Αστέρας Τρίπολης: Νίκη "χρυσάφι" κόντρα στον ΟΦΗ

Το έβδομο και όγδοο φετινό τέρμα του Χερόνιμο Μπαράλες στάθηκαν αρκετά για να δώσουν στον Αστέρα Τρίπολης την πολύτιμη νίκη με σκορ 2...

Το έβδομο και όγδοο φετινό τέρμα του Χερόνιμο Μπαράλες στάθηκαν αρκετά για να δώσουν στον Αστέρα Τρίπολης την πολύτιμη νίκη με σκορ 2-0 επί του ΟΦΗ στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», σε παιχνίδι για τη 18η αγωνιστική της Super League. Οι Αρκάδες πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα, διατηρώντας παράλληλα το αήττητο εντός έδρας σερί τους απέναντι στους Κρητικούς (4-4-0 σε επίπεδο Α' Εθνικής Κατηγορίας). Αντίθετα, η ομάδα του Γιώργου Σίμου μετράει πλέον μόλις έναν βαθμό στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, βγαίνοντας εκτός της ζώνης των Play Off. Ο Μπαράλες σκόραρε με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και στο 89'.