Αστέρας Τρίπολης - Καλλονή 3-1

Ένα καλό δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Αστέρα Τρίπολης, ώστε να επικρατήσει 3-1 της Καλλονής στο «Θεόδωρος Κολοκοτ...

Ένα καλό δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Αστέρα Τρίπολης, ώστε να επικρατήσει 3-1 της Καλλονής στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», για την 18η αγωνιστική της Super League.
Τα γκολ του Ιγκλέσιας (52΄ και 61΄) και του Γιάννου (57΄) ανέτρεψαν το προβάδισμα που είχαν πάρει οι ουραγοί της βαθμολογίας με πέναλτι του Μανούσου (41΄) και έκριναν το παιχνίδι, καθώς μάλιστα οι νησιώτες έμειναν με δέκα παίκτες από το 63΄, λόγω αποβολής του Ελλακόπουλου. Οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους τελείωσαν το ματς με εννέα παίκτες, λόγω τραυματισμού του Τορμένα και αποβολής του Ζησόπουλου στις καθυστερήσεις.