Βιγιαρεάλ - Μπαρτσελόνα 1-4: Ελπίζουν ακόμα οι Καταλανοί - ΒΙΝΤΕΟ

Με φουλ επιθετικό σχήμα και γκολ από τον Σουάρες, τον Γκριεζμάν και τον Φατί, η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στις νίκες, περνώντας με 1-4 από τη...

Με φουλ επιθετικό σχήμα και γκολ από τον Σουάρες, τον Γκριεζμάν και τον Φατί, η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στις νίκες, περνώντας με 1-4 από την έδρα της Βιγιαρεάλ και έμεινε σε απόσταση, τεσσάρων βαθμών από την πρωτοπόρο της La Liga, Ρεάλ.
Οι δύο συνεχόμενες ισοπαλίες με Θέλτα και Ατλέτικο Μαδρίτης, βάρυναν πολύ το κλίμα για τον Κίκε Σετιέν, αλλά οι «μπλαουγκράνα» έβγαλαν αντίδραση στο «Μαδριγάλ».
Το αυτογκόλ του Τόρες στο τρίτο λεπτό του αγώνα, τους έβαλε από νωρίς μπροστά στο σκορ, αλλά η Βιγιαρεάλ, έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 14’, με τον Μορένο. Έξι λεπτά αργότερα, η Μπαρτσελόνα ξαναπήρε το προβάδισμα, χάρη σε τέρμα του Σουάρες και στο στο 45’, ο Γκριεζμάν, με ένα πολύ ωραίο τέρμα, διαμόρφωσε το 1-3.
Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μπαρτσελόνα κράτησε τον έλεγχο και μάλιστα, στο 86ο λεπτό, σκόραρε για τέταρτη φορά, με τον Ανσού Φατί. Με τη νίκη αυτή, οι Καταλανοί, παρέμειναν στο -4 από την πρώτη Ρεάλ, αλλά τουλάχιστον έδειξαν, να βγάζουν αντίδραση...