Στο τέλος μίλησε ο Σπανούλης: Ολυμπιακός-Λαμποράλ 76-64

“Καρδιοχτύπησε” στο ΣΕΦ κόντρα στη Λαμποράλ Κούτσα ο Ολυμπιακός, όμως στο δεύτερο ημίχρονο έδειξε το καλό του πρόσωπο και πήρε τελ...

“Καρδιοχτύπησε” στο ΣΕΦ κόντρα στη Λαμποράλ Κούτσα ο Ολυμπιακός, όμως στο δεύτερο ημίχρονο έδειξε το καλό του πρόσωπο και πήρε τελικά τη νίκη με 76-64, διατηρώντας το απόλυτο των νικών στη φάση του Top-16 της Ευρωλίγκας.

Οι Ισπανοί μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, παίρνοντας “κεφάλι” στο σκορ, με τη διαφορά να φτάνει ως και τους 10 πόντους (25-35), όμως στην τρίτη περίοδο οι “ερυθρόλευκοι” πέτυχαν την ολική επαναφορά, με επιμέρους σκορ 26-16, και στην τελευταία περίοδο ήταν καταιγιστικοί, ρίχνοντας τη Λαμποράλ στο καναβάτσο.

Κορυφαίος του αγώνα ήταν ο αρχηγός των Πειραιωτών, Βασίλης Σπανούλης, που οδήγησε τον Ολυμπιακό στη νίκη με 27 πόντους, ενώ ακόμα 14 πρόσθεσε ο Χάντερ.
Επόμενη αποστολή για τους "ερυθρόλευκους", στη δύσκολη έδρα της ισχυρής ΤΣΣΚΑ Μόσχας, την ερχόμενη Πέμπτη.