Έχει πάρει φόρα ο ΠΑΟΚ

Εξαιρετική περίοδο διανύει ο ΠΑΟΚ, ο οποίος έφτασε στο ρεκόρ την περασμένη εβδομάδα συμπληρώνοντας πέντε διπλά σε επίπεδο Σούπερ Λίγκας...

Υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης (17:15) ως δεύτερος του βαθμολογικού πίνακα, ενώ οι Πέδρο Ενρίκε και Πρίγιοβιτς έκαναν ντεμπούτο σε επίπεδο πρωταθλήματος.
Όσον αφορά τις εντός έδρας επιδόσεις μετρούν πέντε νίκες, μία ισοπαλία και δύο ήττες σε σύνολο οκτώ αγώνων με τέρματα 13-6.
Ο Βλάνταν Ίβιτς δεν υπολογίζει στις υπηρεσίες του τιμωρημένου Αθανασιάδη, ενώ στα… πιτς παραμένουν οι τραυματίες Πέλκας και Τζάλμα Κάμπος.
Παρελθόν αποτελεί ο Περέιρα που παραχωρήθηκε στην Κολόν Σάντα Φε ως δανεικός.
Αναλυτικά η αποστολή για τον ΠΑΟΚ: Γλύκος, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Λεόβατς, Κάνιας, Τσίμιροτ, Μυστακίδης, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Κουλούρης, Μπρκιτς, Κίτσιου, Δεληγιαννίδης, Μαλεζάς, Χαρίσης, Κάτσε, Ενρίκε, Πρίγιοβιτς.
Ο Αστέρας Τρίπολης διεκδικεί βαθμούς σε κάθε γήπεδο έχοντας περιοριστεί στα… χαμηλά στρώματα του βαθμολογικού πίνακα.
Μάλιστα, οι Αρκάδες προέρχονται από την εντός έδρας ισοπαλία με αντίπαλο τον Πανιώνιο, όπου έμειναν στο 1-1.
Ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος καλείται να διαχειριστεί σημαντικά αγωνιστικά προβλήματα που αφορούν κυρίως τα μετόπισθεν.
Δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Ίγκορ (δεξιός μπακ) και Μπέρτος (στόπερ), ενώ στα… πιτς παραμένει τόσο ο Καλτσάς, όσο και ο μακροχρόνια απόντας, Τριανταφυλλόπουλος.
Παράλληλα, ζητείται βελτίωση στις εκτός έδρας επιδόσεις, όπου οι Πελοποννήσιοι καταγράφουν μία νίκη, μία ισοπαλία και επτά ήττες σε σύνολο 9 αγώνων.
Αναλυτικά η αποστολή για τον Αστέρα Τρίπολης: Αθανασιάδης, Ντοναρούμα, Γκαϊντούτσικ, Γιαννούλης, Σελίν, Κυριακόπουλος, Μάσα, Τσουκαλάς, Ιγκλέσιας, Τσιλιανίδης, Φαρίνια, Δημούτσος, Κώτσιρας, Μπαστιανός, Στανισάβλιεβιτς, Χαμντανί, Ιωαννίδης, Μανιάς.