Την πρόκριση της στους “16” εξασφάλισε η Άρσεναλ

Την πρόκριση της στους “16” του Europa League εξασφάλισε η Άρσεναλ που επικράτησε με 3-0 της ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ. Οι γηπεδούχοι είχαν γνωρίσει...

Την πρόκριση της στους “16” του Europa League εξασφάλισε η Άρσεναλ που επικράτησε με 3-0 της ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ. Οι γηπεδούχοι είχαν γνωρίσει την ήττα (1-0)εκτός έδρας, αλλά κατάφεραν στο "Emirates" να κάνουν την ανατροπή.
Οι "κανονιέρηδες" άνοιξαν το σκορ με το αυτογκόλ του Βολκόφ, ο Μουστάφι στο 39' έκανε το 2-0. Ο Ουνάι Έμερι πέρασε στο 56ο λεπτό τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο, ο οποίος επέστρεψε στη δράση μετά τις 25 Ιανουαρίου, όταν και τραυματίστηκε στον αστράγαλο.
Ο Έλληνας διεθνής κεντρικός αμυντικός, μάλιστα σκόραρε τέσσερα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο (60') με κεφαλιά.