Τα γκολ της μυθικής ανατροπής της Κύπρου κόντρα στη Βοσνία - ΒΙΝΤΕΟ

Σε ένα ματς που επί 65 λεπτά, έμοιαζε με... φιλικό, η ομάδα του Ραν Μπεν Σιμόν έβαλε «φωτιά» στον 8ο όμιλο! Mε τους Ογκνιέν Βράνιες και ...

Mε τους Ογκνιέν Βράνιες και Γκόικο Τσίμιροτ στην βασική ενδεκάδα, η Βοσνία-Ερζεγοβίνη προηγήθηκε με 2-0 της Κύπρου στο ημίχρονο, χάρη σε τέρματα των Τόνι Σούνιτς (32'), Έντιν Βίσκα (43') και έμοιαζε να βρίσκεται κοντά σε ένα πολύ σημαντικό «διπλό».

Οι γηπεδούχοι όμως, με εκπληκτική αντεπίθεση στην επανάληψη και σκόρερ τους Δημήτρη Χριστόφη (65'), Βίνσεντ Λάμπαν (67'), Πιέρο Σωτηρίου (76'), επικράτησαν με 3-2 της ομάδας του Μεχμέντ Μπαζντάρεβιτς, μπαίνοντας έτσι στη διεκδίκηση της δεύτερης θέσης του ομίλου και κάνοντας παράλληλα ένα σπουδαίο «δώρο» στην Εθνική Ελλάδας.