bbn

  • ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

    Τετάρτη, 19 Μαΐου 2010

    Διορίστηκε στη Βουλή και ο πρώην ευρωβουλευτής Μαν. Μαυρομμάτης...

    ...ως μετακλητός στο Γραφείο
    του Αντ. Σαμαρά


    Ο Αντώνης Σαμαράς διόρισε τον Μανώλη Μαυρομμάτη
    Ντροπή Κύριε Πρόεδρε! Υπάρχουν άνεργα παιδιά κι εσείς διορίζετε συνταξιούχους!
    *Ο Μανώλης Μαυρομμάτης διετέλεσε ευρωβουλευτής της Ν.Δ.
    • Blogger Comments
    • Facebook Comments

    35 σχολια:

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 1:29:00 μ.μ.

    Τα μόνα έργα που παράγει η κυβέρνηση του πασόκ είναι οι θεατρινισμοί του πράσινου θίασου στις ειδήσεις των οκτώ.

    Από τα ξεροκόμματα της Siemens και του Βατοπεδίου στα ψίχουλα του Τόλη.
    Δύο είναι τα μεγάλα σκάνδαλα των τελευταίων ετών:
    ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ και ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ.

    Ας δούμε επι τέλους το δάσος, αρκετά με τα δέντρα.

    Χαρης είπε... 19 Μαΐ 2010, 1:30:00 μ.μ.

    Οταν λειψει η ντροπη και η συνηδειση τι περιμενεις?
    Ας βγουν τωρα οι ιδεολογοι και των δυο πλευρων να βριζουν.

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 1:32:00 μ.μ.

    OYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY
    Η ΝΔ κάνει την δουλειά της! Το ΠΑΣΟΚ τικάνει??

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 1:34:00 μ.μ.

    ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ ΠΙΑ!
    ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΑΗΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΕΧΘΕΙΑ.
    ΜΟΙΡΑΣΑΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΦΗΣΑΝ ΤΟΝ ΛΑΟ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΙΣ ΚΡΑΙΠΑΛΕΣ ΤΟΥΣ.
    ΚΑΜΜΕΝΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ.
    ΟΙ ΚΑΤΑΡΕΣ ΜΑΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΟΔΕΥΟΥΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΡΓΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΥΠΟΦΕΡΕΙ.

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 1:36:00 μ.μ.

    Και συ τέκνο Βρούτε;

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 1:39:00 μ.μ.

    Άσε τις υποκρισίες ρε ξεφτιλισμένε καψαμπέλη.
    ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΗ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΝ 10 ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΦΡΟΥΡΩΝ.
    Δεν ντρέπεσαι λιγάκι;
    Ούστ ρεντίκολο που έχεις το θράσος να λές ότι είσαι και "δημοσιογράφος".

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 1:41:00 μ.μ.

    Και μετά ζητάνε θυσίες από τον λαό για να μισθοδοτούνται τα τσιράκια τους!

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 1:58:00 μ.μ.

    Πάνω από όλα σοσιαλισμός...!!!!!
    PASOK poisonos..

    Τι απίστευτος μικρομεγαλισμός είναι αυτός , δεν ξέραμε ότι παλέψαμε να καθαρίσουμε το κίνημα από το του Σημίτη, κάναμε τον κόσμο να δώσει στο κίνημα μια τελευταία ευκαιρία.. και τώρα μπροστά μας και οι παρών...
    και η πολιτική τους και η νοοτροπία του βλ.
    Κυρία Τζακρη..
    την ώρα που κόβουν από τους γερονταις τις συντάξεις αυτή φοράει πανάκριβα συνολάκια..
    Τις είπε κανείς ότι ο συμβολισμός είναι πιο δυνατός από τον λόγο?...

    Γιατί μας ξευτιλιζετε έτσι?...
    Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 20 ΜΑΙΟΥ!!! ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ... ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΥΡΓΑΤΖΕΣ ΣΤΑ ΣΑΛΟΝΙΑ..
    Η ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΛΑΟ...!!!!!!!!!!!'

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 1:58:00 μ.μ.

    ποιανου την υπογραφή έχει ρε κωλοπασοκια αυτό;;;;;;;ΠΑΤΣΑΛΝΙΚΟΥ

    ΟΥΣΤ ΡΕ ΚΩΛΟΠΡΟΔΟΤΕΣ ΠΟΥ ΣΤΕΙΛΑΤΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΣΤΟ ΔΝΤ......

    ΑΛΗΘΕΙΑ ΡΕ ΚΩΛΟΠΑΣΟΚΙΑ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΣΤΗ ΘΕΗ ΤΟΥ ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗ;

    ΚΑΙ ΕΣΥ ΡΕ ΚΩΛΟΠΑΣΟΚΕ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΑΝΕΡΓΑ ΜΑΘΕ ΟΤΙ ΕΠΙ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ Η ΑΝΕΡΓΙΑ ΗΤΑΝ 9,1ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ.......ΚΟΙΤΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΓΕ;

    ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΥΠΟΣΧΟΤΑΝ ΜΕΙΩΣΗ ΤΗΣ ΑΝΕΡΓΙΑΣ.....ΗΞΕΡΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΛΕΙΜΑ......

    ΜΠΟΧΕΣ.........Ε ΜΠΟΧΕΣ......ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΕΡΗΣΕΙ 5 ΕΚΑΤΟΜ.....ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΔΝΤ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΒΑΛΕ Ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΔΩΣΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ......ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΕ ΓΙΑ ΤΙΤΑΝΙΚΟ, ΠΟΥ ΑΠΕΡΡΙΨΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΩΝ ΚΙΝΕΖΩΝ........ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΙΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΑΝΕΡΓΟ......

    ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΡΟΚΑΛΩ ΚΩΛΟΠΑΣΟΚΙΑ.....
    ΤΙ ΠΤΥΧΙΟ ΕΧΕΙ Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΟΙΚΟΥ ΝΑΥΤΟΥ;;;;;;
    ΤΙ ΠΤΥΧΙΟ ΕΧΕΙ Η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ;ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΣΤΕΡΗΣΕ ΤΙ......

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 2:01:00 μ.μ.

    Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΗΣ ΞΕΦΤΙΛΑΣ!!!
    ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΡΕ ΜΑΥΡΟΜΑΤΗ ΑΠΟ ΛΕΦΤΑ;;;;;
    ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΣΕΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ;;;
    ΝΑ ΦΑΤΕ ΝΑ ΜΠΟΥΚΩΣΕΤΕ ΝΑ ΣΚΑΣΕΤΕ, ΝΑ ΞΕΨΥΧΗΣΕΤΕ ΑΠΟ ΚΑΚΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗΔΕΣ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΕΙΝΑΝΕ.
    ΟΥΣΤ ΡΕ ΞΕΦΤΙΛΕΣ....

    socrates είπε... 19 Μαΐ 2010, 2:08:00 μ.μ.

    ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΨΕΥΤΗ ΚΑΙ Η ΛΥΣΗ ΤΟΥ.
    Είναι γρήγορος ο μπαγάσας.
    Πώς τα κατάφερε να απογοητεύσει τόσο πολύ τον Ελληνικό λαό μέσα σε λίγους μήνες;
    ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΑΠΟΔΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΤΑΖΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
    Από ποιόν ζητάς κατανόηση, κύριε Παπανδρέου, από το φτωχό λαό;
    Τί να σου δώσει (εκτός από μια μεγαλοπρεπή μούτζα) ο συνταξιούχος των 500 ευρώ που του παίρνεις τη μπουκιά μέσα από το στόμα ;
    Πόση κατανόηση να δείξει ένας οικογενειάρχης που τρέμει νυχθημερόν μήπως χάσει τη δουλειά του, γιατί ξέρει ότι δεν πρόκειται να ξαναβρεί άλλη;
    Τί να σου κάνει πια ο ελεύθερος επαγγελματίας που δεν έχει ούτε βενζίνη στο αμάξι του να βάλει και είναι χρεωμένος μέχρι το λαιμό στις τράπεζες, ενώ τα έξοδα τρέχουν;
    Κύριε Παπανδρέου, ήλθε η ώρα να ανασχηματίσετε τον εαυτό σας, προκηρύσσοντας εκλογές.
    ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ.
    Εγώ βλέπω ότι ο κόσμος είναι τόσο πικραμένος και απογοητευμένος που, εάν συνεχίσετε έτσι θα σας περάσει και ο τσίπρας.
    Όσο για τα παπαγαλάκια που μας πρήζουν πάλι με τις “δημοσκοπήσεις” τους (ότι δεν υπάρχει άλλη επιλογή), ας το ρισκάρει ο Γιώργος. Αν μη τι άλλο έτσι θα βουλώσει τα στόματα όσων λένε ότι κορόϊδεψε το λαό τον Οκτώβριο. Εμείς πάντως τους λέμε ότι το χαρτί στο οποίο είναι γραμμένες οι δημοσκοπήσεις τους το χρησιμοποιούμε καθημερινά στο δωμάτιο που ακόμη και ο βασιλιάς πηγαίνει μόνος του.
    ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΤΟΥ ΨΕΥΤΗ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ.
    Ιδού η ρόδος ιδού και το πήδημα κύριε.

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 2:11:00 μ.μ.

    MONO MIA DIKTATORIA THA SOSH THN ELLADITSA APO THN KATASTROFH ME TA LAMOGIA POLITIKOUS POU THN RHMAKSANE MHDEN EKSEROUMENOU STHN MPOUZOU THN KANATE MPOURDELO PALIO MPINEDES KSEFTILES OXI MONO THN MPATIRISATE ALLA ECHETE MAZEPSH THN SARA KAI THN MARA OLA TA APOVRASMATA TOU TRITOU KOSMOU OI ALODAPOI SASA MARANANE NTROPH SAS

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 2:14:00 μ.μ.

    Ο σύζυγος της Διαμαντοπούλου ο διορισμένος από την κυβέρνηση σε Α.Ε. που διαχειρίζεται μεγάλα κονδύλια
    Ο σύζυγος της Άννας
    Διαμαντοπούλου,
    ο Γιάννης Σαλαβάνος
    είναι διορισμένος από την κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ στην θέση του μέλους του Δ.Σ στο εθνικό κτηματολόγιο Α.Ε. που διαχειρίζεται δεκάδες εκατομμύρια ευρώ.

    Με βιογραφικό πήγε ο σύζυγος σας κ.Υπουργέ παιδείας σε αυτή την θέση; Ήταν δηλαδή ο άριστος και όχι ο αρεστός;

    Δύο συζύγους σε καίρια κυβερνητικά πόστα λες και είναι η ικανότερη στην επικράτεια. Όσο ικανός και αν είναι ο σύζυγος, τουλάχιστον θέλει νια διακριτικότητα για να πάρει κάποιος άλλος την θέση.

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 2:17:00 μ.μ.

    ΑΣΧΕΤΟ, ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ..

    Στη Βολιβία, μία από τις φτωχότερες χώρες της Λ. Αμερικής, την περασμένη Τρίτη ανακοινώθηκε ασφαλιστική μεταρρύθμιση. Το όριο ηλικίας συνταξιοδότησης, που από το 1996 ήταν τα 65 χρόνια, μειώνεται στα 58 χρόνια. Επίσης, οι ανώτατες συντάξεις (58 χρόνια με 35 χρόνια ασφάλισης) τριπλασιάζονται από τα 800 στα 2.400 μπολιβιάνος. Για την ιστορία, η Βολιβία είναι μία από τις χώρες της Λ. Αμερικής που αρνείται να πληρώσει το «κακό», φορτωμένο με τοκογλυφικά επιτόκια, χρέος της.

    Συμπέρασμα; Όπως έλεγε και το τραγούδι, life is too short… Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την εμπιστευόμαστε σε μεταρρυθμιστές.

    Από το blog του KIMΠΙ (http://kibi-blog.blogspot.com)

    ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ. ΑΞΙΖΕΙ !

    Γενικώς τα άρθρα του ΚΙΜΠΙ "τσακίζουν" και ακονίζουν μυαλά.

    politis είπε... 19 Μαΐ 2010, 2:18:00 μ.μ.

    Ρε Μανώλο, έχω άδικο να φωνάξω τον Γεκινί να σου βάλει το δέον κωλοδάχτυλο; αρχιλαμόγιο!!

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 2:21:00 μ.μ.

    Ο ΕΧΘΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ

    ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΣ

    ΛΑΕ ΔΟΣΤΟΥΣ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 2:25:00 μ.μ.

    ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΣΕ ΣΑΣ ΠΑΣΟΚΙΑ........ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΤΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ;
    ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΕ;
    ΣΤΟ ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ..........

    ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΞΕ Ο ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ, ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΙΓΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ......

    ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΣΕΝΑ ΠΑΣΟΚΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΕΡΓΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 2:26:00 μ.μ.

    ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ....!

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 2:28:00 μ.μ.

    Πρόσβαλες γελοίε πρωθυπουργέ την πολιτική υπόσταση ενός κινήματος καθαγιασμένου ως το 93 στην συνείδηση του λαού. Ενός κινήματος που την ιδρυτική του διακήρυξη υπέγραψαν στελέχη με φέρουν όνομα διαμάντι όπως ο μιχάλης ο χαραλαμπίδης. Ξεφτύλισες τις μάχες που έδωσαν οι γονείς μας για να κατακτήσουν καλλίτερες συνθήκες ζωής.
    Μας ποχρέωσες να κοιτάμε στον πολιτικό μας καθρέφτη και να μην αναγνωρίζουμε τους εαυτούς μας.

    Τώρα πουστη εσύ με την παρέα σου και για να σώσεις το τομάρι σου θα φύγεις νύχτα μαζί με τους τραπεζίτες.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΜΑΣ. ΠΛΑΙ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΠΟΥ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ. ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ. ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ. ΕΚΕΙ ΘΑ ΑΝΑΜΕΤΡΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΑΙΤΩΡΙΑΝΟΥΣ ΤΟΥ. ΜΗΝ ΣΑΣ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΥΤΟΙ ΧΕΖΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ.

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 2:34:00 μ.μ.

    Ξεφτίλα του κερατά !!!.
    Κατά τα άλλα, πήξαμε στους ηθικολόγους και «παταχτές» της αδιαφάνειας, τρομάρα τους.

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 2:44:00 μ.μ.

    Ο ΕΧΘΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ

    ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΣ

    ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΝ ΜΕ "ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΕΣ" ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΟΣΜΟ

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 2:58:00 μ.μ.

    @ 19 Μαϊ 2010 1:39:00 μ.μ.

    Κι' εσύ είσαι μεγάλο μουνόπανο

    είναι απατεώνες είπε... 19 Μαΐ 2010, 3:27:00 μ.μ.

    ΤΩΡΑ ΠΙΑ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΡΕΞΕΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙΤΕ.
    Λένε ότι, όπως πάει, ο Παπανδρέου θα φύγει νύκτα από το Μαξίμου, με ελικόπτερο.
    Μαθαίνω ότι τελευταία ακούγονται παράξενοι θόρυβοι μεταξύ Υπουργείου Οικονομίας και της παρακείμενης σήραγγας του μετρό. Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες, ο Παπακωνσταντίνου ετοιμάζει και αυτός τη δική του διαφυγή. Φεύγει μέσα στο σκοτάδι και υπόγεια, σαν τα βρωμερά τρωκτικά των υπονόμων.
    Αυτή είναι η μοίρα των απατεώνων.
    ΠΑΝΤΑ.

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 3:48:00 μ.μ.

    ΣΑΜΑΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ; ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗ ΔΕ ΧΟΡΤΑΣΕΣ ΑΚΟΜΑ ;ΟΥ ΝΑ ΧΑΘΕΙΣ ΛΑΜΟΓΙΟ

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 3:49:00 μ.μ.

    Είναι ελάχιστοι οι πολιτικοί που με τον ένα ή τον άλλο τρόπο δεν σιτίζονται από τον δημόσιο κορβανά.

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 4:33:00 μ.μ.

    ΤΩΡΑ ΠΙΑ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΡΕΞΕΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙΤΕ.
    Λένε ότι, όπως πάει, ο Παπανδρέου θα φύγει νύκτα από το Μαξίμου, με ελικόπτερο.
    Μαθαίνω ότι τελευταία ακούγονται παράξενοι θόρυβοι μεταξύ Υπουργείου Οικονομίας και της παρακείμενης σήραγγας του μετρό. Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες, ο Παπακωνσταντίνου ετοιμάζει και αυτός τη δική του διαφυγή. Φεύγει μέσα στο σκοτάδι και υπόγεια, σαν τα βρωμερά τρωκτικά των υπονόμων.
    Αυτή είναι η μοίρα των απατεώνων.
    ΠΑΝΤΑ.

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 4:52:00 μ.μ.

    Ο/Η Χαρης είπε...
    '''''''''''''''''''''''''''''''
    ΠΑΛΙ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΥΠΕΡΑΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΛΙΤΙΚΑ "ΦΤΑΙΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ";
    ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΤΙ Η ΕΤΣΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΠΑΡΗΓΑ;

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 4:56:00 μ.μ.

    ΚΑΙ ΕΣΥ ΡΕ ΚΩΛΟΠΑΣΟΚΕ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΑΝΕΡΓΑ ΜΑΘΕ ΟΤΙ ΕΠΙ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ Η ΑΝΕΡΓΙΑ ΗΤΑΝ 9,1ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ.......ΚΟΙΤΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΓΕ;
    ..............................
    Μα τόση μαλακία σε δέρνει ρε;
    Φτανει πια. Ο εγκέφαλός σου δεν λειτουργεί. Δεν το καταλαβαίνεις να τη σταματήσεις τη ρημάδα;
    Καλά ρε ηλίθιε, την ανεργία που ήταν και πλασματική βρήκες να επικαλεστείς;
    Όλα τα άλλα ρε κρετίνε που μας διέλυσε ο παλιοπούσταρος του κερατά και τρέχουμε ακόμη τι είναι ρε χοντρομαλάκα;

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 6:07:00 μ.μ.

    ΑΥΤΟΣ ΚΥΡ ΑΝΤΩΝΗ
    ..ΣΠΟΥΔΑΣΕ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΡΟΥΦΙΑΝΟΛΟΓΙΑ.
    ΗΤΑΝ ΚΑΡΦΙ ΤΗΣ ΛΕΓΚΑΣ ΚΑΙ ΕΚΟΒΕ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΑ.
    ΤΑ ΙΤΑΛΙΚΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΤΑ ΚΟΝΓΚΟΛΕΖΙΚΑ.

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 6:29:00 μ.μ.

    Πανελλαδικές : Υβρις στην Γενοκτονία των Ποντιών!

    Τι θέμα έβαλε το υπουργείο Παιδείας (φυσικά όχι «Εθνικής») στις Πανελλήνιες σήμερα, Ημέρα της Σφαγής των Ποντίων;
    Σε τι θέμα θα πρέπει να Απαντήσουν τα Ελληνόπουλα;

    Μα για το Σπίτι του Κεμάλ!
    Το εμετικό θέμα εδώ!

    Αναρωτιέμαι μόνο τι θα γινόταν στο Ισραήλ, αν την ημέρα του ολοκαυτώματος έβαζαν θέμα για το σπίτι του Χίτλερ!
    Αν οι αρνητές του ολοκαυτώματος είναι κατακριτέοι αυτοί τι είναι;

    τι να πει κανείς;!
    οποιαδήποτε άλλη μέρα θα ήταν απλά ένα κείμενο.
    σήμερα βρήκαν να το βάλουν;
    θα αρχίσω να πιστεύω την πεθερά μου που λέει ότι θέλουν να μας “ξεκάνουν”.
    τόση έλειψη ντροπής κι ευαισθησίας κ. Διαμαντοπούλου; για να μην πω τίποτε άλλο!

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 6:56:00 μ.μ.

    ΜΕΤΑΚΛΗΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕ ΣΙΧΑΜΕΝΟΙ ΓΚΕΜΠΕΛΙΣΚΟΙ ΤΩΝ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ

    ΟΥΣΤ

    Ανώνυμος είπε... 19 Μαΐ 2010, 7:50:00 μ.μ.

    ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ.
    ΣΤΗΝ ΚΡΕΜΑΛΑ ΟΛΟΙ;
    500 ΚΡΕΜΑΛΕΣ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ;
    ΥΠΕΡΘΕΑΜΑ;

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 8:54:00 π.μ.

    Συνεχίζουν. Δεν βάζουν μυαλό. Λιανίστε τους (στην κριτική).

    Ανώνυμος είπε... 20 Μαΐ 2010, 8:25:00 μ.μ.

    Είναι εντελώς ξεφτιλισμένοι
    Μας γράφουν κανονικά

    Ανώνυμος είπε... 21 Μαΐ 2010, 12:07:00 μ.μ.

    Την ευθύνη φέρει ακεραία ο κ. Πετσάλνικος (γι' αυτό τον έχουμε εκεί)και κανένας άλλος (οι άλλοι κάνουν τη δουλειά τους κατα το συμφέρον τους), επειδή:

    Α. ΌΤΑΝ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΑ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΤΟΥ, ΔΕΝ ΚΑΤΗΡΓΗΣΕ ΤΟΝ ΦΑΥΛΟ ΑΥΤΟ ΝΟΜΟ,
    Για να σταματήσει το κακό.
    Β. ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΤΙΣ ΥΠΟΨΗ ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ, από τότε μέχρι και σήμερα, ενέργεια άκρως φαυλοκρατική, την οποία θα μπορούσε να είχε αρνηθεί αφού ότι δεν είναι φαύλος και αυτός.

    Η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ότι υπήρχε Νόμος του προηγούμενου προέδρου της Βουλής των καφρελλήνων από το 2008 (του παλαιο-φαυλο-αρχιερέα της φαυλότητας κ. Σιούφα δηλαδή), οπότε αυτός υπέγραψε τις μονιμοποιήσεις «για λόγους ίσης μεταχείρισης», ΠΡΟΟΡΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΦΡΟΥΣ ψηφοφόρους που πάσχουν από το «σύνδρομο της Στοκχόλμης», και όχι για τον υπόλοιπο ελληνικό λαό που δεν τρώει κουτόχορτο.
    Άμα ήθελε, η μεθόδευσή και η τακτική του αυτή να μη χαρακτηρίζεται φαύλη, όφειλε να μην τις υπογράψει.

    Ο ΙΣΧΥΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ότι ετοιμάζει να καταθέσει τροποποίηση του κανονισμού της βουλής των καφρελλήνων, προκειμένου να σταματήσουν οι διορισμοί στη βουλή, ΕΙΝΑΙ ΔΟΛΙΩΣ ΑΝΑΚΡΙΒΗΣ, ΔΗΛ. ΨΕΥΔΗΣ γιατί αν ήθελε να μην διαπράτει και αυτός φαυλότητεςε, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΤΗΝ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΜΟΛΙΣ ΑΝΕΛΑΒΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΩΡΑ, με σκόπιμη 7-μηνη καθυστέρηση, προκειμένου με την καθυστέρηση αυτή να ικανοποιηθούν πρώτα όλες οι αιτήσεις και να βολευτούν όλοι, οι οποίοι σημειωτέον είναι συγγενείς και κολλητοί των βολευτών όλων των (από-) κομμάτων.
    Αυτό δεν τόλμησαν να του το επισημάνουν οι βλάκες και πουλημένοι αβανταδόροι και γλύφτες δημοσιογράφοι του TV-πρωϊνάδικου της 20-5-2010 (ο γεροντολόγος-παπαρολόγος ΑΥΤΙΑΣ και οι άλλοι), για να μην τον αποστομώσουν.

    Τελικά, γίνεται φανερό ότι δεν συνετίζονται οι υπόψη πολιτικοί μας, δεν διορθώνονται, δεν υπάρχει προοπτική στην βουλευτική χούντα που έχει αλώσει τη Βουλή και το κράτος, να αλλάξουν τα πράγματα.
    Ας το καταλάβει ο λαός για να μην βαυκαλίζεται, και ας λάβει τα μέτρα του.

    Και παρ΄όλα αυτά διαμαρτύρονται οι αθεόφοβοι επειδή, μόλις θεαθούν στο δρόμο, τους ραίνει ο καταδυναστευόμενος λαός με κλούβια αυγά, γιαούρτια και ντομάτες (http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=157744) και δεν τους αφήνει να απολαύσουν τα βολευτικά LEXUS, που τα κρύβουν πλέον στο υπόγειο της Βουλής των καφρελλήνων για να μην τους αναγνωρίζει και τους προπηλακίζει ο λαός (http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=32&artid=330305&dt=08/05/2010).

    Υπενθυμίζουμε το άρθρο 120 του Συντάγματος:
    Άρθρο 120