Σκόραρε ο Μήτρογλου στην γκέλα της Μπενφίκα - ΒΙΝΤΕΟ

Ο Κώστας Μήτρογλου σκόραρε, αλλά η Μπενφίκα δεν απέφυγε την εντός έδρας γκέλα με την Μποαβίστα. Ο Έλληνας επιθετικός μπήκε στο 38′ και...

Ο Έλληνας επιθετικός μπήκε στο 38′ και στο 41′ μείωσε το σκορ για τη Μπενφίκα, η οποία γλίτωσε το «κάζο» με το 3-3 εντός έδρας κόντρα στην Μποαβίστα.
Ο Μήτρογλου συμπλήρωσε 25 συμμετοχές τη φετινή σεζόν στο πορτογαλικό πρωτάθλημα και δεν σταματάει να βρίσκει δίχτυα.
Οι «αετοί» φιλοξένησαν τη Μποαβίστα, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής και βρέθηκαν αντιμέτωποι με τα… χειρότερα, καθώς έχαναν 3-0 στο 25΄. Ο Μήτρογλου, όμως, λίγα λεπτά μετά την είσοδο του, μείωσε το σκορ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου (41΄) και άνοιξε το δρόμο για την επιστροφή των «αετών» στο ματς, πετυχαίνοντας το 7ο γκολ του.
Το τέρμα του Ζόνας και το αυτογκόλ του Εσπίνιο έφεραν το ματς «στα ίσια» στο δεύτερο ημίχρονο, όμως οι πρωταθλητές δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη.