ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο ΠΑΟΚ άφησε πίσω του το σοκ της ήττας στη Μπρατισλάβα και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του στο νέο πρωτάθλημα. Ο κάτοχος του τίτλ...

Ο ΠΑΟΚ άφησε πίσω του το σοκ της ήττας στη Μπρατισλάβα και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του στο νέο πρωτάθλημα. Ο κάτοχος του τίτλου επιβλήθηκε με 2-1 του Παναιτωλικού και πλέον μπορεί να αφοσιωθεί στον επαναληπτικό με τη Σλόβαν. Ο «δικέφαλος» του βορρά σημείωσε από ένα γκολ στο κάθε ημίχρονο. Στο 27’ ο Κάρλος Σφιντέρσκι «έγραψε» το 1-0 για τον ΠΑΟΚ και σκόρερ του δεύτερου τέρματος των γηπεδούχων ήταν ο Γιόσιπ Μίσιτς στο 76'. Για τον Παναιτωλικό μείωσε στις καθυστερήσεις ο Ντάλσιο.