ΑΕΛ κόντρα σε όλους και σε όλα!

Με ανατροπή και παρότι αγωνιζόταν με δέκα παίκτες, η Λάρισα πέτυχε πολύτιμη νίκη με 2-1 επί της Βέροιας στη Λάρισα, σε αναμέτρηση για...

Με ανατροπή και παρότι αγωνιζόταν με δέκα παίκτες, η Λάρισα πέτυχε πολύτιμη νίκη με 2-1 επί της Βέροιας στη Λάρισα, σε αναμέτρηση για την εξ αναβολής 1η αγωνιστική της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του α΄ ημιχρόνου με τον Τόνι Κάλβο, αλλά ο Γκαγέχο (στο ντεμπούτο του) ισοφάρισε στο 54΄ και οι «βυσσινί» πήραν τη νίκη με πέναλτι του Ναζλίδη στο 82΄, αν και είχαν μείνει με δέκα παίκτες από το 59΄, λόγω αποβολής του Ντοντό.

Το ματς διεκόπη για περίπου 16 λεπτά, αμέσως μετά την έναρξή του, λόγω ρίψης καπνογόνων που δημιούργησαν πρόβλημα ορατότητας στο γήπεδο.