Απίστευτο: Δεν έβαλε ούτε πόντο σε μια περίοδο η Κηφισιά!

Ένα απίστευτο αρνητικό ρεκόρ κατέγραψε η Κηφισιά στο ματς με τον Ολυμπιακό.  Η ομάδα των Βορείων Προαστίων έμεινε χωρίς πόντο σε ΟΛΗ ...

Ένα απίστευτο αρνητικό ρεκόρ κατέγραψε η Κηφισιά στο ματς με τον Ολυμπιακό.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων έμεινε χωρίς πόντο σε ΟΛΗ την τρίτη περίοδο (21-0 το επιμέρους σκορ), κάτι που δεν έχει συμβεί ποτέ ξανά στην Α1, από όταν καθιερώθηκαν τα τέσσερα δεκάλεπτα.

Οι παίκτες του Ηλία Παπαθεοδώρου μέτρησαν σε αυτό το διάστημα 0/13 σουτ, υπέπεσαν σε αρκετά λάθη από την πιεστική άμυνα των πρωταθλητών Ελλάδας και κάπως έτσι ήρθε αυτή η ιστορική επίδοση.

Μέχρι σήμερα το... χαμηλότερο ρεκόρ σε μια περίοδο, το κρατούσαν Κολοσσός (x3), Πανιώνιος, Αρκαδικός και Τρίκαλα με 4 πόντους.

Πηγή: sport-fm.gr