Νταμπλ-νταμπλ ο Αντετοκούμπο, νίκη οι Μπακς - ΒΙΝΤΕΟ

Τα «ελάφια» έβαλαν τέλος στο σερί δύο ηττών (από Χόρνετς και Μπουλς) που είχαν, επιστρέφοντας στις επιτυχίες με το εντός έδρας 102-96 επί...

Τα «ελάφια» έβαλαν τέλος στο σερί δύο ηττών (από Χόρνετς και Μπουλς) που είχαν, επιστρέφοντας στις επιτυχίες με το εντός έδρας 102-96 επί των Τίμπεργουλβς και βελτίωσαν το ρεκόρ τους στο 18-15, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 22-14.
Ο Αντετοκούμπο έκανε νταμπλ-νταμπλ με 22 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ, παράλληλα είχε 3 ασίστ και 4 λάθη σε 40 λεπτά συμμετοχής. Επιπλέον, ο Έλληνας άσος πήρε την ομάδα του από το χέρι στα κρίσιμα σημεία, δείχνοντας τον δρόμο προς τη νίκη από την τρίτη περίοδο και μετά, καθώς μέχρι εκείνο το χρονικό διάστημα οι Τίμπεργουλβς είχαν παρουσιάσει καλύτερο πρόσωπο από τους γηπεδούχους και ήλεγχαν την κατάσταση. Πάντως, πρώτος σκόρερ για τους Μπακς ήταν ο εξαιρετικός Μπλέντσο με 26 πόντους, συν 6 ασίστ και 5 κλεψίματα.
Τρεις παίκτες με 20+ πόντους είχαν οι φιλοξενούμενους, με τον Τάουνς να σημειώνει 22, τον Γουίγκινς 21 σε 34 λεπτά και ο Μπάτλερ έβαλε 20.
Τα δωδεκάλεπτα: 16-26, 46-56, 75-84, 102-96