Τον Στέφανο Κασσελάκη έβαλε στο στόχαστρο ο Αχιλλέας Μπέος στις πρώτες του δηλώσεις για τα αποτελέσματα των αυτοδιοικητικών εκλογών, προχωρώ...
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhceJ-EADnHpX5ssHkDErlt8Y6Ck51FqYmJA2B6jDMUiLpq-t-zNc-WIDo8tG3Fu5xrPOR18cAVZytPzvq9ypTcEh0GhZKEP6SEVqr-Nz_M52IEmFvJYF0SSlTu3ZP8pTpnwr4GAu1R-HpKvAYfpHZNpcNp7SpVYFsToHDLAMsOoL9SRA9IYnIrzQ/w762-h428/%CE%9C%CE%A0%CE%95%CE%9F%CE%A33.png)
Τον Στέφανο Κασσελάκη έβαλε στο στόχαστρο ο Αχιλλέας Μπέος στις πρώτες του δηλώσεις για τα αποτελέσματα των αυτοδιοικητικών εκλογών, προχωρώντας σε ένα παραλήρημα μπροστά σε ένα κοινό που τον αποθέωσε για τις δηλώσεις του.
Ο Αχιλλέας Μπέος επανεξελέγεται με ποσοστό κοντά στο 57% σε συμμετοχή που ξεπέρασε οριακά το 54% στον Δήμο του, και με τον αντίπαλό του Νικόλαο Παπαπέτρο να φτάνει στο 37%. Στην “πανηγυρική” λοιπόν ομιλία του προς τους ψηφοφόρους που τον επέλεξαν για να συνεχίσει τη δημαρχία του, έμεινε πιστός στο “στίγμα” του, αναφέροντας μεταξύ άλλων πως “δεν θα παράγουμε π@@@ς όπως ο Κασσελάκης”. “Εγώ δεν έχω κάποιο πτυχίο, δεν είμαι ούτε δικηγόρος, ούτε γιατρός. Αυτοί που είναι, κατέστρεψαν τη χώρα”, είπε ακόμη ο κ. Μπέος .
Εν συνεχεία, επιτέθηκε σε δημοσιογράφους και ΜΜΕ, λέγοντας ότι “αντί να ασχολούνται με τα πραγματικά προβλήματα, ασχολούνται με τον Κασσελάκη” , αναφέροντας “τι θέλει να μας πει ο Κασσελάκης, ότι πρέπει να υιοθετούμε κι εμείς αγόρια για να τα κάνουμε πο@στηδες;”.
Απαντώντας στα παραπάνω, ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ, Στέφανος Κασσελάκης, είπε, αναφέροντας πως αναμένει εισαγγελική παρέμβαση για όσα ακούστηκαν: “Για τα σχόλια του κ. Μπέου δεν έχω πολλά να πω, απλά θα παροτρύνω τη Δικαιοσύνη επιτέλους και σε αυτό το θέμα να κάνει τη δουλειά της”.Αυτή είναι η Ελλάδα pic.twitter.com/xQzoOJLBNy
— Ιερώνυμος boss (@JeronymoBoss2) October 8, 2023
Δεν υπάρχουν σχόλια
ΠΡΟΣΟΧΗ! Την ευθύνη για το περιεχόμενο των σχολίων φέρει αποκλειστικά ο συγγραφέας τους και όχι το site. Η ανάρτηση των σχολίων μπορεί να έχει μια μικρή χρονική καθυστέρηση