Συνεχίζεται η κατρακύλα της Σέλτικ

Ένα ακόμη παιχνίδι πήγε στράφι για την Σέλτικ, στην προσπάθεια της να σώσει τα προσχήματα και να επιστρέψει στις πρώτες θέσεις...

Ένα ακόμη παιχνίδι πήγε στράφι για την Σέλτικ, στην προσπάθεια της να σώσει τα προσχήματα και να επιστρέψει στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα της σκωτσέζικης Premier League.

Το «τριφύλλι» κόντρα στην Νταντί αιφνιδιάστηκε από το πρώτο κιόλας λεπτό του αγώνα καθώς οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Μακπάικ και έκαναν το 1-0.

Με την Σέλτικ να πιέζει στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου, έπρεπε να μπει ως αλλαγή ο Γκρίφιθς στην θέση του Μπέργκετ και να έρθει το 55’ λεπτό, ώστε η Σέλτικ να μπορέσει να φέρει το ματς στα ίσια.

Όσο η αναμέτρηση προχωρούσε προς το τέλος της, οι πρωταθλητές Σκωτίας αυξούσαν την πίεση τους προς τους γηπεδούχους και θα μπορούσαν να πάρουν ακόμη και το ματς. Η Νταντί όμως στάθηκε αρκετά τυχερή ιδιαίτερα στα τελευταία λεπτά και έτσι οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Νταντί: Λέθερεν, Μακγκίν, Άιρβιν, Κόνραντ, Μακπάικ, Χάρκινς, Μακάλιστερ, Μακγκούαν, Ρόμπερτς, Στουίαρτ, Μακντόναλντ

Σέλτικ: Μάθιους, Ιζαγουίρε, Αμπρόσε, Ντινάιερ, Γιόχανσεν, Μακγκρέγκορ, Καγιάλ, Κόμονς, Στόουκς, Μπέργκετ

Δείτε εδώ τη βαθμολογία του σκωτσέζικου πρωταθλήματος.