Κροατία - Ελλάδα 3-1 (ΗΜ.)

Δύσκολο βράδυ για την Εθνική μας στο Ζάγκρεμπ, όπως αποδεικνύει και το 3-1 υπέρ των Κροατών στο ημίχρονο. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρό...

Δύσκολο βράδυ για την Εθνική μας στο Ζάγκρεμπ, όπως αποδεικνύει και το 3-1 υπέρ των Κροατών στο ημίχρονο. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα έχει... προδοθεί από την αμυντική του λειτουργία, που πριν από το ματς ήταν το μεγάλο του όπλο. Οι Κροάτες άνοιξαν το σκορ στο 13' με πέναλτι του Μόντριτς το οποίο προήλθε από τραγικό λάθος του Καρνέζη. Στο 19' ο Κάλινιτς έγραψε το 2-0. Η Ελλάδα μείωσε στο 30' με κεφαλιά του Παπασταθόπουλου μετά από κόρνερ του Φορτούνη, αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Πέρισιτς με κεφαλιά έκανε το 3-1.