Super League: Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος 2-0

Οι Αρκάδες επέστρεψαν στις επιτυχίες και στις νίκες, καθώς σε έναν άθλιο αγωνιστικό χώρο λόγω βροχής επικράτησαν 2-0 του Πανιωνίου. Με ...

Με το τρίποντο αυτό παρέμεινε τέταρτος ο Αστέρας Τρίπολης, στο -5 από τον Παναθηναϊκό, ενώ η ομάδα της Πλατείας έμπλεξε με την παραμονή, αφού είναι στο -5...

Οι γηπεδούχοι μπήκαν φορτσάτοι στον αγωνιστικό χώρο και ήταν τυχεροί, αφού ευτύχησαν να βρουν δίχτυα στην πρώτη τους ευκαιρία. Στο 3ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Σανκαρέ πήδηξε πιο ψηλά από όλους και με δυνατή κεφαλιά έγραψε το 1-0.

Παρά το γρήγορο γκολ ο Αστέρας συνέχισε να πιέζει στα επόμενα λεπτά και στο 7' έχασε νέα καλή ευκαιρία με τον Γκοϊάν. Όσο κυλούσε η ώρα όμως, η βροχή δυνάμωνε και τα πράγματα γινόταν πιο δύσκολα για τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.