• ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

    Πέμπτη, 12 Ιουλίου 2007

    Απο τα τηλεσκουπίδια, διευθυντής στο ΔΗΠΕΘΕ...

    ...Ιωαννίνων. Τα "γαλάζια παιδιά" συνεχίζουν ακάθεκτα‎!

    Του Άκανθου
    http://akanthoss.blogspot.com/

    Πρώην "ήρωας" του Φώσκολου απο το αείμνηστο "Καλημέρα ζωή" είναι ο νέος καλιτεχνικός διευθυντής του ΔΗΠΕΘΕ Ιωαννίνων που εξελέγη την περασμένη Παρασκευή.
    Βέβαια τον κ.Σπ. Μισθό ο τιμητικός αυτός τίτλος βοήθησε κατά το ήμισυ, καθ΄οτι κατά το άλλο ήμισυ βοήθησε η γαλάζια του ταυτότητα. (Σε μια εντυπωσιακή πολιτική συγκέντρωση που διοργανώθηκε για το Βουλευτή της Νέας Δημοκρατίας στη Β΄ περιφέρεια Αθηνών, Μιλτιάδη Βαρβιτσιώτη, τη Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου... την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους, ανάμεσα σε πολλούς άλλους,πολλοί αξιωματικοί της Ελληνικής Αστυνομίας ,ο ηθοποιός Σπύρος Μισθός ...) {απο το site του Μ.Βαρβιτσιώτη}.
    Ανάμεσα στους υποψηφίους για το αξίωμα υπήρχαν άνθρωποι εγνωσμένης αξίας, με προσφορά στο χώρο του θεάτρου στην περιφέρεια,που μάλιστα δεν ενέδωσαν στις σειρήνες της τηλεοπτικής χωματερής, ωστόσο δεν είχαν καμμία τύχη καθ΄οτι τα γαλάζια παιδία δε μασάνε απο κατι τέτοια.
    Εντυπωσιακό είναι το γεγονός οτι η επιλογή του συγεκριμένου γαλάζιου υποψηφίου ήταν γνωστή πρίν ακόμα συνεδριάσει το Δ.Σ. του ΔΗΠΕΘΕ, όπως αναφέρει σε άρθρο του στην τοπική εφημερίδα Νέοι Αγώνες, ο Β. Αθανασίου. Αναρωτιόμαστε ακόμη ποιος ο λόγος να συνεδριάσει το διοικητικό συμβούλιο του θεάτρου για την επιλογή,όταν ήταν ήδη γνωστό, τουλάχιστον σε εμάς δυο μέρες πριν, ότι θα ήταν ο κ. Μισθός.
    Στην τυπική, όπως φαίνεται, διαδικασία της λειτουργίας του διοικητικού συμβουλίου, η επιλογή ήταν ομόφωνη, εκτός της ψήφου του κ. Μωυσή που πρότεινε δυο άλλους υποψήφιους.
    Να τον χαίρεστε !!!!!!!
    • Blogger Comments
    • Facebook Comments

    62 σχολια:

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 4:02:00 π.μ.

    ΓΙΑΝΝΕΝΑ


    ΠΡΩΤΑ ΣΤ ΑΡΜΑΤΑ




    ΣΤΙΣ ΜΙΖΕΣ



    ΚΑΙ ΣΤΑ ΘΑΜΑΤΑ......

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 7:03:00 π.μ.

    Και στο Βόλο, στο αντιστοιχο ΔΗΠΕΘΕ, διευθυντής έγινε έτερος αστέρας τηλεσκουπιδιών - ο κ. Σπύρος Μαβίδης. Τον θυμάστε;

    Προσόν του, ο ... αδελφός του που εξελέγη δήμαρχος Ν.Ιωνίας Βόλου.

    τέτοιοι είμαστε, τέτοιοι μας αξίζουν.

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 8:16:00 π.μ.

    Άντε βάλτε κανένα ΠΑΣΟΚΟ για να λύσουμε τα προβλήματα μας ΝΟΎΜΕΡΑ!!!
    Λες και μόνο τα πρασινορουφιανάκια κάνουν για διευθυντάδες. Λαμόγια μόνο για αντιπολίτευση είσαστε καλοί!!!

    common sence είπε... 12 Ιουλ 2007, 8:54:00 π.μ.

    Ενω επι ΠΑΣΟΚ μόνο οι άξιοι έπερναν θέσεις...

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 9:27:00 π.μ.

    Άξιος ο ΜΙΣΘΟΣ του.....

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 9:40:00 π.μ.

    ΜΑ ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ !!!
    ΕΔΩ ΕΠΙ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΩΣΤΑΚΗ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ Η ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ ΑΝΕΒΗΚΕ ΣΤΟ ΗΡΩΔΕΙΟ.

    ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ !! ΨΑΞΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΠΟΙΑ ΤΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΑ ΙΝΔΑΛΜΑΤΑ-ΟΡΑΜΑΤΑ ΤΗΣ Ν.Δ.

    ΒΑΝΟΥ-ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ-ΚΑΤΣΑΡΟΣ (ΚΥΡΑ ΓΙΩΡΓΑΙΝΑΣ) - ΑΝΙΤΑ ΠΑΝΙΑ, ΚΑΙΤΗ ΓΑΡΜΠΗ, ΑΝΝΑ ΒΙΣΣΗ ΚΑΙ ΚΑΡΒΕΛΑΣ, ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΙΝΔΑΛΜΑ ΤΗΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΤΗΣ Ν.Δ ΤΑ ΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ REALITY SHOW's ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΛΟΥΣΕ Η ΟΝΝΕΔ ΣΤΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑ ΤΗΣ.

    ο δείμος του πολίτη είπε... 12 Ιουλ 2007, 9:46:00 π.μ.

    Θεωρώ δεδομένο πια ότι κάθε σκουπίδι μπορεί να επιβραβεύεται με τιμητικές θέσεις και θέσεις ουσίας. Και μετά εμείς προσπαθούμε να διδάξουμε ότι το σκουπιδολόι είναι κακό για τον πολιτισμό και το άτομο.

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 9:55:00 π.μ.

    Απο τα τηλεσκουπίδια, διευθυντής στο ΔΗΠΕΘΕ...
    ...Ιωαννίνων. Τα "γαλάζια παιδιά" συνεχίζουν ακάθεκτα‎!
    Του Άκανθου
    http://akanthoss.blogspot.com/

    Πρώην "ήρωας" του Φώσκολου απο το αείμνηστο "Καλημέρα ζωή"
    ==
    Δεν γνωριζω το τυπο ,δεν εχω δει κανενα επεισοδιο του "Καλημερα ζωη",αλλα συμφωνα με τα δημοσιευματα βρισκοταν παντα στη κορυφη της τηλεθεασης..

    Συνεπως πολλοι Ελληνες/ιδες το εβλεπαν. Γιατι "τηλεσκουπιδια"?
    Δηλαδη αυτοι που το εβλεπαν ειναι "τηλεσκουπιδιαρηδες"?

    Περιεργη λογικη..

    Και δηλαδη για ναχουμε καλο ρωτημα:
    "Αμα ειναι κανεις Ν.Δ" ειναι μειονεκτημα??

    Ρε,δεν πατε να γαμηθειτε ρε αλητες,πασοκοσκυλαιοι και λοιπες ..δεξιες δυναμεις??
    Ουστ ξοανα...

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 9:59:00 π.μ.

    ΑΞΙΟΣ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΤΟΥ.

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 10:04:00 π.μ.

    ΓΙΑ ΤΟΝ 9.55
    ΦΙΛΕ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΗΣ ΕΙΔΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ. ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ:

    ΑΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΔΙΟΡΙΖΟΥΜΕ ΗΡΩΕΣ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ ΤΟΤΕ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΥΜΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ !!

    ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΣΤΟ ΟΤΙ Η ΣΕΙΡΑ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΦΩΣΚΟΛΟΥ ΚΑΙ ΕΝ ΓΕΝΕΙ ΤΑ "ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΜΑΤΑ" ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣΕΙ Ο ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΥΡΙΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΟΥ. ΕΧΩ ΜΙΑΝ ΑΠΟΡΙΑ. ΑΝ Η ΣΕΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΜΑΝΤΙ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ. ΠΑΛΙ ΑΤΟΠΗΜΑ ΔΙΑΠΡΑΤΕΙΣ....

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 10:07:00 π.μ.

    ΜΑ ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ !!!
    ΕΔΩ ΕΠΙ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΩΣΤΑΚΗ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ Η ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ ΑΝΕΒΗΚΕ ΣΤΟ ΗΡΩΔΕΙΟ.

    ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ !! ΨΑΞΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΠΟΙΑ ΤΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΑ ΙΝΔΑΛΜΑΤΑ-ΟΡΑΜΑΤΑ ΤΗΣ Ν.Δ.

    ΒΑΝΟΥ-ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ-ΚΑΤΣΑΡΟΣ (ΚΥΡΑ ΓΙΩΡΓΑΙΝΑΣ) - ΑΝΙΤΑ ΠΑΝΙΑ, ΚΑΙΤΗ ΓΑΡΜΠΗ, ΑΝΝΑ ΒΙΣΣΗ ΚΑΙ ΚΑΡΒΕΛΑΣ, ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΙΝΔΑΛΜΑ ΤΗΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΤΗΣ Ν.Δ ΤΑ ΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ REALITY SHOW's ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΛΟΥΣΕ Η ΟΝΝΕΔ ΣΤΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑ ΤΗΣ.

    A! ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΠΕΘΥ ΑΡΓΥΡΑΚΗ !! ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΠΙ ΑΒΕΡΩΦ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΣΚΙΩΔΗΣ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ.

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 10:08:00 π.μ.

    ΓΙΑ ΤΟΝ 9.59 (ΔΙΟΡΘΩΣΗ)

    ΦΙΛΕ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΗΣ ΕΙΔΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ. ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ:

    ΑΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΘΕΣΕΙΣ ΔΙΟΡΙΖΟΥΜΕ ΗΡΩΕΣ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ ΤΟΤΕ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΥΜΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ !!

    ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΣΤΟ ΟΤΙ Η ΣΕΙΡΑ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΦΩΣΚΟΛΟΥ ΚΑΙ ΕΝ ΓΕΝΕΙ ΤΑ "ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΜΑΤΑ" ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣΕΙ Ο ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΥΡΙΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΟΥ. ΕΧΩ ΜΙΑΝ ΑΠΟΡΙΑ. ΑΝ Η ΣΕΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΜΑΝΤΙ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ. ΠΑΛΙ ΑΤΟΠΗΜΑ ΔΙΑΠΡΑΤΕΙΣ....

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 10:12:00 π.μ.

    ΕΔΩ ΣΤΑ ΚΡΑΤΙΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΤΟ ΣΚΟΥΠΙΔΑΡΙΟ ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ.
    (ΔΡΟΥΖΑ ΜΕ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ - ΑΠΟΘΕΩΣΗ ΤΟΥ ΣΚΟΥΠΙΔΑΡΙΟΥ ΤΗΣ EUROVISION- Κ.ΛΠ.)

    Η EUROVISION ΕΓΙΝΕ ΕΘΝΙΚΗ ΥΠΟΘΕΣΗ. ΦΤΑΣΑΝΕ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ ΤΗΣ Ν.Δ. ΝΑ ΣΥΓΚΑΤΑΛΕΓΟΥΝ ΤΟΝ "ΑΘΛΟ" ΤΗΣ ΠΡΩΤΙΑΣ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΕΠΙΤΕΥΓΜΑΤΑ ΤΟΥΣ !!!!!!

    ΤΟ ΔΗΠΕΘΕ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΞΕ ???

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 10:14:00 π.μ.

    EEeeee galazio paidi na min voleutei!!

    Oi nea dimokratia kai me ta teleutaia gegonota (lamogies stis panellinies) exei xasei tis ekloges....ante ante



    elvetos

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 10:16:00 π.μ.

    10:08 πμ

    ==
    Μαλλον "τρεμουλο" εχεις.
    Αλλα βλεπεις αλλα διαβαζεις.
    Περαστικα σου.

    Δεν ειπα εγω οτι ειναι "διαμαντι".
    Ειπα οτι ειχε υψηλη τηλεθεαση.

    Εγω εχω δικα μου γουστα,και δεν απαιτησα απο κανεναν να προσαρμοστει σαυτα.
    Οπως και εγω δεν ειμαι υποχρεωμενος να προσαρμοστω στα δικα τους.

    Εσενα αν καταλαβα καλα(εκτος αν δεν καταλαβαινεις τι λες) ,σε πειραξε η "επελαση"! των γαλαζιων παιδιων,η οχι?

    Και εγω σε ρωτησα γιατι ειναι μειονεκτημα να εισαι Ν.Δ?

    Τωρα τα αλλα περι "ποιοτητας" εισαι σιγουρος οτι ο εν λογω τυπος δεν εχει "πτυχια" ανωτατης σχολης??

    Εισαι σιγουρος??

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 10:32:00 π.μ.

    10.04

    καλα ρε φιλε δεν καταλαβες οτι αυτος στον οποιον απαντας σοβαρα-σοβαρα,ειναι ο Τζων,το μεγαλυτερο νουμερο εδω στο σαιτ?
    Εχει μανια καταδιωξης,συνδρομο νεοκυβερνητικης αυτοικανοποιησης και τρομωδες παραληρημα.
    Δεν θα βρεις ακρη.
    Αστον τρελο στην τρελα του...

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 10:34:00 π.μ.

    10:32 πμ
    ==
    Σωστη η ..αυτοπεριγραφη σου.

    Και μαλακισμενο τζογλιανι θα..προσθετα

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 10:39:00 π.μ.

    ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ ΧΥΤΗΡΟΣ

    ΟΔΥΣΣΕΙΑ (Από τη συλλογή "Τόποι νέοι")

    Δεμένος τρυφερός αλλιώτικος
    Δεμένος στο κατάρτι μου.
    Τόσα νερά στο δωμάτιό μου!

    Ας έρθουν οι σύντροφοι
    Ας έρθουν οι σειρήνες
    Ας έρθει - έστω - ένας υδραυλικός.


    ...ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΒΟΥΛΩΣΕΙ ΤΟ ΒΟΘΡΟ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ Ο ΧΥΤΗΡΟΣ

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 10:45:00 π.μ.

    Μην εισαι τοσο σιγουρος
    οτι αυτο θελει να πει ο
    ...ποιητης Χυτηρης.

    Μπορει να θελει εναν
    υδραυλικο να ξεβουλωσει
    τον ιδιο τον ...ποιητη!

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 10:55:00 π.μ.

    Έγραφε το ποίημα για τις μουνότριχες της Χριστινούλας ο Πάγκαλος...


    γι' αυτό τα έκανε μουνί καλλιγραφία με τον Οτσαλάν...

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 10:59:00 π.μ.

    10.45 κι εσύ άμα είχες γυναίκα την ομορφονιά τη φαραντούρη θα πούστευες...

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 11:31:00 π.μ.

    ΠΑΣΟΚΟΙ


    ΠΡΩΤΑ ΣΤ ΑΡΜΑΤΑ (ΤΑ ΜΠΑΤΑΡΙΣΜΕΝΑ ΥΠΟΒΡΥΧΙΑ)




    ΣΤΙΣ ΤΡΙΧΕΣ (ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΠΑΓΚΑΛΟΥ)



    ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΑΜΑΤΑ...... (ΘΑ, ΘΑ, ΘΑ..)

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 11:54:00 π.μ.

    Να που καίει και κόσμο η προσπάθεια του παρτάκια Μίλτου να δείξει πόσο κοσμικός είναι....

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 11:59:00 π.μ.

    ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ Η ΜΑΛΛΟΝ ΤΙ ΕΙΣΑΙ....

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 12:01:00 μ.μ.

    πω πω πω... σκάνδαλο μέγα...


    μεγαλύτερο από τότε που είχαμε τη Μιμή πρωθυπουργό και τις χαρτορίχτρες-αστρολόγους στην κυβέρνηση...

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 12:33:00 μ.μ.

    Ενω την Σεληνη - Κουρκουλα την κανανε βουλευτη. Οντως αδικηθηκε ο ανθρωπος.

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 1:06:00 μ.μ.

    Αυτά έχει η επανίδρυση της αξιοκρατίας στην Ελλάδα. Σαν πολίτης είμαι απόλυτα οργισμένος για την πολιτική υποκρισία. Φυσικά γινόντουσαν ανάλογα και επί ΠΑΣΟΚ. Ωστόσο υπήρξε μια προσπάθεια να πάμε σε μια άλλη κατάσταση που εκμεταλεύτηκε η ΝΔ, αφουγκραζόμενοι πολύ επιτυχώς το συγκεκριμένο αίτημα της κοινωνίας. Πλησιάζει όμως και η ώρα που θα κάνουμε ταμείο και τότε θα φάνε φούμο.

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 1:17:00 μ.μ.

    1.06 ρε οργισμένε, δίκιο έχεις... γιαυτό λέω κι εγώ να ψηφίσω πασοκ που ασχολείται με μουνότριχες.. α ρε Πάγκαλε είσαι τεράστιος ποιητής

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 1:44:00 μ.μ.

    ΣΙΓΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗ ΚΑΨΟΥΜΕ ΤΟ ΒΥΣΣΙΝΟ ΜΙΣΘΟ ΗΘΕΛΕ ΟΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ
    Ο ΧΑΖΟΣ

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 1:45:00 μ.μ.

    1.06 φίλε κι ο ΓΑΠ αφουγκράζεται την κοινωνία...


    αλλά δεν καταλαβαίνει γιατί η κοινωία μιλάει ελληνικά κι αυτός αφουγκράζεται αμερικάνικα

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 2:00:00 μ.μ.

    ΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ



    ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΓΟΥΚΟ


    ΠΗΡΑΝ


    ΤΟΝ

    ΜΙΣΘΟ ΤΟΥΣ


    Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 2:09:00 μ.μ.

    Η λογική της είδησης είναι οτι σκανδαλωδώς επελέγη ο Μισθός επειδή είναι δεξιός!!!

    Δηλαδή, (κατά την λογική σας) οι δεξιοί (και βέβαια ο Μισθός) όσο καιρό είναι στην κυβέρνηση η ΝΔ θα πρέπει να μείνουν άνεργοι, εξ' άλλου είναι γνωστό οτι είναι μιάσματα και ανίκανοι για οποιαδήποτε θέση ή εργασία.
    Κατά την γνώμη σας ποιόν έπρεπε να βάλουν;

    Προφανώς κανένα ανύπαρκτο κομπλεξικό του ΣΥΝ ή κανένα λαμόγιο του ΠΑΣΟΚ. Αυτοί μάλιστα έχουν όλα τα προσόντα.

    Βρε ουστ από 'δω χαραμοφάηδες που έχετε κάνει την σίτιση στο Πρυτανείο σημαία και ιδεολογία. Μιλάτε έτσι επείδη σας κόπηκαν οι επιχορηγήσεις και οι συντροφικές αργομισθίες.

    Πάρτε το απόφαση αυτά τελείωσαν οριστικά. Ετοιμαστείτε για άλλη μια τετραετία διαίτης, να γίνετε και στυλάκια (αν και τα τόσα που έχετε βγάλει τόσα χρόνια στην άκρη φτάνουν για τα παιδιά και για τα εγγόνια σας)

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 2:21:00 μ.μ.

    symfwnw 2.00.... giafto ki esy file exeis parei t' arxidia sou... giati afto sou axizei

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 2:23:00 μ.μ.

    10:39
    «Αν, όπως είπε ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, αποτελεί εθνικό πένθος η καταστροφή της Πάρνηθας, τότε η κυβέρνηση φέρεται ως εύθυμη χήρα» δήλωσε χθες ο πρόεδρος του ΣΥΝ Αλ. Αλαβάνος σε συνέντευξη Τύπου, σχολιάζοντας την κυβερνητική στάση στο θέμα της πυρκαγιάς στην Πάρνηθα.

    Ο κ. Αλαβάνος κατηγόρησε τον κ. Καραμανλή ότι «δεν έχουμε πρωθυπουργό ο οποίος να έχει ενσωματώσει στις δραστηριότητές του τα δάση και είναι απών στη Βουλή και απών για τα δάση». Προσέθεσε επίσης ότι «η πολιτική που ακολουθεί η ΝΔ διαμορφώνει προϋποθέσεις για την καταστροφή των δασών», ενώ αναπτύσσοντας τις θέσεις του ΣΥΝ για τα οικολογικά προβλήματα ο κ. Αλαβάνος είπε ότι το μοντέλο για την αντιμετώπισή τους είναι αυτό που είδαμε στην περίπτωση του Ελληνικού, όπου χρειάστηκε η κινητοποίηση κοινωνικών οργανώσεων, της Αυτοδιοίκησης, και η απεργία του δημάρχου.
    ''PASOK poisonous''

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 2:26:00 μ.μ.

    γεια σου ρε πισινούς με τις αρχιδιές σου...


    η εύθυμη χήρα είναι η πουτάνα η Λιάνη που έθαψε το σάψαλο και τρώει τα κλεμμένα

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 2:31:00 μ.μ.

    afth den eixe kleisei sa gynaika?

    o zigolo spyropoulos omws myristhke to meli apo ta klemmena kai phre mazi tou tanalies

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 2:37:00 μ.μ.

    ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ


    ΠΕΡΑΣΜΑ



    ΑΠΟ ΤΟΥΣ



    ΠΡΑΣΙΝΟΦΡΟΥΡΟΥΣ




    ΣΤΟΥΣ



    ΓΑΛΑΖΙΟΥΣ ΑΛ ΚΑΠΟΝΕ

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 3:04:00 μ.μ.

    Έχεις απο την μια τον "πισινο" και τον "babis" να σερβιρουν τα κειμενα που παίρνουν απο την Χαριλάου Τρικούπη. Και έχεις απο την άλλη τον "Τζων" και τον "σκυλο-φρεντ οφ babis" να βριζουν εμετικά. Το μόνο σίγουρο είναι οτι τα λεφτά που ξοδεύουν τα κόμματα δίνονται στους σωστούς ανθρώπους. Και ο "πισινός" και ο "babis" αλλά και οι "τζων" & "σκυλο-φρεντ οφ babis", τιμούν τα φράγκα (ή την θεσούλα) που τους έχουν τάξει. Έχουν πάντως κάτι κοινό. Την κοινή τους προσπάθεια να σαμποτάρουν το blog.

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 3:11:00 μ.μ.

    3.04 λίγο υπερβολικό σε βρίσκω και ως προς τα κίνητρα και ως προς τη στόχευση. καζούρα είναι από τους μεν στους δε.

    Panagiotis M. είπε... 12 Ιουλ 2007, 3:15:00 μ.μ.

    KALO APOGEYMA,
    MHN KSEXNATE OTI H "SELHNH - KOURKOULA" DEN EGINE MONO BOYLEYTHS ALLA KAI ...YPOYRGOS! GIA THN AKRIVEIA YFYPOYRGOS! GIA THN PAIDEIA KAI ME ANTIKEIMENO - AN THYMAMAI KALA - KAI GIA THEMATA TWN OLYMPIAKWN AGWNWN TOY 2004!

    PANAGIOTHS

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 3:17:00 μ.μ.

    Η ΕΠΑΝΙΔΡΥΣΗ


    ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ


    ΑΠΟ ΤΟΥΣ

    ΠΡΑΣΙΝΟΦΡΟΥΡΟΥΣ


    ΣΤΟΥΣ


    ΓΑΛΑΖΙΟΥΣ ΑΛ ΚΑΠΟΝΕ

    drakos είπε... 12 Ιουλ 2007, 3:22:00 μ.μ.

    Σκεφτομουν να σας πω για τις εκλογες σε 10 μερες που θα φυγω για διακοπες αλλα Αποφασισα να σας πω τωρα.Κατα 99%(παντα υπαρχει το 1% λογω καποιου ξαφνικου κ πολυ σημαντικου εθνικου γεγονοτος)εκλογες Σεπτεμβρη-Οκτωβρη δεν θα γινουν.Το νωριτερο που μπορει να γινουν ειναι τελος Νοεμβρη η αρχες Δεκεμβρη κ η τελικη αποφαση θα παρθει οταν ο Καραμανλης γυρισει απο Κινα.Αν δεν γινουν τοτε παμε για το τελος της τετραετιας. Αυτη την περιοδο οι δυο αυτες σκεψεις ειναι 50-50.Το σιγουρο ειναι οτι ο Γιωργος θα λαχανιασει οπως ειχε πει κ ο προεδρος...

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 3:24:00 μ.μ.

    ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ...
    ..... ΕΠΙ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΩΣΤΑΚΗ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ Η ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ ΑΝΕΒΗΚΕ ΣΤΟ ΗΡΩΔΕΙΟ.

    Η CocaCola ποδοπάτησε επίσης το ΗΡΩΔΕΙΟ-πάντα επί υπουργείας του ΜΕΓΑΛΟΥ.

    ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΙΟ ΞΕΠΕΣΜΟ . ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΨΗ ΣΑΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΙΤΕ.

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 3:29:00 μ.μ.

    ΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ


    ΕΙΝΑΙ ΤΟ



    ΦΕΟΥΔΟ


    ΤΩΝ ΓΑΛΑΖΙΩΝ ΑΛ ΚΑΠΟΝΕ

    Panagiotis M. είπε... 12 Ιουλ 2007, 3:34:00 μ.μ.

    FILE 3.24
    THN KALOPMOIRA DEN THN ANEVASE STO HRWDEIO O MEGALOS OPWS LES, ALLA O MEGALOS DIANOOYMENOS, PROODEYTIKOS KALLITEXNHS, DHMIOYRGOS KLP. DIONYSHS SAVVOPOYLOS.
    PANAGIOTHS

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 3:37:00 μ.μ.

    o aristeros dianooumenos kallitexnhs savvopoulos me tis villes twn ekatommyriwn sth fil8eh kai sto phlio, ekane tetoio politismiko atophma?

    apistefto...

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 3:43:00 μ.μ.

    Βρε δεν λετε ο,τι θελετε.
    Ενας ηταν γι αυτην την θεση.
    Ο μεγας Αυλαρχης ΤΖΩΝ,το παιδι θαυμα,ο αστερατος ηθοποιος.
    Να σκηνοθετησει εργο,να γλυφεις τα δακτυλα σου,ουτε στιφαδο να ηταν.
    Εδω σκηνοθετησε ολοκληρη παρασταση για να μας πεισει για τα ομολογα,στα Γιαννενα θα κολησει.

    Ελα,μεγαλε που εισαι.Παρε την θεση,ειδικα για σενα φτιαχτηκε.

    Αντε και με ΟΣΚΑΡ.ρε παλιατσο.

    Panagiotis M. είπε... 12 Ιουλ 2007, 3:46:00 μ.μ.

    MALISTA THYMIZO OTI
    O NIONIOS - OPWS TOU ARESEI NA TON LENE - GIORTAZE TA 40 XRONIA TOY STO TRAGOUDI (KAPOIA GENNETHLIA EIXE TELOSPANTWN)
    KAI EVGALE APO THN TOURTA THS EPETEIOU, THN KALOMOIRA...
    ETSI EGINE...
    PANAGIOTHS

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 3:48:00 μ.μ.

    OI ΠΡΑΣΙΝΟΦΡΟΥΡΟΙ


    ΓΙΝΑΝ


    ΓΑΛΑΖΙΟΙ ΑΛ ΚΑΠΟΝΕ

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 3:59:00 μ.μ.

    ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΤΖΩΝ (το κύριο χωρίς εισαγωγικά)
    >>>>>

    ΚΥΡΙΕ ΤΖΩΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΥΤΑΡΑΣ. ΑΠΑΝΤΑΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ, ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ (ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ) ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΛΕΩ ΝΑ ΣΟΥ ΚΟΨΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΙΣΘΟ, ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΜΑΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΙΣ.

    ΚΥΡΙΕ ΤΖΩΝ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ. ΑΛΛΩΤΕ ΠΑΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΣΟΒΑΡΑ (κάνοντας "βαθυστόχαστες" αναλύσεις) ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΔΙΔΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΛΥ-ΡΟΛΟ ΣΟΥ.
    ΑΛΛΩΤΕ ΠΑΛΙ ΘΙΓΕΙΣ ΘΕΜΑΤΑ -ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΣΕΞΙΣΤΙΚΑ- ΕΝΩ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ. ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΥΡΝΙΑΖΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΡΟΔΙΝΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
    ΣΚΕΨΟΥ ΛΙΓΟ ΠΟΣΟ ΖΗΜΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑ (ΣΟΥ).

    ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΗ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΕΣΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΠΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΟΝΑΔΕΣ. ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΟΣ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΘΑ ΤΟΝ ΕΚΘΕΤΗΣ.

    ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΑ

    ΥΓ. ΑΝ ΕΧΑΣΕΣ ΗΔΗ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΣΟΥ ΣΕ ΣΥΓΧΩΡΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΠΕΙΣ. ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ. ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ, ΤΟ ΕΚΤΙΜΑΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ.

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 4:05:00 μ.μ.

    ki an de sas kanei h parastash gia oskar, pate Trikouph na deite karagkiozh, kollhthria, mparmpa-giwrgo, velhgkeka klp faidres figoures


    afou omws prwta paei o ydravlikos pou zhtaei o xythros giati pnigondai sta skata tous ekei mesa

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 4:08:00 μ.μ.

    ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ !!

    ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ ΟΠΩΣ ΛΕΣ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ Η ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ ΣΤΟ ΗΡΩΔΕΙΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ.

    Η ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ?? ΜΠΟΡΩ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΣΤΟ ΗΡΩΔΕΙΟ ???
    ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ??

    ΤΟ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΣΕ Ο ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΓΙΑΤΙ: ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΑΡΓΥΡΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΟΚ. ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΕΠΙ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΚΑΙ ΥΠΟΥΡΓΟΥ ΕΘΝ.ΑΜΥΝΑΣ ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗ ΓΙΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΗΡΕ ΕΡΓΟΛΑΒΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΣΤΙΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΜΕ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΑΜΟΙΒΗ ΑΝΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑ . ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙΣ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΕΛΕΓΕ ΤΟ ΠΕΡΙΦΗΜΟ "ΟΙ ΓΥΦΤΟΙ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ". ΤΩΡΑ ΕΠΙ ΚΩΣΤΑΚΗ ΗΛΘΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙ ΤΟΥΣ ΚΟΠΟΥΣ ΤΟΥ.

    ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΛΕΣ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ.
    Ο 9.40

    Panagiotis M. είπε... 12 Ιουλ 2007, 4:19:00 μ.μ.

    GIA TON 9.40
    SYMFWNW APOLYTA ME OSA EIPES.
    EXEIS DIKIO. DEN EIPA KAMMIA ANAKRIVEIA. OSO GIA TON NIONIO, SOU THYMIZO OTI HTAN O KALLITEXNHS POU ME TH SYNAYLIA TOY EKSO APO TO HRWDEIO, HTAN O PRWTAGWNISTHS STHN YPODOXH TOY 2000 (MILLENIUM.
    O ANTHRWPOS PAEI ME OLOUS.
    VEVAIA DEN DIAFWNW ME TIS APOPSEIS SOY..
    PANAGIOTHS

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 4:47:00 μ.μ.

    4.08 πουλητάρι λοιπόν ο νιόνιος? α ρε νιόνιο...μόλις τα έπιασες ξέχασες τους αγώνες και τις αγωνίες σου

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 6:08:00 μ.μ.

    Η Ελλάδα βρίσκεται για άλλη μια φορά σε κίνδυνο εκβλαχισμού.
    Φαίνεται κυρίως στην βλαχοτηλεόραση
    όπου τα λατινοσκουπίδια πολεμούν στα ίσια κι αυτά ακόμα τα αμερικανοσκούπιδα. Στην ΕΣΗΕΑ επίσης τα ίδια. Στον Foscolo δεν θα δοθεί κανένας τίτλος ευγενείας?
    Γκραν σινιορε ντελ αρτε ιταλιανα, κοντε, ντουτσε...

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 7:06:00 μ.μ.

    Μάλλον πως ξεχνάτε το μέγα και τρανό Τσαλίκη που έπερνε σβάρνα τα συνέδρια της ΟΝΝΕΔ και μεγαλουργούσε δίπλα σε μεγαλοτσιφλικάδες της δεξιάς...Άλλο ένα παράδειγμα ποιοτικού και πολιτικού επιπέδου του κόμματος που έχει για μπροστάρη τον τελευταίο οννεδίτη της σειρας...

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 8:55:00 μ.μ.

    Αντί να δίνονται απαντήσεις για το τεράστιο σκάνδαλο των ομολόγων, για τις μίζες και τις βαλίτσες, ο κ. Καραμανλής προσπαθεί να συγκαλύψει την υπόθεση.
    Μας είπαν (οι της ΝΔ) ότι ήταν οι αρχάγγελοι της κάθαρσης και αποδείχθηκε ότι ήταν οι πρωτομάστορες της διαφθοράς.
    Το τελευταίο αποκούμπι του κάθε Έλληνα, που αισθανόταν ότι ο δρόμος για το μέλλον του παιδιού του ήταν οι Πανελλήνιες, η κυβέρνηση κατόρθωσε και αυτό να το ξεθεμελιώσει.
    ‘’PASOK poisonous’’

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 9:32:00 μ.μ.

    ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ - ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ - ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ

    Συμπολιτες κρατηστε λογαριασμο,
    1.ΕΣΥ, ιατρικο/νοσηλευτικο προσωπ.
    2.ΔΕΗ, ας εχει συνολο 29.000
    3.ΕΛΑΣ , συνολο 50.000
    4.ΣΥΝΟΡΙΟΦΥΛΑΚΕΣ
    5.ΕΙΔΙΚΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ
    6.ΛΙΜΕΝΙΚΟ
    7.ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ
    8.ΕΦΕΤ
    9.ΝΟΜΑΡΧΙΕΣ
    10.ΔΗΜΟΙ
    11.ΟΣΕ
    12.ΠΙΚΠΑ
    13.ΟΤΕ
    14.ΕΥΔΑΠ
    15.ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ
    16.ΕΦΟΡΙΕΣ
    17.ΤΡΑΜ
    18.ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ
    19.ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΙ
    20.ΦΥΛΑΚΕΣ ΜΟΥΣΕΙΩΝ & ΧΩΡΩΝ
    21.ΣΟΦΡΩΝΙΣΤΕΣ-ΔΕΣΜΟΦΥΛΑΚΕΣ
    22.ΔΙΚΑΣΤΕΣ
    23.ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
    24.ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΕΣ ΕΟΤ
    25.ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
    26.ΡΑΕ
    27.ΚΕΝΤΡΟ ΘΑΛΑΣΣΙΩΝ ΕΡΕΥΝΩΝ
    28.ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ
    29.ΔΑΣΚΑΛΟΙ
    30.ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΙ
    31.ΣΤΡΑΤΟΣ ΞΗΡΑΣ
    32.ΕΑΒ
    33.ΟΠΑΠ
    34.ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΓΕΝΙΚΩΣ

    Ολοι οι παραπανω και αλλοι τοσοι
    και αλλοι τοσοι, βγαινουν καθε
    λιγο και μιλανε για τραγικες ελ-
    λειψεις προσωπικου.
    Τωρα αν στους μονιμους υπαλληλους
    του στενου και του ευρυτερου δη-
    μοσιο τομεα (800.000 περιπου),
    προσθεσουμε και τους 250.000 επο-
    χικους που κατηγορουν τον Καρα-
    μανλη οτι τους δουλεψε και δεν τους
    εκανε μονιμους ολους, συν αλλες
    300.000 εποχικους που λεει ο Κα-
    καουνακης οτι προσελαβε η δεξια,
    (ξερω εγω ειναι αληθεια?), που
    παμε ρε παιδια, ποσοι πρεπει να
    ξεφτιλιστουμε και να παμε να γι-
    νουμε δημοσιοι μπας και λειτουρ-
    γησει αυτο το μαγαζι.
    Εγω νομιζω και ολοι να γινουμε
    δημοσιοι, και οσοι πιο πολλοι
    γινουμε τοσο το χειροτερο, δεν
    προκειται να δουλεψει ΤΙΠΟΤΑ.
    Ο συνδιασμος δημοσιουπαλληλιας και
    μονιμοτητας , φερει το σπερμα ,τον
    θανατηφορο ιο, της προσωπικης απα-
    ξιωσης, του ωχαδερφισμου, της
    γραφεικρατιας,της ευθυνοφοβιας,
    της αναποτελεσματικοτητας, της κο-
    πανας, της τεμπελειας, της ροπης
    προς χρηματισμο,της κομματικοποι-
    σης και ολα τα υπολοιπα ελλατωματα
    του ανθρωπου.
    Το εχω αποθυμενο μια φορα να ακουσω
    απο συνδικαλιστες, οτι ναι ρε παι-
    δια σε αυτη τη περιπτωση ειχαμε κα-
    θαρο λαθος του συναδελφου και θα
    κοιταξουμε και εμεις την επαγγελ-
    ματικη του επαρκεια.
    Π.χ, συγκρουση σημερα προαστιακου
    με φορτηγο τρενο, καθαρη ΜΑΛΑΚΙΑ
    του μηχανοδηγου του προαστιακου,
    και τι αδελφιστικες δικαιολογιες
    δεν ακουστηκαν, εδω δεν ειχαμε
    απλως ελλειψεις αλλα φοβερες
    ελλειψεις, πολλη δουλεια,(μονιμος
    και οχι πολλη αλλα κανονικη δου-
    λεια ειναι σαν τη φωτια με το
    νερο),καθολου ρεπο,(ηθελα να ηξερα
    οι κοπανες & η μαιμου αδειες ασθε-
    νειας ειναι μεσα?),και αλλες
    εμαιτικες δικαιολογιες.
    ΠΡΟΤΑΣΗ: ΑΜΕΣΗ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΗΣ ΜΟΝΙ-
    ΜΟΤΗΤΑΣ.
    ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΙΣΧΟΣ ΤΗΣ ΕΠΙΒΟΛΗΣ ΤΗΣ
    ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ
    ΕΘΝΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΛΗΣΤΕΨΗΣ ΤΗΣ
    ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΟΥΠΑΛΛΗΛΙΑ
    ΠΡΕΠΕΙ ΑΜΕΣΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΒΙΑ
    ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ.



    ΜΑΛΑΚΑΣ ΣΤΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ

    Ανώνυμος είπε... 12 Ιουλ 2007, 11:05:00 μ.μ.

    ΤΟ ΜΙΣΟ ΚΑΣΤ ΤΗΣ ΛΑΜΨΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ .

    ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΞΙΑΡΧΟ ΘΕΟΧΑΡΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ.

    ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΙΑ ΕΠΗΡΕΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΦΩΣ-ΚΩΛΕΙΑ ΔΡΑΜΑΤΑ.

    ΤΟΥ (ΦΩΣ)ΚΩΛΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΖΩΗ

    Ανώνυμος είπε... 13 Ιουλ 2007, 12:55:00 π.μ.

    ΟΙ ΓΑΛΑΖΙΟΙ
    ΑΛ ΚΑΠΟΝΕ


    ΚΑΝΑΝ ΤΑ ΓΙΝΝΕΝΑ

    ΜΠΟΥΡΔΕΛΛΟ


    ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΩΝΕ

    Ανώνυμος είπε... 14 Ιουλ 2007, 8:05:00 μ.μ.

    ΝΤΟΥ ΝΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΠΑΝΤΟΥ


    Κιλκις , Φαρσαλα, Μουζακι, Παλαμας,
    Καρδιτσα, Καλαμπακα , Τρικαλα και
    βαλε.

    Καπακι και Silicon Valley στη
    Θεσσαλονικη.

    Τσατσοι της ΣΚΠ (Σπειρα Κρατικοδι-
    αιτης Πλουτοκρατιας) βαλτε και
    καμια ειδηση της προκοπης.



    CAPTAIN

    Ανώνυμος είπε... 14 Ιουλ 2007, 9:05:00 μ.μ.

    Σχετικο 12.33μμ και
    Παναγιωτης 3,15μμ

    Αγαπητοι Bloggers , το εχω γραψει
    πολλες φορες σε αυτο το site ,το
    να εισαι πραγματικος δημοκρατης
    ειναι πιο δυσκολο απο το να εισαι
    πραγματικος ανδρας.
    Εχετε απολυτο δικιο . Τι βλεπουμε
    τωρα , συμπολιτες μας που κανανε
    γαργαρα το βουλευτιλικη και την
    υπουργοποιηση της περιφημης Σελη-
    νης (που ενω δεν ηξερε τι σημαινει
    παταρι ηξερε τι σημαινει τσιμπουκι)
    να εχουν βγει στο κλαρι και να
    σκιζουν τα string τους γιατι
    λεει η δεξια εβαλε το Μισθο στο
    ΔΗΠΕΘΕ. Λες και Μισθος και Σεληνη
    δεν ησαν παιδια του ιδιου δηλ.
    του Φωσκολου.
    Παναγιωτη βλεπω το ονομα σου πρωτη
    φορα , μοιαζεις καινουργιος, μαθε
    λοιπον οτι υπαρχουν μερικοι μισθο-
    φοροι στο SITE, που βαζουν απεριο-
    ριστο κρεας στον κωλο τους.
    Θα επανελθω.




    CAPTAIN

    Item Reviewed: Απο τα τηλεσκουπίδια, διευθυντής στο ΔΗΠΕΘΕ... Rating: 5 Reviewed By: Press- gr