Ξανά παγκόσμιος ο Καραλής

Ο 17χρονος πρωταθλητής ξεπέρασε τα 5.54 με την πρώτη προσπάθεια στο μίτινγκ του Γιάμπλονετς και άφησε στην ιστορία το δικό του 5.53 από...

Ο 17χρονος πρωταθλητής ξεπέρασε τα 5.54 με την πρώτη προσπάθεια στο μίτινγκ του Γιάμπλονετς και άφησε στην ιστορία το δικό του 5.53 από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στο ΣΕΦ. Στη συνέχεια, απέτυχε τρεις φορές στα 5.64 και τελικά πήρε την τέταρτη θέση στον αγώνα.
Ο Καραλής ξεκίνησε τον αγώνα του στα 5.04, τα οποία ξεπέρασε με την πρώτη προσπάθεια, όπως και τα 5.24, ενώ πέρασε με την τρίτη τα 5.34 και άφησε τα 5.44.
Πάντως, η συγκεκριμένη επίδοση δε θα μετρήσει από την IAAF, αφού η διοργάνωση δεν ήταν επίσημη.
Στην ίδια διοργάνωση, ο Δημήτρης Πατσουκάκης ξεπέρασε τα 5.34 και πήρε την πέμπτη θέση, αποτυγχάνοντας στα 5.44.
Πηγή: sport-fm.gr