Νίκη με επική ανατροπή για την ΑΕΛ κόντρα στον ΟΦΗ

Μετά από εντυπωσιακό και «χορταστικό» σε θέαμα, γκολ και φάσεις ματς, η ΑΕΛ έκανε την ανατροπή σήμερα στη Λάρισα και επικράτησε του Ο...

Μετά από εντυπωσιακό και «χορταστικό» σε θέαμα, γκολ και φάσεις ματς, η ΑΕΛ έκανε την ανατροπή σήμερα στη Λάρισα και επικράτησε του ΟΦΗ με 3-2, για την 9η αγωνιστική της Super League, καθώς βρέθηκε στα πρώτα λεπτά του αγώνα να χάνει με 2-0!

Η ομάδα της Κρήτης μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε με τα γκολ των Σεμέδο (3') και Τσιλιανίδη (7'), αλλά η ΑΕΛ μείωσε, καταρχήν, στο 14ο λεπτό με τον Μόρα και στη συνέχεια έκανε την ολική ανατροπή και πήρε τη νίκη με τα τέρματα των Μιλοσάβλιεβιτς (68') και Ντάουντα (79').