Μπροστά με 2-1 η Μπενφίκα στο ημίχρονο

Με προβάδισμα ενός γκολ πηγαίνει η Μπενφίκα στα αποδυτήρια για το ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Φενέρ στην Πορτογαλία για την πρόκρ...

Με προβάδισμα ενός γκολ πηγαίνει η Μπενφίκα στα αποδυτήρια για το ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Φενέρ στην Πορτογαλία για την πρόκριση στον τελικό του Europa League.
Tα τέρματα για τους Πορτογάλους σημείωσαν οι Γκαϊτάν(8′) και Καρντόσο(35′), ενώ για τη Φενέρ ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 με εύστοχο πέναλτι ο Κάιτ(23′). Την ίδια ώρα, στην άλλη αναμέτρηση της βραδιάς στο Λονδίνο, η Βασιλεία προηγείται με 1-0 της Τσέλσι με σκόρερ τον Σαλάχ(45′).