Στον τελικό των 60μ. με εμπόδια ο Δουβαλίδης

Μία εντυπωσιακή κούρσα πραγματοποίησε ο Κώστας Δουβαλίδης στην πρώτη ημιτελική σειρά των 60μ. με εμπόδια. Ο 32χρονος πρωταθλητής α...

Ο 32χρονος πρωταθλητής από τη Δράμα τερμάτισε στην τρίτη θέση της σειράς του με 7.66 και προκρίθηκε στον τελικό των 60μ. με εμπόδια του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος κλειστού στίβου.

Ο Δουβαλίδης έμεινε πίσω στην εκκίνηση, αλλά γρήγορα κάλυψε το χαμένο έδαφος και με τον καλύτερο του χρόνο για φέτος πήρε το εισιτήριο για τον τελικό.

Πρώτος στην πρώτη ημιτελική σειρά ήταν ο Γάλλος, Ορέλ Μανγκά με 7.63 και δεύτερος ο συμπατριώτης του, Πασκάλ Μαρτινό-Λαγκάρντ με 7.64.

Πηγή: filathlos.gr