Πήγε να... αυτοκτονήσει, αλλά τη γλίτωσε ο ΠΑΣ Γιάννινα!

Στο ραντεβού του με την ιστορία ο ΠΑΣ ήταν συνεπής, έστω και αν… τα χρειάστηκε!  Οι Ηπειρώτες, έπειτα από ένα χαλαρό πρώτο ημίχρονο σ...

Στο ραντεβού του με την ιστορία ο ΠΑΣ ήταν συνεπής, έστω και αν… τα χρειάστηκε!

Οι Ηπειρώτες, έπειτα από ένα χαλαρό πρώτο ημίχρονο στο Σκίεν -όπου είχαν ευκαιρίες για να ξεμπερδέψουν με την πρόκριση κόντρα στην Οντ, έχοντας και «κάβα» το 3-0 των «Ζωσιμάδων»- ήταν τραγικοί στο δεύτερο 45λεπτο και είδαν τους Νορβηγούς να τους ισοφαρίζουν το σκορ του πρώτου αγώνα!

Οι Σκανδιναβοί κατάφεραν μέσα σε ένα τρίλεπτο (55’-58’) να ξαναμπούν στο «κόλπο» με δύο γρήγορα γκολ και έφεραν στα ίσα το συνολικό σκορ στο 89’!

Στην παράταση, ωστόσο, ο Κούτρης, που είχε περάσει στο ματς στο 66’, πέτυχε το ιστορικό γκολ, που φέρνει τον «Άγιαξ της Ηπείρου» στον γ’ προκριματικό του Europa League, στην παρθενική του συμμετοχή στην Ευρώπη. Εκεί, θυμίζουμε, τον περιμένει ήδη η Άλκμααρ.

Πηγή: sport-fm.gr