Απολαυστικός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο - Έκανε τριπλ-νταμπλ και οδήγησε σε νέα νίκη τους Μπακς

Για άλλη μία φορά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν είχε αντίπαλο, οι Μπακς επικράτησαν 129-115 των Νετς στο Μιλγουόκι ολοκληρώνοντας ιδ...

Για άλλη μία φορά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν είχε αντίπαλο, οι Μπακς επικράτησαν 129-115 των Νετς στο Μιλγουόκι ολοκληρώνοντας ιδανικά το 2018 και σκαρφαλώνοντας στο 25-10.

Μάλιστα, ο ηγέτης της ομάδας έκανε το τρίτο του φετινό τριπλ-νταμπλ έχοντας 31 πόντους με εκπληκτικά ποσοστά (3/5 βολές, 11/14 δίποντα, 2/3 τρίποντα), 10 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 τάπες σε 34 λεπτά συμμετοχής.

Να τονιστεί πως πέτυχε 14 πόντους στην τέταρτη περίοδο, κόβοντας κάθε προσπάθεια των φιλοξενούμενων να επιστρέψουν στο ματς.

Ο Κρις Μίντλετον με 29, ο Μπρουκ Λόπεζ με 24 και ο Μάλκολμ Μπρόγκντον με 18 πόντους ήταν οι κυριότεροι συμπαραστάτες του 24χρονου σούπερ σταρ.

Ο Σαμπάζ Ναπίερ με 32 και ο Κένεθ Φαρίντ με 21 πόντους και 10 ριμπάουντ πάλεψαν περισσότερο από τους Νετς.

Πηγή: filathlos.gr