Επιστροφή στις νίκες για Μίλαν

Την δεύτερη εντός έδρας νίκη της στο πρωτάθλημα σημείωσε η Μίλαν με το 2-0 απέναντι στην Κιέβο και ανέβηκε στην πρώτη πεντάδα της βα...

Την δεύτερη εντός έδρας νίκη της στο πρωτάθλημα σημείωσε η Μίλαν με το 2-0 απέναντι στην Κιέβο και ανέβηκε στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας με 11 βαθμούς.
Οι «ροσονέρι»κατέκτησαν τη νίκη με δύο τέρματα στην επανάληψη. Το σκορ άνοιξε ο Σούλεϊ Μουντάρι στο 55’ με ωραίο μακρινό σκαστό σουτ, ενώ το 2-0 έκανε ο Χόντα στο 78ο λεπτό. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για τους “ροσονέρι” μετά από τρία ανεπιτυχή αποτελέσματα, μια ήττα και δύο ισοπαλίες.