Ο Δήμος Μαγγίνας πρώτος και στο πανελλήνιο ανδρών στο ΟΑΚΑ

Δείτε την ανακοίνωση: "Ο Δήμος Μαγγίνας ο πρωταθλητής το Εθνικού, κατέκτησε την πρώτη θέση στα 5000μ στο... πανελλήνιο πρω...

Δείτε την ανακοίνωση: "Ο Δήμος Μαγγίνας ο πρωταθλητής το Εθνικού, κατέκτησε την πρώτη θέση στα 5000μ στο... πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών/γυναικών που διεξήχθει στο ΟΑΚΑ το Σαββατοκύριακο με νέο ατομικό ρεκόρ 14.24.92, το οποίο είναι και πανθρακικό και ρεκόρ Εθνικού. Είναι το τρίτο μετάλλιο για τον Δήμο φέτος, μετά την 2η θέση στο πανελλήνιο ανωμάλου και την 1η θέση στα 10000μ στο πανελλήνιο δρόμων. Συμμετείχε στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στα 5000μ όπου κατέλαβε την 8η θέση, ενώ αναμένει τη συμμετοχή του και στο βαλκανικό πρωτάθλημα.