Σούπερ Διαμαντάκος!

Ιδανικά ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στο τουρνουά στις ΗΠΑ ο Ολυμπιακός, καθώς επικράτησε με 5-4 στα πέναλτι της Μάνστεστερ Σ...

Ιδανικά ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στο τουρνουά στις ΗΠΑ ο Ολυμπιακός, καθώς επικράτησε με 5-4 στα πέναλτι της Μάνστεστερ Σίτι (2-2 κ.δ.) με κορυφαίο παίκτη τον...
Διαμαντάκο, ο οποίος πέτυχε τα 2 τέρματα της κανονικής διάρκειας.

Δυνατά στην αναμέτρηση μπήκαν οι παίκτες του Μίτσελ θέλοντας να πετύχουν ένα γρήγορο τέρμα, ωστόσο αυτό ήταν κάτι που πέτυχε η Μάνστεστερ Σίτι. Στο 35ο λεπτό ο Γιόβετιτς έκανε το 1-0 κάτι που άλλαξε δύο λεπτά αργότερα αφού ο Διαμαντάκος έφερε το παιχνίδι στα ίσια κάνοντας το 1-1, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην ανάπαυλα.

Στο δεύτερο μέρος οι ερυθρόλευκοι δεν είχαν καθαρό μυαλό κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι Άγγλοι και πήραν ξανά προβάδισμα με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κολάροφ στο 53ο λεπτό (2-1). Ωστόσο ο Ολυμπιακός δεν είχε πει την τελευταία του λέξη καθώς ο Διαμαντάκος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 2-2, για να οδηγηθούν οι δύο ομάδες στην διαδικασία των πέναλτι, όπου νικητής βγήκε ο Ολυμπιακός με 5-3.