ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-0 του ΠΑΟΚ στην Τούμπα και διατήρησε το απόλυτο στο πρωτάθλημα. Αυτή ήταν η έκτη νίκη για τους "ερυθρόλευκους...

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-0 του ΠΑΟΚ στην Τούμπα και διατήρησε το απόλυτο στο πρωτάθλημα. Αυτή ήταν η έκτη νίκη για τους "ερυθρόλευκους" σε ισάριθμους αγώνες. Οι παίκτες του Μάρκο Σίλβα "καθάρισαν" ουσιαστικά το ματς από το πρώτο ημίχρονο, όπου πέτυχαν και τα δυο τους τέρματα. Το σκορ άνοιξε στο 27 ο Ιντέγε μετά από ασίστ του Φουρτούνη και στο 35 ο Μιλιβόγεβιτς με κεφαλιά έγραψε το 0-2.

Ο ΠΑΟΚ ανέβασε την απόδοσή του στην επανάληψη και δημιούργησε ευκαιρίες για να μειώσει το σκορ και να ξαναμπεί στο παιχνίδι, όμως, όποτε χρειάστηκε ο Ρομπέρτο ήταν σε ετοιμότητα και κράτησε ανέπαφη την εστία του.