"Χ"ορταστικό το ντέρμπι στο Καυτανζόγλειο

Συγκλονιστική εξέλιξη είχε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, με τον Ηρακλή και τον ΠΑΟΚ να αναδεικνύονται ισόπαλοι 3-3 στο Καυτανζόγλειο, στο πλ...

Χορταστικό το ντέρμπι στο Καυτανζόγλειο

Συγκλονιστική εξέλιξη είχε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, με τον Ηρακλή και τον ΠΑΟΚ να αναδεικνύονται ισόπαλοι 3-3 στο Καυτανζόγλειο, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League. Ο «Γηραιός» προηγήθηκε δύο φορές με τους Μακρή (14΄) και Βέλλιο (43΄), αλλά ο «Δικέφαλος του Βορρά» απάντησε με τους Πέλκα (35΄) και Μπερμπάτοφ (65΄), για να πάρει και προβάδισμα με απευθείας φάουλ του Τζαβέλλα στο 77΄. Στο 90΄ οι φιλοξενούμενοι μπορούσαν να «κλειδώσουν» τη νίκη, αλλά ο Μπερμπάτοφ έχασε πέναλτι (απέκρουσε ο Περνίς) και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπαρτολίνι χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στους «κυανόλευκους».