ΗΤΤΗΘΗΚΕ στα πέναλτι! Εκτός Champions League έμεινε ο Ολυμπιακός...

Εκτός Champions League έμεινε ο Ολυμπιακός, ο οποίος ηττήθηκε στα πέναλτι με 4-1 από την βουλγαρική Λουντογκόρετς. Η κανονική διάρκεια της α...

Η κανονική διάρκεια της αναμέτρησης είχε τελειώσει με 2 – 2, σκορ που διατηρήθηκε και στην παράταση.

Πλέον, ο Ολυμπιακός θα συνεχίσει στα πλέι-οφ του Europa League, με αντίπαλο τη Σλόβαν Μπρατισλάβα από τη Σλοβακία.

Το πρώτο ματς θα διεξαχθεί στις 19 Αυγούστου στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», ενώ η ρεβάνς θα γίνει μία εβδομάδα αργότερα στην Μπρατισλάβα.

Οι «ερυθρόλευκοι» μετά το 1-1 στο «Γ. Καραϊσκάκης», έμειναν στο 2-2 με τη βουλγαρική ομάδα σε κανονική διάρκεια και παράταση και αποκλείστηκαν στη διαδικασία των πέναλτι χάνοντας με 4-1, στο πλαίσιο του δεύτερου αγώνα του προκριματικού γύρου του Champions League.

Από το 87ο λεπτό, ο Ολυμπιακός έπαιζε με παίκτη λιγότερο, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μπα.