Ο Φερνάντες λύτρωσε τον Αστέρα στο 90'

Στο τελευταίο λεπτό ήρθε η λύτρωση για τον Αστέρα Τρίπολης. Στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 13ης ημέρας στη Super Leag...

Στο τελευταίο λεπτό ήρθε η λύτρωση για τον Αστέρα Τρίπολης. Στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 13ης ημέρας στη Super League, η ομάδα της Αρκαδίας επικράτησε 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα, με το τέρμα του Φερνάντες δευτερόλεπτα πριν τη συμπλήρωση 90 λεπτών. Με τη νίκη αυτή ο Αστέρας Τρίπολης έφτασε τους 15 βαθμούς και παράλληλα διατήρησε το αήττητο που έχει από την 9η αγωνιστική, στις αρχές Νοεμβρίου (5/11), οπότε είχε γνωρίσει την ήττα στην έδρα του από την Ξάνθη. Στην αντίπερα όχθη, ο ΠΑΣ Γιάννινα παρέμεινε στους 11 βαθμούς και θα χρειαστεί βαθμολογικό... ντεμαράζ στο β΄ γύρο του πρωταθλήματος για να μπορέσει να αποφύγει τις περιπέτειες!