Ο ΤΥΠΟΣ ΣΗΜΕΡΑ

Ο ΤΥΠΟΣ ΣΗΜΕΡΑ
Κυκλοφόρησε το 4o φύλλο. Κάντε κλικ για να το δείτε...
  • ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

    Τετάρτη, 28 Ιουλίου 2010

    Καταδικάστηκε γιατί δηλητηρίαζε γάτες...

    Από το http://adespoto.gr/  
    Σε τέσσερεις μήνες φυλάκιση και 300 ευρώ πρόστιμο καταδικάστηκε από το Ειρηνοδικείο Αριδαίας ένα ανθρωπόμορφο κτήνος που δηλητηρίαζε γάτες. Πρόκειται για μια σπάνια περίπτωση, για τα ελληνικά δικαστικά χρονικά, καθώς ο δράστης καταγγέλθηκε, εντοπίστηκε και καταδικάστηκε για εγκλήματα ενάντια στα ζώα. Ο εισαγγελέας ήταν σαφής: «Τα ζώα προστατεύονται από τον νόμο».
    Αυτό ας το σκεφτούν καλά οι επίδοξοι φονιάδες, την επόμενη φορά που θα αποφασίσουν να προβούν σε δολοφονίες ζώων. Το απαράδεκτο φαινόμενο της «φόλας», που το συναντάμε καθημερινά σε κάθε γωνιά της Ελλάδας, είναι...
    απομεινάρι μιας απαράδεκτης και ανήθικης πρακτικής εξόντωσης ζώων. Είναι άλλωστε γνωστός ο διασυρμός της Ελλάδας στο εξωτερικό, όσον αφορά την απαράδεκτη μεταχείριση των ζώων. Τα πολλά περιστατικά κακοποιήσεων ζώων κάνουν τον γύρο του κόσμου, και αυτό είναι βέβαιο, ότι έχει συνέπειες και στον τουρισμό μας.
    • Blogger Comments
    • Facebook Comments

    9 σχολια:

    Ανώνυμος είπε... 28 Ιουλ 2010, 10:52:00 μ.μ.

    Μόνο 300 ευρώ ; αυτό είναι πολύ λίγο.
    Θα πρέπει να γίνει και έξω γνωστή αυτή η Ελληνική δικαστική απόφαση.Είναι απαράδεκτο,καθημερινά βλέπουμε κακοποιημένα και πεινασμένα
    ζώα στους δρόμους,κανένας δεν νοιάζεται γι΄αυτά! Πολιτισμός στην Ελλάδα (γράφουν οι ξένοι,είναι μόνο σουβλάκι και τζατζίκι)
    Ντροπή, που οι βάρβαροι,γλητώνουν μόνο με 300 Ευρώ !!

    SHADOW42 είπε... 29 Ιουλ 2010, 12:23:00 π.μ.

    ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΖΑΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΘΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ???

    Ανώνυμος είπε... 29 Ιουλ 2010, 12:57:00 π.μ.

    Τιποτα δεν είναι 300.
    Να τον κλείσουν σ'ένα σακί με λυσσασμένες γάτες...

    Ανώνυμος είπε... 29 Ιουλ 2010, 1:20:00 π.μ.

    300 ευρω?
    καλά κάτσε να κάνω μια ενημέρωση στο facebook και στο youtube και μετά να δουνε πόσο θα κοστίσει στο ελλ. δημόσιο αυτή η υπόθεση.

    στάνταρ 300 τουρίστες μείον.

    Ανώνυμος είπε... 29 Ιουλ 2010, 5:53:00 π.μ.

    ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ !!!!!!ΗΡΩΑΣ!!!
    ΚΙ ΕΓΩ ΒΕΧΩ ΞΕΣΚΙΣΕΙ
    ΚΑΜΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΠΟΥ ΚΑΒΑΛΑΓΑΝΕ ΚΑΙ ΓΔΕΡΝΑΝΕ ΤΟ ΜΑΞΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΙΛΟΤΗ.
    ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΜΠΟΓΙΑ
    ΟΙ ΚΩΛΟΓΑΤΕΣ.

    Ανώνυμος είπε... 29 Ιουλ 2010, 7:08:00 π.μ.

    ΟΚ, συμφωνώ οτι το πρόστιμο είναι πολύ μικρό για τέτοια πράξη. Όμως θα μου πεί κάποιος πόσο πρόστιμο θα πληρώσω εγώ για να ρίξω φόλα ΣΤΗΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΡΙΑ του σκύλου απέναντι απο το σπίτι μου που το έχει όλο το εικοσιτετράωρο έξω στην αυλή και γαυγίζει;
    Τπ ζωντανό ξέρω δεν φταίει- είναι μάλλον νηστικό ή διψασμένο ή νοιώθει μοναξιά μόνο του όλη μέρα- αλλά αυτή η ΣΚΥΛΑ (συγγνώμη απο τα ζώα)που μας το παίζει φιλόζωος ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΦΟΛΑ;

    Ανώνυμος είπε... 29 Ιουλ 2010, 9:24:00 π.μ.

    Πήδημα χωρίς βαζελίνη γιατί θα το ξανακάνη.

    Ανώνυμος είπε... 29 Ιουλ 2010, 3:18:00 μ.μ.

    o ελληναράς μαλάκας που σκοτώνει γάτες επειδή του γρατσουνάνε την ελλείπουσα προέκταση του ανύπαρκτου πέους του δηλ. το πολύτιμο αλλά άψυχο αυτοκίνητο του
    1. αν θέλει να μρείνει άφθαρτο να το βάλει σε κλειστό γκαράζ
    2. δεν μας δίνει τη διεύθυνσή του για να τον περιποιηθούμε όπως αυτός τις γάτες;
    3.που θα πάει θα φτάσει τα 5 ευρώ το λίτρο η βενζίνη και θα το κάνει το αμάξι του καναπέ αυλής