Βράβευση του Θηβαίου πρωταθλητή τοξοβολίας Σάκη Κωστόπουλου [video]

Τον Βοιωτό πρωταθλητή Ευρώπης στην τοξοβολία, Αθανάσιο Κωστόπουλο βράβευσε το φροντιστήριο Θηβαϊκής Αρχαιογνωσίας προχθες 10/8 ...

Τον Βοιωτό πρωταθλητή Ευρώπης στην τοξοβολία, Αθανάσιο Κωστόπουλο βράβευσε το φροντιστήριο Θηβαϊκής Αρχαιογνωσίας προχθες 10/8 στην εκδήλωση για το Αυγουστιάτικο Φεγγάρι στη Θήβα για να τον ευχαριστήσουν που σαν Βοιωτός πρωταθλητής έκανε περήφανους τους συμπολίτες του στη Θήβα αφού ταξίδεψε με δικά του έξοδα στη Σόφια. Του δώρισαν κάδρο της Αρχαίας Βοιωτίας σαν αναμνηστικό από αυτή την όμορφη βραδιά
Να θυμήσουμε λοιπόν:
Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν οι Σταύρος Κουμερτάς, Αθανάσιος Κωστόπουλος και Βασίλης Θεοδωρακόπουλος, στο Ευρωπαϊκό Γκραν Πρι τοξοβολίας στη Σόφια, στο σύνθετο τόξο (ομαδικό ανδρών). Στον τελικό με την Τουρκία, η ελληνική τριάδα επικράτησε 223-221 και κατέκτησε την πρώτη θέση.