Ασταμάτητη η Λίβερπουλ – Επιβλήθηκε με ανατροπή της Τότεναμ

Η Λίβερπουλ μοιάζει ασταμάτητη στην Premier League. Οι «κόκκινοι« ξεπέρασαν το εμπόδιο της Τότεναμ με ανατροπή (2-1) για την 10η αγων...

Η Λίβερπουλ μοιάζει ασταμάτητη στην Premier League. Οι «κόκκινοι« ξεπέρασαν το εμπόδιο της Τότεναμ με ανατροπή (2-1) για την 10η αγωνιστική, έφτασαν τους 28 βαθμούς και διατήρησαν τη διαφορά των έξι βαθμών από τη δεύτερη Μάντσεστερ Σίτι.

Το σκορ πάντως άνοιξε στο Άνφιλντ για την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Champions League, Τότεναμ, ο Χάρι Κέιν με κεφαλιά, στο 1ο λεπτό. Η Λίβερπουλ ισοφάρισε στο 52ο λεπτό, με τον Χέντερσον να βρίσκεται στην «καρδιά» της περιοχής και να αξιοποιεί ιδανικά την μπαλιά του Φαμπίνιο. Στο 75ο λεπτό, ο Μανέ κέρδισε πέναλτι από τον Οριέ, με τον Σαλάχ να στέλνει ξανά την μπάλα στα δίχτυα για τους γηπεδούχους.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ.