Giorgos Petalotis Τελικά πόσο θύμα των τακτικισμών και των «δεύτερων σκέψεων» θα πέσει η αλήθεια για τη Novartis . Ο Διοικητής της...
![](https://scontent.fath6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-1/c40.0.160.160a/p160x160/307743_241182022591171_3274174_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQnxE_jYsXu13cnqmZLXmf46K2Lv9m4tsxfmOqTN1BjU5SuuDDVN0vdil7t5gH7hQ_0&_nc_ht=scontent.fath6-1.fna&oh=ed16536c9be7b5cfd4b202cf18a56509&oe=5DF54C85)
Τελικά πόσο θύμα των τακτικισμών και των «δεύτερων σκέψεων» θα πέσει η αλήθεια για τη Novartis . Ο Διοικητής της ΕΥΠ επί Καραμανλή , ο οποίος επελέγη από την ΠΦΑ ως αναπληρωτής Υπουργός Δικαιοσύνης λειτουργώντας ως συγκοινωνούν δοχείο με τη Δικαιοσύνη , φαίνεται προς το παρόν ότι θα είναι ο μόνος που θα πληρώσει τη νύφη . Οι κατηγορίες που αποδίδονταν σε πρώην Υπουργούς Υγείας ήταν εξαιρετικά ατιμωτικές . Οι χειρισμοί με τους προστατευόμενους μάρτυρες που τελικά ήταν και κατηγορούμενοι , αποδείχθηκαν γελοίοι . Η ΝΔ όλο το προηγούμενο διάστημα , όπως και οι στοχευμένοι ως κατηγορούμενοι Υπουργοί , εξανίσταντο για τη συκοφάντηση , τον χειρισμό εξόντωσης αντιπάλων κλπ υποδεικνύοντας ευθέως τον κ. Τσίπρα ως εντολέα της σκηνοθέτησης του σκανδάλου από τον υπουργό του. Στις εκλογές δε , το θέμα ήταν κυρίαρχο , αφού τόσο οι κατηγορίες που προσάπτονταν σε πρώην Υπουργούς Υγείας όσο και οι αντίστροφες της δημιουργίας ενόχων , είναι εξαιρετικά σημαντικές. Οι Έλληνες πολίτες , ανεξάρτητα από τις πολιτικές συμπάθειες περίμεναν τη διερεύνηση , όχι ως σόου , αλλά ως στοιχείο της ζωής τοις , αφού ο χρηματισμός Υπουργών όσο και η εντολή ενοχοποίησης από τον Πρωθυπουργό , πλήττουν πέρα από τις τσέπες τους και τη Δημοκρατία μέσω των θεσμών της . Σήμερα , διέρρευσε ότι ο Μητσοτάκης φοβούμενος ηρωοποίηση Τσίπρα , στέλνει μόνον τον Παπαγγελόπουλο σε Εξεταστική , αφήνοντας τον Τσίπρα απέξω , με τη λογική που και πάλι διέρρευσε ότι «ο Μητσοτάκης δεν τους στέλνει τους αντιπάλους του στα Δικαστήρια, αλλά οι πολιτικοί κρίνονται στις εκλογές , τη συνείδηση των πολιτών και την Ιστορία» . Δηλαδή αν υπάρχουν σοβαρά στοιχεία για τέτοιες κακουργηματικές πράξεις ενός πρώην ΠΘ , τις οποίες ισχυρίζεσαι επί μεγάλο διάστημα , τις παρακάμπτεις, λες και είναι δικαίωμά σου και επιδεικνύεις δήθεν πολιτικό πολιτισμό , «για να μην ξανασυμβεί το 89»...
Δίνοντας φυσικά την ευκαιρία στον ΣΥΡΙΖΑ να πανηγυρίζει , να τον προκαλεί να γίνει δίκη για να αποδειχθεί η αλήθεια και κατηγορώντας τον για δειλία . Με αυτά όλα η αλήθεια τελείωσε πριν φανεί. Λες και η απόκρυψη ή η ανάδειξή της είναι ζήτημα προσωπικό μεταξύ τους και δεν αφορά το δημόσιο συμφέρον . Προφανώς βολεύει πολλές πλευρές .
Δίνοντας φυσικά την ευκαιρία στον ΣΥΡΙΖΑ να πανηγυρίζει , να τον προκαλεί να γίνει δίκη για να αποδειχθεί η αλήθεια και κατηγορώντας τον για δειλία . Με αυτά όλα η αλήθεια τελείωσε πριν φανεί. Λες και η απόκρυψη ή η ανάδειξή της είναι ζήτημα προσωπικό μεταξύ τους και δεν αφορά το δημόσιο συμφέρον . Προφανώς βολεύει πολλές πλευρές .
Δεν υπάρχουν σχόλια
ΠΡΟΣΟΧΗ! Την ευθύνη για το περιεχόμενο των σχολίων φέρει αποκλειστικά ο συγγραφέας τους και όχι το site. Η ανάρτηση των σχολίων μπορεί να έχει μια μικρή χρονική καθυστέρηση