Ολυμπιακός - Ντνίπρο 2-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Εκτός Ευρώπης έμεινε ο Ολυμπιακός από τη Ντνίπρο. Η ήττα με 2-0 στο Κίεβο, πριν από μία εβδομάδα, αποδείχθηκε ανυπέρβλητο εμπόδιο για τους «...

Εκτός Ευρώπης έμεινε ο Ολυμπιακός από τη Ντνίπρο. Η ήττα με 2-0 στο Κίεβο, πριν από μία εβδομάδα, αποδείχθηκε ανυπέρβλητο εμπόδιο για τους «ερυθρόλευκους» στη σημερινή ρεβάνς των «32» του Γιουρόπα Λιγκ στο Καραϊσκάκη, όπου το τελικό 2-2 έστειλε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης τους Ουκρανούς. Ο Μήτρογλου στο 14΄ άνοιξε το σκορ, αλλά στο 22΄ ο Φεντέτσκι έφερε το ματς στα ίσια. Στο 89΄ με πέναλτι ο Ντομίνγκες έκανε το 2-1, αλλά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κάλινιτς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.