Τσιτσιπάς: Αντίπαλός του στον τελικό ο Ναδάλ

Η έκπληξη δεν έγινε και ο Ράφαελ Ναδάλ θα είναι ο αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον αυριανό (21:12, 17:00) τελικό του Mubadala Wor...

Η έκπληξη δεν έγινε και ο Ράφαελ Ναδάλ θα είναι ο αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον αυριανό (21:12, 17:00) τελικό του Mubadala World Tennis Championship. Ο Ισπανός (νο1 στον κόσμο) νίκησε άνετα με 2-0 (6-1, 6-3) τον Κάρεν Χατσάνοβ, σε αγώνα που κράτησε 90 λεπτά και ο Ναδάλ απώλεσε μόνο τέσσερα games.

Μετά το 1-1 του πρώτου σετ ο κορυφαίος τενίστας του κόσμου αυτή την περίοδο πήρε τα επόμενα πέντε, δείχνοντας από την αρχή τις προθέσεις του απέναντι στον Ρώσο αντίπαλό του. Ο Ναδάλ θα αγωνιστεί για 6η φορά στον τελικό του τουρνουά, που διεξάγεται στο Αμπου Ντάμπι, με στόχο να πάρει τον 5ο του τίτλο.