Ο διαιτητής Ελντόριαν Χαμίτι έπεσε θύμα ξυλοδαρμού

Ο διαιτητής Ελντόριαν Χαμίτι έπεσε θύμα ξυλοδαρμού από παράγοντες και οπαδούς της Κάμζα, επειδή υπέδειξε στο 94΄ πέναλτι εις βάρος της ομ...

Ο διαιτητής Ελντόριαν Χαμίτι έπεσε θύμα ξυλοδαρμού από παράγοντες και οπαδούς της Κάμζα, επειδή υπέδειξε στο 94΄ πέναλτι εις βάρος της ομάδας τους!
Η αναμέτρηση ανάμεσα στην ουραγό Κάμζα και τη Λάτσι έληξε ισόπαλη 1-1 στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του αλβανικού πρωταθλήματος.
Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης, με τον ρέφερι να υποδεικνύει σωστά την παράβαση.
Οι άνθρωποι της Κάμζα, όμως, μη μπορώντας να δεχτούν πως η ομάδα τους έχασε στο φινάλε τη νίκη, επιτέθηκαν με κλωτσιές και μπουνιές εναντίον του διαιτητή, ο οποίος έντρομος προσπαθούσε να προφυλαχθεί!
Πλέον, η Κάμζα κινδυνεύει με «βαριά» καμπάνα από την πειθαρχική επιτροπή της αλβανικής ομοσπονδίας.