«Ξεμπούκωσε» η Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ανεβάζοντας ρυθμούς και με τους παίκτες του Ντέιβιντ Μόγιες να βρίσκουν τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χ...

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ανεβάζοντας ρυθμούς και με τους παίκτες του Ντέιβιντ Μόγιες να βρίσκουν τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο, επικράτησαν με σκορ 5-2 της Κίτσι στο Χονγκ – Κονγκ. Οι «κόκκινοι διάβολοι», έστω και σε άσχημο αγωνιστικό χώρο έπειτα από τις καιρικές συνθήκες που επικρατούν στο Χονγκ – Κονγκ, κατάφεραν να δείξουν ορισμένα από τα στοιχεία που θα διακρίνουν την ομάδα στην επόμενη αγωνιστική περίοδο. Ακόμα κι αν απουσίαζαν οι περισσότεροι από αυτούς στους οποίους θα βασιστούν τη νεά σεζόν οι Πρωταθλητές, το σύνολο του Μόγιες παρουσίασε αρκετά καλό πρόσωπο. Ο Γουέλμπεκ άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό και στα επόμενα δέκα λεπτά είχαν βρει το δρόμο για τα δίχτυα και οι Σμόλινγκ και Φάμπιο. Το… πάρτι της Γιουνάιτεντ συνεχίστηκε στο δεύτερο μέρος, με τον Γιανουσάι στο 50’ να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ, προτού πετύχει το πρώτο γκολ της Κίτσι, ο Λαμ στο 53ο λεπτό. Ο Άλεξ μείωσε ακόμα περισσότερο στο 68’, αλλά ο Λίνγκαρντ που εντυπωσιάζει με τις εμφανίσεις του στην προετοιμασία των «κόκκινων διαβόλων», διαμόρφωσε το τελικό 5-2 στο 80’. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Μπεντ Άμος, Εβρά (46’ Μπίτνερ), Άντερσον, Σμόλινγκ, Κάρικ (72’ Τζόουνς), Γιάνγκ (46’ Γιανουσάι), Γουέλμπεκ (46’ Λίνγκαρντ), Φάμπιο (72’ Ράφαελ), Κλέβερλι, Ζαχά, Κιν Πηγή: Sport-fm.gr