Η ΑΝΝΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΕΜΕΝΗ ΜΕ 50 ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΜΥΣΤΙΚΟΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΥΤΕ. (ΚΟΖΑΝΙΤΙΚΟ ΤΟ ΤΙΠΟΥΤΕ).
    ΤΟ ΒΕΛΒΕΝΤΟ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΚΑΤΣΕ.

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 8:13:00 μ.μ.

    Η Κα Υπουργός ασχολείται με σοβαρότερα θέματα, τι την ενδιαφέρει αν κλείνει σπίτια αλλών, τα δικά της ναναι καλά

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 8:13:00 μ.μ.

    Ο Γ. Παπανδρέου κατά του ασφαλιστικού νομοσχεδίου!!!

    Τότε ο Γιωργάκης μας διαδήλωσε μαζί με τους εργαζόμενους για να μην περάσει ένα ασφαλιστικό νομοσχέδιο, που μοιάζει με παιδική χαρά μπροστά στο σημερινό.

    Για να μην ξεχνάμε λοιπόν πόσο αδιανόητα και προκλητικά απατεώνες...είναι,
    απολαύστε 2 φωτογραφίες από τις.. 38 που έχει στο site του Παπανδρέου από αυτή την πορεία.

    Και επειδή θα πληρώνουμε πια και τον αέρα ο Γιωργάκης μας παρέχει τις φωτογραφίες όπως γράφει στο site του ΔΩΡΕΑΝ!
    Για να περνάμε προφανώς την ώρα μας ως άνεργοι χαζεύοντας.

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 8:16:00 μ.μ.

    Για αυτούς τους λόγους έπρεπε να παραιτηθεί η Άννα Διαμαντοπούλου

    Ξέρετε γιατί θα έπρεπε να φύγει η Διαμαντοπούλου; Θα σας πούμε εμείς τους λόγους που έβαλε μπροστά τα παιδιά (σιγά τώρα που την έπιασε ο πόνος) των πανελλαδικών εξετάσεων.

    1). Έχει τον γιο της που είναι μαθητής σε κολέγιο, φοιτά στο ΙΒ του Γείτονα στη Βάρη, και το Σεπτέμβρη του 2011 θα ταξιδέψει προς Αγγλία ή Αμερική για σπουδές. ΔΕΝ θα ανταγωνισθεί τους συμμαθητές του αλλά ξεκινά τη ζωή του από θέση ισχύος διότι παρόλο που η μητέρα του είναι Υπουργός Παιδείας με τις επιλογές της απαξιώνει απολύτως το Ελληνικό Εκπαιδευτικό σύστημα. Είναι δικαίωμά της αυτές οι επιλογές, όμως το ενδιαφέρον της για τα παιδιά δεν μας πείθει.

    2). Η κ.Διαμαντοπούλου και το σύστημα παιδείας που υπηρετεί έβαλε χθες θέμα στην λογοτεχνία με τίτλο "Στου Κεμάλ το σπίτι". Την ημερομηνία 19 Μαίου που είναι η ημέρα μνήμης της γενοκτονίας των Ποντίων, η επιτροπή έβαλε τίτλο τον Κεμάλ που είναι ο μεγάλος σφαγέας των Ποντίων και των Αρμενίων! Και...
    βέβαια μην πιστέψει κανένας ότι έγινε τυχαία. Έτσι δεν είναι κ.υπουργέ που μετέχετε στην λέσχη Μπίλντερμπεργκ;

    3). Έχετε μια γ.γ. που έχει καταγγελθεί ότι δεν διαθέτει βασικό τίτλο σπουδών!!! Είναι η Θ.Δραγώνα που μάλιστα είχε απρεπή συμπεριφορά στην ηρωίδα δασκάλα της Θράκης σύμφωνα με όσα κατήγγειλε η Χαρά Νικοπούλου.

    4). Ο σύζυγος της υπουργού παιδείας Γ.Σαλαβάνος διορίστηκε στο Δ.Σ του "Κτηματολογίου ΑΕ" που διαχειρίζεται πολλά εκατομμύρια ευρώ και έργο. Είναι πολιτικά ηθικό να γίνεται κάτι τέτοιο;

    5). Έβαλε υπογραφή 194.500 ευρώ για να πάρουν οι υπάλληλοι του υπουργείου τις υπερωρίες μέχρι το τέλος του 2010 την ώρα που όλοι οι άλλοι σφίγγουν το ζωνάρι.

    6). Γύρισε την πλάτη στους αδιόριστους εκπαιδευτικούς και έφυγε από την πίσω πόρτα για να μην τους αντιμετωπίσει στο κρατικό κανάλι.

    7). Η παιδεία είναι άνω κάτω με το νομοσχέδιο που τινάζει στον αέρα ωρομίσθιους-αποσπάσεις-αδιόριστους και η Άννα Διαμαντοπούλου ασχολείται με τις φήμες.

    8). Οι γονείς αναγκάζονται να πληρώνουν ένα κάρο χρήματα στα φροντιστήρια επειδή τα σχολεία δεν τους προσφέρουν την παιδεία που επιβάλλεται να έχει κάθε νέος πολίτης - μαθητής αυτής της χώρας.

    9).Με αρ. πρωτ. Φ.821/2443Π/144249/Ζ1/20-11-2009 προκήρυξη του ΥΠΔΒΜΘ, δεν θα πραγματοποιηθούν νέες αποσπάσεις εκπαιδευτικών στο εξωτερικό για το σχολικό έτος 2010-2011 που σημαίνει ότι τα Ελληνικά καταργούνται από την ομογένεια και φτιάχνει το κράτος ...γενίτσαρους.

    10). Το τελευταίο αλλά για εμάς σοβαρό είναι ότι συμμετέχετε στην περίφημη λέσχη bilderberg που καθορίζει πολλά πράγματα με τις αποφάσεις της. Και έχετε δώσει όρκο τιμής να μην μαθαίνει ποτέ και κανένας τι λέτε εκεί μέσα. Έχετε αυτό το δικαίωμα; Ο όρκος σε μια λέσχη κάποιων ισχυρών ανθρώπων έχει περισσότερο βάρος από τον όρκο στην Πατρίδα και τον λαό του;
    Δεν έπρεπε να μάθουμε τι συζητήσατε στον "Αστέρα" για την οικονομία;

    Αυτά και άλλα πολλά έπρεπε να την ρωτήσουν στο mega αλλά ΔΕΝ βρέθηκε ούτε ένας να το κάνει.

    Γιαυτούς και για άλλους πολλούς λόγους θα έπρεπε να είχατε φύγει...

    Υ.Γ: Θα μπορούσαμε να πούμε και για τα 15 ακίνητα που είχατε δηλώσει παλαιότερα στο πόθεν έσχες αλλά είναι η νόμιμη περιουσία σας. Μην προσπαθείτε όμως να μας πείσετε ότι μας καταλαβαίνετε. Εκπέμπουμε σε άλλη συχνότητα.

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 8:21:00 μ.μ.

    Πολύ εξυπνάδα χρειάζεται για να ειρωνευτείς κάποιον, μπράβο σας!

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 8:24:00 μ.μ.

    ποπο χολή που στάζετε όλοι σας..
    εσείς είστε οι κακομοίρηδες που κοιτάτε να βολευτείτε μέσω των πολιτικών γραφείων στην βουλή και στο δημόσιο..
    έχετε δώσει ποτέ ΑΣΕΠ ρε τσογλάνια;;;
    έχετε ποτέ κάτσει να διαβάσετε;;;
    τόση κακία ρε πιόνια και όταν βγαίνουν τα οικονομικά σκάνδαλα σορηδόν κάνετε την πάπια;;;
    το δυσπόσιτα σας μάρανε.ουουουσ ρεεεεεεεε

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 8:39:00 μ.μ.

    ΦΥΓΕ... ΦΥΓΕ... ΦΥΓΕ.....
    ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΣΤΕΙΑ !!!
    ΦΥΓΕ.....

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 9:11:00 μ.μ.

    Για τούς φίλους που τα βάζουν με την εκπαιδευτικό ,με απλά μαθήματα ανταλλακτικής οικονομίας, εχετε σκεφθεί οτι τα 350 Ευρώ που επαιρνε τον μήνα ειναι τα δυό μανικια απο το φουστανάκι της κυρίας Τζακρή η δύο ζευγάρια παπούτσια της κυρίας Διαμαντοπούλου.........

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 9:37:00 μ.μ.

    Κοπελα μου δεν καταλαβες ακομα τι γινεται στην Ελλαδα?
    Η κυρια υπουργος(τρομαρα της)τα παιδια της τα στελνει σε ιδιωτικο σχολειο...και απο την αλλη μερια κοπτεται για το δημοσιο και μας προτρεπει να στελνουμε εκει τα παιδια μας..
    Ποσο δικιο εχεις καλο μου κοριτσι.Αλλα οσο και αν φωναζεις τα λογια σου θα χαλας..τετοια ζωα πολιτικοι δεν περνουν χαμπαρι με τιποτα...ειδικα αυτη η αιματορουφηκτρα θες εχει τον Θεο της...μακαρι συντομα να παρει τον δρομο που πηρε και το αλλο φρουτο η Αντζελα Γκερεκου μηπως και ξεβρωμισει ετσω και λιγο το τοπιο...
    Αχ βρε κοπελα μου,,ποσο πολυ δικιο εχεις..
    Ενας πατερας με δυο γιους επιστημονες αεργους και θυμωμενους...

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 9:50:00 μ.μ.

    Ητανε στραβό το κλίμα πήγε και στην λέσχη Μπίντελμπεργκ.....

    stathis είπε... 20 Μαΐ 2010, 10:12:00 μ.μ.

    Όντας νιόπαντρη; Ούσα καλή μου, που θέλεις να διδάξεις και τα παιδιά μας. Αγράμματη.

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 10:29:00 μ.μ.

    politis-
    20 Μαϊ 2010 4:23:00 μ.μ.

    Εσυ παντως οχι μαλακα"politis" γιατι εισαι χατουμης και οπως ξερω αλλος εξυπηρετει τη γυναικα σου.

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 10:29:00 μ.μ.

    8:24,
    σαν βλαμένος και προφανώς βολεμένος οπαδός του Γιωργάκη θα πρέπει να είσαι πιό προσεκτικός αυτή την εποχή που ο κόσμος πεινάει, οι τράπεζες παίρνουν σπίτια και πάνω από 200.000 Έλληνες έχουν χάσει τη δουλεια τους στον ιδιωτικό τομέα.
    Ακόμη θυμάται ο κόσμος τα προεκλογικά παραμύθια και τα ψέματα του αργόστροφου ήρωά σου.
    Γι' αυτό σεβασμός και σκασμός.

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 10:43:00 μ.μ.

    ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ - ΒΟΜΒΑ...

    Γράφει ο (πραγματικός)
    διαχειριστής του Fimotro

    Η υπόθεση με τη Διαμαντοπούλου έχει πολύ βάθος. Δεν είναι απλά τα πράγματα. Το σκάνδαλο...δεν συνίσταται στο ότι ο σύζυγός της είναι μέλος του Δ.Σ. στο Κτηματολόγιο Α.Ε. Το σκάνδαλο συνίσταται στο ότι παράνομα και παρακάμπτοντας κάθε νόμιμη διαδικασία έδωσε σε ανάδοχο πάνω από 800.000 ευρώ ενώ θα έπρεπε η υπόθεση να ανατεθεί σε διαιτητή του ΤΕΕ. Ο... ανάδοχος είναι κοινοπραξία του επιχειρηματία Δοξιάδη. Το Δ.Σ. του Κτηματολογίου στο οποίο συμμετέχει ο σύζυγός της αντέδρασε στο να δοθούν τα χρήματα με τον παράνομο τρόπο. Από τα 6 μέλη αντέδρασαν τα 3. Ο σύζυγός της Διαμαντοπούλου υπερψήφισε μαζί με τον πρόεδρο και ένα ακόμα μέλος την απόφαση να κατοχυρωθεί η διεκδίκηση των χρημάτων του αναδόχου που ζητούσε τα χρήματα. Αντί της νόμιμης οδού, δηλαδή, διαιτησίας του ΤΕΕ, με ψήφο και του συζύγου της τα χρήματα τα πήρε ο Δοξιάδης. Το Fimotro, έχει στα χέρια του την αλληλογραφία του Δοξιάδη με το Κτηματολόγιο και την θέση που πήρε σύμφωνα με τα πρακτικά του Δ.Σ. ο σύζυγος της Διαμαντοπούλου. Να δούμε όταν θα βγάλουμε τα έγγραφα τι θα μας πούνε τα παπαγαλάκια του Mega που μιλάνε για ανθρωποφαγίες. Κύριε Παναγιωτόπουλε γνωρίζουμε ότι ο αδελφός της συζύγου σας (Βαγγέλης Δρούγκας) είναι υπάλληλος στην Κτηματολόγιο Α.Ε. Αυτό για να μην νομίζετε ότι δεν καταλαβαίνουμε...

    panagios είπε... 21 Μαΐ 2010, 12:15:00 π.μ.

    ΟΠΟΥ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ ΓΙΑΟΥΡΤΩΣΤΕ ΤΗΝ

    Ανώνυμος είπε... 21 Μαΐ 2010, 1:30:00 π.μ.

    ΚΕΧΙΔΟΥ Σ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΚΕΧΙΑ;;;;;

    ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΠΗΡΑΤΕ ΕΙΔΗΣΗ;;;;

    Η ΓΕΛΑΔΑ ...ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΣΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ..ΛΑΓΟΣ.

    Ανώνυμος είπε... 21 Μαΐ 2010, 1:30:00 π.μ.

    Κοντά στο 1 εκατομμύριο είναι οι "νέοι Έλληνες" από την Αλβανία, το Πακιστάν, το Αφγανιστάν και το Σουδάν.
    Άει σιχτίρ φτωχομπινέδες.

    Γιώργος πασόκ

    20 Μαϊ 2010 6:03:00 μ.μ.


    ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ, ΜΗ ΚΑΝΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΣΟΥ ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΗ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΗ ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ...

    1.000.001 ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΕΣ, ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ....

    ΔΕΝ ΑΡΓΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.
    ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ, ΤΟ ΦΕΡΝΕΤΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ...

    ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΘΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΠΡΩΤΟΙ.
    ΕΤΣΙ, ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΣΜΟ.
    ΓΙΑ ΝΑ ΣΦΙΞΟΥΝ ΟΙ ΚΩΛΟΙ ΟΛΩΝ ΣΑΣ.

    ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΑΣ ΑΜΟΛΗΣΑΜΕ ΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΒΗΞΑΤΕ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ, ΕΝΩ ΔΕ ΣΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ.

    ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ ΝΑ ΧΟΡΕΥΟΥΜΕ ΡΟΥΜΠΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ.
    ΕΜΕΙΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ, ΘΑ ΣΑΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ.

    ΧΑΖΟΜΑΛΑΚΑ ΚΑΙ ΧΑΖΟΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΑΝΔΡΕΊΚΕΛΟ
    ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ....

    Δημήτρης είπε... 21 Μαΐ 2010, 1:37:00 π.μ.
    Αυτό το σχόλιο αφαιρέθηκε από τον συντάκτη.
    Δημήτρης είπε... 21 Μαΐ 2010, 2:25:00 π.μ.

    Με το ίδιο δικαίωμα συνάδελφε που ο Ανδρέας Παπανδρέου το 1986 αναγνώρισε πτυχία "εκπαιδευτικών" από Σκόπια, Βράνια κλπ, πτυχία που σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία δε θα αναγνωριζόνταν ποτέ...
    Η διόρθωση έγινε για να σου θυμίσω πως έπονταν βουλευτικές εκλογές...
    Έτσι κάποιοι βρεθήκαμε 10 με 20 χρόνια πίσω στην επετηρίδα και τη θέση μας την πήραν "συνάδελφοι" με πτυχία αξίας 500.000 δραχμών και άψογη γνώση της σκοπιανής γλώσσας και ιστορίας...
    Με το ίδιο δικαίωμα συνάδελφε που το 1998 ο τότε υπουργός Αρσένης καταργούσε την επετηρίδα, αρνιόταν κάθε διάλογο και αγνοούσε χιλιάδες εκπαιδευτικών που ήδη δούλευαν για χρόνια ως αναπληρωτές και έπρεπε να "αποδείξουν την αξία τους" διαγωνιζόμενοι σε μαθήματα που μόλις είχαν διδαχθεί, σε κάποιο εξάμηνό τους, νέοι απόφοιτοι του παιδαγωγικού.
    Ο ίδιος ο πρωθυπουργός, ο Σημίτης, είχε δώσει εντολή στις δυνάμεις των ΜΑΤ να μας τσακίσουν. Στους εκπαιδευτικούς δοκίμασαν για πρώτη φορά εκτός από το σπρέι με cs gas και τις αντίστοιχες πλαστικές χειροβομβίδες!!! Μετά ακολούθησαν οι συνταξιούχοι.
    Και δυστυχώς τότε δεν ίδρωσε κανενός το αυτί...
    Η ιστορία συνάδελφε επαναλαμβάνεται. Δυστυχώς θα δεις πάλι σχόλια από "ανώνυμους" να καταφέρονται κατά των εκπαιδευτικών και να αντιπαραθέτουν τον ιδιωτικό τομέα. Αυτοί συνήθως δεν ασχολούνται με τα παιδιά τους μια ολόκληρη εβδομάδα τις ώρες που ασχολιόμαστε εμείς μαζί τους κάθε μέρα.
    Αλήθεια, αν ήμασταν στον ιδιωτικό τομέα, θα άντεχε η τσέπη τους να πληρώνει τα δίδακτρα των παιδιών τους;
    Κουράγιο...

    politis είπε... 21 Μαΐ 2010, 6:49:00 π.μ.

    Ανώνυμος είπε...
    politis-
    20 Μαϊ 2010 4:23:00 μ.μ.

    Εσυ παντως οχι μαλακα"politis" γιατι εισαι χατουμης και οπως ξερω αλλος εξυπηρετει τη γυναικα σου.

    20 Μαϊ 2010 10:29:00 μ.μ.
    Φίλε μου είναι προφανές ότι ή την γαμάς εσύ ή ξέρεις ποιός τη γαμάει. Αν ισχύει το δεύτερο πες μας το please.

    Εγώ πάντως όχι σίγουρα.
    Τώρα, αν υποπέσει κάτι στην αντίληψή μου για την γυναίκα μου ή την δική σου θα σου το γράψω εδώ. Bye (opws 8a elege kai h peri is)

    Ανώνυμος είπε... 21 Μαΐ 2010, 8:24:00 π.μ.

    ...ME POI DIKEOMA ..?

    ..ME TO DIKEOMA TIS BILDERBERG!

    Ανώνυμος είπε... 21 Μαΐ 2010, 8:47:00 π.μ.

    αυτα τα λαμογια θελουν καρπαζιες και σαπιες ντοματες...

    Ανώνυμος είπε... 21 Μαΐ 2010, 11:06:00 π.μ.

    ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΩΡΑ, ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ- ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ Η ΔΡΑΓΩΝΑ. ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ.

    Ανώνυμος είπε... 21 Μαΐ 2010, 11:48:00 π.μ.

    «Οι έλληνες πολιτικοί, από το 1981 και μετά, καλλιέργησαν, όσο κανείς προηγούμενός τους, τα σπέρματα της συναλλαγής και της πολιτικής διαφθοράς, ενώ διαχειριζόμενοι τα κοινά, απέκτησε μεγάλη περιουσία. Στόχος τους ήταν η μακροβιότητα των κυβερνήσεών τους για να έχουν μακροχρόνια πρόσβαση στο μέλι, και όχι οι μεταρρυθμίσεις και η εθνική ανασυγκρότηση. Απολύσεις κομματικών αντιπάλων, διορισμό “ημετέρων”, αύξηση του αριθμού των υπαλλήλων της Βουλής από 350 σε 1400 περίπου, παχυλές αμοιβές τους κλπ παροχές, πολυτελή βουλευτικά κλπ υπεράριθμα κρατικά αυτοκίνητα, κατοχύρωση προνομίων των διαφόρων τοπαρχών, μίζες και προκλητική νομοθέτηση παραγραφής αδικημάτων τους-ασυλίας τους (καταχρηστική άσκηση δικαιώματός τους να νομοθετούν), διαπλοκή με τα ισχυρά συμφέροντα, συμφέροντολογικά εκλογικά συστήματα, κλπ.
    Το απογοητευτικό στοιχείο είναι η οριζόντια διάτρηση της μεταπολιτευτικής πολιτικής ιστορίας από το στοιχείο της φαυλότητας και της διαφθοράς. Οι πολιτικές σχέσεις θεμελιώθηκαν διαχρονικά, με ελάχιστες εξαιρέσεις, στη διαφθορά, στην κομματικοκρατία και σ’ ένα σύστημα εξυπηρετήσεων πελατειακού τύπου, το οποίο αποτελεί το υπόστρωμα της διαιώνισης των πολιτικοκοινωνικών προβλημάτων. Αιχμή και εργαλείο των πολιτικών φαυλότητας είναι η αναξιοκρατία και ο εκμαυλισμός των συνειδήσεων, λειτουργικό και αναπόσπαστο στοιχείο όλης της ιστορίας του μεταπολιτευτικού ελληνικού κράτους.
    Κυρίαρχο στοιχείο ο πόλεμος του πολιτικού συστήματος ενάντια στην αξιοκρατία, που συνεπάγεται για το φαύλο αυτό σύστημα την κυρίαρχη απειλή της ίδιας του της αναπαραγωγής. Το πελατειακό σύστημα λειτουργούσε πέρα από διαχωρισμούς τάξεων, αναπτύσσοντας πλέγματα σε σχήμα πυραμίδας, έτσι ώστε ο προστάτης να μπορεί να γίνεται πελάτης απέναντι σε κάποιον ισχυρότερό του. Στη μεταπολιτευτική πλέον εποχή, ο προστάτης ενεργεί σκόπιμα, προκειμένου να εξασφαλίσει σε συγγενείς, φίλους και οπαδούς διορισμό στο Δημόσιο, συμβόλαια για την είσπραξη φόρων ή την ενοικίαση με ευνοϊκούς όρους της εθνικής γης και κάθε άλλου είδους προνομιακή μεταχείριση».
    Την θεσμική παρακμή παρακολούθησε η κοινωνική παρακμή, η οποία επήλθε ως αποτέλεσμα της υπονόμευσης κάθε ηθικής αξίας που κινητοποιεί τους πολίτες προς συλλογικούς στόχους και της διάλυσης της ίδιας της κοινωνίας των πολιτών, ενισχύοντας παράλληλα την «κοινωνία των κολλητών».
    Το πρόβλημα λοιπόν της διαφθοράς και των πελατειακών σχέσεων δεν είναι η απώλεια οικονομικών πόρων, αλλά ο συνολικός εθνικός κατήφορος που επήλθε με την απαξίωση των υψηλών στόχων και την ανάδειξη ενός αχαλίνωτου αυτοκαταστροφικού ατομισμού. Σ’ ένα τέτοιο πολιτικό και κοινωνικό πλαίσιο, οι δημιουργικές δυνάμεις τους έθνους ατρόφησαν και μαζί κάθε ελπίδα για εθνική ανόρθωση. Όλη η εν λόγω πρακτική υπάγεται, από την πολιτική σκοπιά, στον ορθολογισμό της real politik ή της εφαρμοσμένης πολιτικής και του πραγματισμού στην άσκηση της εξουσίας. Σ’ αυτό το πλαίσιο, η πολιτική αναγνωρίζει το εαυτό της ως έναν οργανισμό ο οποίος έχει ως πρώτιστο μέλημά του, μόνο την αναπαραγωγή του.
    Υπό το βάρος αυτού του κλίματος παρήκμασε και η ελληνική επιχείρηση, καταβάλλοντας στο πολιτικό σύστημα μίζες για τα χορηγούμενα αναπτυξιακά δάνεια, συνδεθείσα εν τέλει και αυτή με το κράτος και το εθνικό ταμείο. Οι επιχειρηματίες «έπρέπε να αναζητήσουν πολιτική προστασία πάση δυνάμει, γιατί αλλιώς θα το έκαμναν οι ανταγωνιστές τους που είχαν πρόσβαση στο πολιτικό σύστημα, και θα τους εκμηδένιζαν». Έτσι, τα κέρδη της επιχείρησής τους δεν εξαρτιόνταν από τις επιχειρηματικές τους δεξιότητες, την αξιοκρατική διεύθυνση του ανθρώπινου δυναμικού της επιχείρησης και τις εύστοχες επενδύσεις, αλλά από τις απευθείας αναθέσεις κρατικών προμηθειών, με αντάλλαγμα, βέβαια, παχυλές μίζες στους υψηλούς προστάτες.
    Η μάχη του λαού ενάντια στην κακοδαιμονία και τη φαυλότητα του νεοελληνικού πολιτικού κατεστημένου και του κράτους φαίνεται να είναι διαρκής, αλλά ποτέ με αίσιο τέλος.
    http://www.youtube.com/watch?v=_eQM6VRHBbY&feature=email

    Ανώνυμος είπε... 21 Μαΐ 2010, 12:33:00 μ.μ.

    Η ΜΕΓΑΛΗ ΣΟΣΙΑΛ-ΛΗΣΤΗΣ
    και Κα BILDIMBERG
    Που είναι στο ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
    και έχει τα μεγάλα οράματα για την
    παιδεία και
    θέλει να βελτιώσει την
    Δημόσια Παιδεία
    ενώ έχει το γιό της στο Ιδωτικό

    Είναι Ηθικό και Πρέπων
    να αποχωρήσει!!!!!
    ΑΙΣΧΟΣ!!!!

    Ανώνυμος είπε... 21 Μαΐ 2010, 1:03:00 μ.μ.

    Η ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΔΟΣΙΛΟΓΟΣ!!!!

    Ανώνυμος είπε... 21 Μαΐ 2010, 5:46:00 μ.μ.

    Ρε σείς περιμένετε απο αυτήν την ψηλοψύτα νεόπλουτη χωριάτισσα να καταλάβει τα προβλήματα των εκπαιδευτικών και τις ανησυχίες τους; το μόνο που σκέφτεται αυτή ειναι ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ για να κονομήσει περισσότερα!!!

    Ανώνυμος είπε... 21 Μαΐ 2010, 5:51:00 μ.μ.

    Κυρία Διαμαντοπούλου ο Ελληνικός λαός δεν ειναι του επιπέδου σου , δεν ντύνεται σαν εσένα , δεν σκέφτεται σαν και σένα , η συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων συχνάζει σε καφετέριες και καφενεία ουτε καν σε μια επαρχιακή ΛΕΣΧΗ , παράτα τα αγαπητή μου και κοπάνα την

    ΥΣ φεύγοντας πάρε σε παρακαλώ μαζί σου και την κυρία Δραγώνα

    Ανώνυμος είπε... 21 Μαΐ 2010, 8:27:00 μ.μ.

    Συνάντηση με τον πρόεδρο της Cosco είχε ο πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας, Αντώνης Σαμαράς

    WEI JIAFU: "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟΝ... ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ"

    Συνάντηση με τον πρόεδρο της Cosco, Captain Wei Jiafu, είχε ο πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας, Αντώνης Σαμαράς, στη Ρηγίλλης. Ο Α. Σαμαράς καλοσώρισε τον πρόεδρο της Κινεζικης εταιρίας και ανέφερε πως στη Νέα Δημοκρατία πιστεύουν ότι τέτοιες επενδύσεις είναι...
    ...πολύ σημαντικές, για το γεγονός ότι δείχνουν ακριβώς την εμβέλεια, το εκτόπισμα, το βάθος της γεωστρατηγικής θέσης της χώρας μας.

    Ο πρόεδρος της COSCO ευχαρίστησε το κόμμα της Νέας Δημοκρατίας, γιατί -όπως είπε- είναι το κόμμα που έφερε την κινεζική εταιρία στην Ελλάδα, ενώ ευχαρίστησε και τον φίλο του -όπως είπε- Κώστα Καραμανλή.

    ΡΕ ΣΑΚΑΤΑΜΕΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΕΚ¨ΓΕΝΝΕΤΗΣ ΗΛΙΘΙΕ ΚΡΕΤΙΝΕ
    ΔΟΣΙΛΟΓΕ ΞΕΠΟΥΛΗΤΑΡΗ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ
    ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ΤΩΡΑ !!!!!!!

    ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΑΚΟΜΗ...ΑΡΧΙΔΙ ΣΑΠΙΟ.

    Ανώνυμος είπε... 21 Μαΐ 2010, 9:44:00 μ.μ.

    ΜΙΛΑΝΕ ΟΙ ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΨΑΝΕ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝΕ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΘΟΥΝΕ .ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ?ΟΛΟΙ ΙΣΟΙ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΓΑΛΑΖΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

    sofias99 είπε... 21 Μαΐ 2010, 11:53:00 μ.μ.

    Εγώ ζητώ συγνώμη για τα ορθογραφικά λάθη της κοπέλας .........
    Αλλά επιτέλους σταθείτε στην ουσία,φαίνεται η κοπέλα ήταν κάτω απο συναισθηματική φόρτιση και επίσης δεν ξέρει απο υπολογιστές ,αν ήξερε θα κοίταζε και τον ορθογραφικό έλεγχο.
    Έλεος συνέλληνες ψυχραιμία ...

    Ανώνυμος είπε... 4 Ιουν 2010, 6:22:00 μ.μ.

    Μια σύντομη αντίδραση προς το υπουργείο: antirisis.wordpress.com αν μπορείτε βοηθήστε... όχι για να τους κατεβάσουμε (δεν κατεβαίνουν) αλλά για να αρχίσουμε και ως απλός λαός να αντιδρούμε.

    Item Reviewed: Με ποιο δικαίωμα, κ. Διαμαντοπούλου;... Rating: 5 Reviewed By: Press- gr