Ο ΤΥΠΟΣ ΣΗΜΕΡΑ

  • ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

    Τετάρτη, 6 Φεβρουαρίου 2008

    Προς τον Σπάρτης Ευστάθιο...

    .
    Του Παναγιώτη Μπαλτόπουλου
    Αναπληρωτή Καθηγητή
    Πρόεδρος της ΠΓΣ
    των τμημάτων της Σχολής
    Επιστημων Ανθρώπινης Κίνησης
    και ποιότητας Ζωής

    ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ
    .
    Σεβασμιώτατε κ.κ. Ευστάθιε,
    Ως Πρόεδρος της Σχολής Επιστημών Ανθρώπινης Κίνησης και Ποιότητας Ζωής, εκφράζω την ιδιαίτερη χαρά, αλλά και τη μοναδικότητα της συγκίνησης που αισθάνομαι, ευρισκόμενος σήμερα σε μια μεγάλη εορτή της Ορθοδοξίας, στη δεσποτική εορτή της Υπαπαντής του Σωτήρος Χριστού! Σε αυτή την κατανυκτική γωνιά της Λακεδα
    ίμονας Γης, στο Γύθειο, στην αποψινή θρησκευτική τελετή, που γίνεται ανάμνηση του γεγονότος της προσαγωγής του παιδιού Ιησού από την Παναγία Μητέρα Του και τον Προστάτη Τους Ιωσήφ στο Ναό, επιτρέψτε μου να Σας καταθέσω σκέψεις της ψυχής μου.
    Σεβασμιώτατε,
    Με την προσωπικότητα, το πολυσχιδές και το παραδειγματικό εκκλησιαστικό, κοινωνικό, χριστιανικό, φιλανθρωπικό και συγγραφικό Σας έργο, τιμάτε την Ορθόδοξη Εκκλησία και την ελληνική κοινωνία στο σύνολό της!
    Αποτελείτε πρότυπο αρετής, γιατί διδάσκετε με το παράδειγμα, την καθαρή και ανιδιοτελή σκέψη, τη σκληρή δουλειά, τον ενθουσιασμό και την αγάπη για τον Άνθρωπο!
    Συνδυάζετε το ανώτερο χριστιανικό ήθος, το πράο και γλυκό ύφος, την ολοκληρωμένη άρτια θεολογική κατάρτιση και την άριστη διοικητική ικανότητα!
    Διακρίνεστε για την ευρύτητα του πνεύματός Σας, τη ρητορική Σας δεινότητα και την απαράμιλλη ευγλωττία!
    Σεβασμιώτατε,
    Η απονομή της ύψιστης επιστημονικής διάκρισης, αυτής του Επίτιμου Διδάκτορα, στο Πρόσωπό Σας, ως διακεκριμένου κληρικού, επιφανούς Ιεράρχη και στυλοβάτη της Σχολής Επιστημών Ανθρώπινης Κίνησης και Ποιότητας Ζωής του Πανεπιστημίου μας, δεν ήταν παρά το επισφράγισμα από την Ακαδημαϊκή Κοινότητα των επιλογών Σας, που καθόρισαν άμεσα την εξέλιξη του τόπου αυτού και διαμόρφωσαν την ποιότητα ζωής των ανθρώπων του.
    Η υποστήριξή Σας μας δίνει δύναμη στον όρκο που υπηρετούμε ως επιστήμονες και ως κοινωνικοί λειτουργοί. Με επίγνωση της ταπεινοφροσύνης που Σας διακρίνει, αλλά και του συναισθήματος πίστης, ευγνωμοσύνης και λατρείας που κατακλύζει όλους εμάς προς το Πρόσωπό Σας,
    Προσευχόμαστε, Η συνάντησή μας, εδώ, σήμερα να σηματοδοτήσει την έναρξη μιας νέας πνευματικής περιόδου, που εσείς θα σμιλεύσετε με τα έργα Σας, στο Πανελλήνιο πια!
    Προσδοκούμε: Στις 7 Φεβρουαρίου, να αναφωνήσετε για δεύτερη φορά: «ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ».
    Αυτή τη φορά σε όλο τον Ελληνικό Λαό, στα πέρατα της Ορθοδοξίας, στις άκρες του επίγειου κόσμου που συναντούν τον απόηχο του Ουρανού!
    Ευχόμαστε σε κάθε Ελληνίδα και Έλληνα να γίνει κοινωνός και αποδέκτης της αγάπης, της ευσπλαχνίας, της διορατικότητας και της σοφίας με τις οποίες Αγκαλιάσατε τα Πανεπιστημιακά Τμήματα της Σπάρτης αλλά και καθένα από εμάς προσωπικά ,όταν ζητήσαμε την αρωγή του Ποιμένα μας. Η παρουσία Σας και η συμβουλή Σας ήταν, είναι και θα είναι φωτεινός φάρος για όλους. Φτωχότεροι όταν θα φύγετε από τη Λακεδαίμονα, πλουσιότεροι γιατί σημαδέψατε τη ζωή μας με την παρουσία Σας.

    Ευχόμαστε, Στις 7 Φεβρουαρίου να είσαστε ο νέος Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και Πάσης Ελλάδος! Εμείς θα σας ακολουθούμε, ταπεινοί συνοδοιπόροι στο μεγάλο σκοπό να στηρίξουμε το νέο ταγό της Ελληνικής Εκκλησίας.
    Ευχαριστώ από βάθους καρδιάς που είχα την τιμή ο δρόμος της ζωής μου να διασταυρωθεί με τον δικό Σας!
    • Blogger Comments
    • Facebook Comments

    19 σχολια:

    Ανώνυμος είπε... 6 Φεβ 2008, 4:02:00 π.μ.

    Σεβασμιώτατε Αγιατολάχ των σπαρτών και των ιερων αγελάδων κυρ Σταθη,

    μας τα εχετε μετατρεψει σε τουμπανα αγαπητε ιεροτατε παναγιωτατε με το ενα ποδι στον ταφο επιδοξε αρχιυπουργε της παγκοσμιοτητας.

    αντε να ψηφισει καμια φορα το αγιο πνευμα απο τα θυμιατα σας, να ξεπρηστουν ταρχιδια μας πια βρωμοπαπαροι με τις μαυρες φουστες και τα χρυσοποικιλτα στριγκακια τις ΔΙΣ ΑΕ.

    Αντε να εκλεγειτε παρα του αγιου πνευματος της μασας απο τις σαρκες της χωρας μας, να βγαλετε κι εσεις τον καρκινον, να σας χωσουμε να πατε στο διαολο να ησυχασουμε κι απο σας επιτελους!

    αει σιχτιρ πουστηδες!

    επώνυμος είπε... 6 Φεβ 2008, 4:14:00 π.μ.

    Αφού όλοι τον αρπάζουν τον πούτσο...Ας τον αρπάξουμε και εμείς!!!

    Ρίξτε μια μαλακία φίλοι μου, αξίζει… Γιατί στις στενοκωλιές που ζούμε λεφτά δύσκολα βγάζεις με παραδοσιακούς τρόπους!!!

    Για οθωμανικό με μεγάλα κέρδη ρίξτε μια ματιά σε αυτό το blog!!!

    procterbet.blogspot.com

    Ανώνυμος είπε... 6 Φεβ 2008, 4:15:00 π.μ.

    megalos manager o eustathios gia na ton gleifoun kseroun autoi tsampa katourimeni podia d glufei kaneis...

    xoriatis είπε... 6 Φεβ 2008, 5:14:00 π.μ.

    O KALYTEROS k. ka8hghta OXI O PATRIWTHS MAS .....

    Ανώνυμος είπε... 6 Φεβ 2008, 10:17:00 π.μ.

    Αν δεν τους έδινε ο Ευστάθιος ένα κτήριο της Εκκλησίας , δεν θα είχαν πανεπιστήμιο στη Σπάρτη λόγω έλλειψης χώρου στέγασης...

    Ανώνυμος είπε... 6 Φεβ 2008, 10:20:00 π.μ.

    ksekinise to glypsimo apo olous aytous pou ginan kathigitades se panepistimia pou skorpistikan se oli tin ellada gia na voleutoun oi dikoi mas kai oi dikoi tous giati den tous xwragan olous ta ypoloipa panepistimia. ayti einai i kseftila.
    na tin diavazoun oi foitites sas kai na mathenoun pws tha pane mprosta.

    Ανώνυμος είπε... 6 Φεβ 2008, 10:49:00 π.μ.

    Κύριε Μπαλτόπουλε μεγαλος "γλυψειματίας" είστε γεγονός που δεν ταιριάζει σε καθηγητή .

    Πείτε ότι είστε Χουντοβασιλικός να τελειώνουμε !

    Ανώνυμος είπε... 6 Φεβ 2008, 10:53:00 π.μ.

    Swstos o pio panw.
    An den vgei o xountkovasiliko - deksios Spartis tote tha stamatisete na pigainete ekklisia ?

    De ftanei re kathikia pou mpainete kathigites me meso (ekatontades exoun doctora)alla kanete kai prosilitismo sa de ntrepeste.

    Ti sou exei taksei o Spartis ?

    the Bloopers team είπε... 6 Φεβ 2008, 11:15:00 π.μ.

    Πω πω τον πούστη...

    και ΓΑΜΩ τα σλουρπ-πακ!!!

    Ανώνυμος είπε... 6 Φεβ 2008, 12:29:00 μ.μ.

    Μπα,μπα ενοχλήθηκαν τα πουλάκια μου.Μην πει κανένας καλό λόγο για κάποιον που το αξίζει νατη και η ελληνογυφτίλα να καυτηριάσει με ύφος δέκα καρδιναλλίων.Αλλο που οι ίδιοι ακριβώς όταν δουλεύουν χρησιμοποιούν τη γλώσσα τους για σφουγγαρίστρα.
    Αξιο το γραπτό σας κύριε καθηγητά και τιμή σας που το στείλατε εδώ για δημοσίευση γνωρίζοντας τον οχετό που θα ακολουθήσει!

    Ανώνυμος είπε... 6 Φεβ 2008, 1:20:00 μ.μ.

    Χριστιανισμός και θρησκείες:
    Μια άλλη όψη του νομίσματος.


    Zeitgeist the Movie:
    http://video.google.com/videoplay?docid=5547481422995115331
    Greek subs:
    http://www.subs4u.gr/subs/ZEITGEIST,%20The%20Movie%20-%20Official%20Release%20-%20Full%20Film%20fixed%20again.rar


    The Pharmacratic Inquisition:
    http://video.google.com/videoplay?docid=8700041490363244845&total=39&start=10&num=10&so=0&type=search&plindex=2
    Greek subs:
    http://www.subs4u.gr/subs/The%20Pharmacratic%20Inquisition%202007%20-%20DVD%20-%20Official%20Online%20Edition..rar


    The god who wasn't there (Part:History of Gospels):
    http://video.google.com/videoplay?docid=696492648668420724&q=the+god+who+there&total=41&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=4
    Greek subs:
    http://www.subs4u.gr/subs/The%20God%20Who%20Wasnt%20There.rar

    Ανώνυμος είπε... 6 Φεβ 2008, 1:48:00 μ.μ.

    Eντύπωση προκαλεί η στάση ορισμένων να επιμένετε να χρεώνετε στον Σεβασμιώτατο Καλαβρύτων "λάθος".

    Και μάλιστα την τις νυχτερινές ώρες κατά τις οποίες αναρτώνται τα συκοφαντικά posts sto press, για τον Σεβασμιώτατο.

    Σύμπτωση...?

    Μήπως αυτοί που γράφουν άλλα αλλού οπως στο blog του Μητροπολίτη Καλαβρύτων www.mkka.blogspot.com μπαίνουν εδώ για να πυροδοτήσουν το κλίμα ΄λέγοντας ότι δήθεν έκανε λάθος ο Σεβασμιώτατος για να δικαιολογήσουν ετεροχρονισμένα τις αστοχίες και τις συκοφαντίες στις οποίες κατέφυγαν οι αντίπαλοι του Σπάρτης?

    ?? Μήπως είναι οι ίδιοι που καιρό τώρα με "ανώνυμες" καταχωρήσεις επιχειρούσαν και από αυτό το blog τη σπίλωση του Σεβασμιωτάτου επικαλούμενοι φαιδρά επιχειρήματα ?

    Ο Σεβασμιώτατος λοιπόν δεν έκανε κανένα λάθος

    Στήθηκε σκευωρία εις βάρος του Σεβασμιωτάτου Αμβρόσιου με στόχο τον Σπάρτης και τον ρόλο του εκτελεστή εκών άκων(?) τον ανέλαβε ο Μεσσηνίας καταγγέλοντας δήθεν εκβιασμό για να αποδυναμώσουν τον Σπάρτης χτυπώντας τον Καλαβρύτων που είναι άνθρωπος κύρους και επιρροής στην Ιεραρχία.

    Οταν ο Καλαβρύτων και ο Σπάρτης αλλά και η συντριπτική πλειοψηφία της κοινής γνώμης και των ΜΜΕ κάλεσε τον Σεβ.Μεσσηνίας να καταθέσει αμέσως στην Εισαγγελία τα στοιχεία που ο ίδιος επικαλείτο οτι είχε και έλεγε ο ίδιος οτι θα πάει στην Εισαγγελία,(και δημιουργήθηκε ντόρος ) και όταν η Εισαγγελία απαντώντας στα τοπικά και στα Αθηναικά ΜΜΕ έλεγε οτι όντως κάλεσε τον Σεβ.Μεσσηνίας να καταθέσει αλλά...αυτός προτίμησε να πάει στην Αθήνα- αντί άμεσα να καταθέσει ως όφειλεπ ρο της εκλογής - επικαλούμενος "δουλειά" (σύσκεψη των υποστηρικτών του Θηβών στην ουσία), φάνηκε το αίωλο των ισχυρισμών του και οι σκοπιμότητες που εξυπηρέτησε.

    Λέτε κάποιοι οτι ποτέ δεν είπε ο Μεσσηνίας κάτι κακό για τον Σπάρτης. Σας διαφεύγει ότι ήταν αυτός ο όποίος είχε καταγγείλει εκβιασμούς από πλευράς των υποστηρικτών του Σπάρτης,καταγγέλοντας "χωροφυλακίστικες μεθόδους για αυτό δεν θα ψηφίσει τον Σπάρτης" μια μέρα αφότου ο Καλαβρύτων είχε ανακοινώσει ευθαρσώς ότι έκρινε ότι ο Σεβ.Σπάρτης ως ηθικό και έντιμο στοιχείο θα έπρεπε να θέσει εαυτόν στην υπηρεσία της Εκκλησίας.

    Εντωμεταξύ τρείς μέρες σερί τόσο ο Πρετεντέρης, όσο και ο Καψής και μερικοί "ανώνυμοι" ή "ψευδόνυμοι" μπλόγκερς" μιλούσαν για τον "χωροφύλακα" Μητροπολίτη Καλαβρύτων στρέφοντας φαρμακερά βέλη της σκευωρίας σε κείνον, ότι δήθεν πρωταγωνιστεί στον δήθεν εκβιασμό του Μεσσηνίας για να παίρνουν "γραμμή" και οι άλλοι δημοσιογράφοι!!!

    Και φυσικά οι ίδιοι οι άνθρωποι δεν ήθελαν να καταθέσει στον Εισαγγελέα ο Μεσσηνίας (γιατί είχε ούτως ήταν αβάσιμα όσα είπε ) αλλά μόνο να πυροδοτήσει το κλίμα με επικοινωνιακά πυροτεχνήματα.

    Με το να τον καλέσουν να πάει στην Εισαγγελεία όμως Σπάρτης και Καλαβρύτων τον Μεσσηνίας, απέδειξαν τόσο την εντιμότητά τους όσο και ότι δεν έχουν απολύτως κανέναν λόγο να "κρυφτούν".

    Κι αυτό ενόχλησε σφόδρα. Και κάποιοι καλοθελητές έσπευσαν να πουν ότι τάχα "τσιμπησε" ο Καλαβρύτων. Η στάση του Μεσσηνίας εκ των υστέρων να φύγει και να λέει μέσω του εθνους ότι δημοσιογράφοι της Μεσσηνίας τον εκβίαζαν ή πρώην συνεργάτες του πρώην Μεσσηνίας απέδειξε οτι αυτοαναιρείται και το σαθρό των ισχυρισμών, αφήνοντας το σενάριο να δείχνει πόσο έμπαζε από παντού....

    Οταν δεν τους βγήκε, ο Θηβών έδωσε γραμμή "σιωπής" στο στρατόπεδο αντιλαμβανόμενος το κακό που του κανε ο Μεσσηνίας, και τα επικοιωνιακού τύπου πυροτεχνήματα, με το να φαίνεται ότι ένας συκοφάντης είναι το πρωτοπαλλίκαρό του

    ΣΤΟΧΟΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΔΕΙΧΘΕΙ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΣ Ο ΣΠΑΡΤΗΣ, Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΛΕΟΝ ΠΙΘΑΝΗ ΝΑ ΠΡΟΣΒΛΗΘΕΙ Η ΕΚΛΟΓΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ "ΑΛΛΟΘΙ" ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΡΟΙΟΝ ΕΚΒΙΑΣΜΩΝ......

    ΚΥΡΙΟΙ

    Γι αυτό και τόσο καιρό έβγαιναν δημοσιεύματα υποβολιμιαία που λεγαν ότι ενδέχεται να προσβληθεί το αποτέλεσμα των εκλογών, και γι αυτό εγείρονταν ενστάσεις εκ των προτέρων για το ποιός κι αν μπορεί να προεδρεύσει

    ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΗΣ ΣΚΕΥΩΡΙΑΣ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΣΠΑΡΤΗΣ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣΗΣ ΤΟΥ ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΣΤΗΘΗΚΕ ΣΕ ΑΙΩΛΕΣ ΑΙΤΙΑΣΕΙΣ

    ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΑΡΟΙ ΟΥΡΑΝΟΙ ΑΣΤΡΑΠΕΣ ΔΕΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΓΝΩΣΙΝ ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ

    Κι η εφαρμογή του πειραματικά είχε αρχίσει μέσω αυτού του blog απο διμούτσουνους καλοθελητές που κατα καιρούς κατηγορούσαν τον Μητροπολίτη για γελοιότητες επιστρατεύοντας την επιστολή που ζητούσε ο βουλευτής του Συριζα Νομού Αχαίας πληροφορίες για το εάν τηρούνται οι κανόνες ανέγερσης του οικου ευγηρίας αποσυρθέντων Αρχιερέων στο Αίγιο, που αποφάσισε η Σύνοδος να υλοποιήσει και το σκεφτόταν χρόνια τώρα για όσους Αρχιερείς που είναι ατκήμονες παραιτούνται λόγω ηλικίας η άλλων προβλημάτων υγείας.

    Κατανοητόν???

    Ανώνυμος είπε... 6 Φεβ 2008, 3:03:00 μ.μ.

    Μήπως ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΓΑ ΙΕΡΟΜΝΗΜΩΝΑ ότι δήθεν υπήρχε φωτογραφία που είχε ο ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ 4 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΒΓΗΚΕ,

    ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΘΗΚΕ??? ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΕΙ ΛΑΔΙ??

    ΠΟΛΥ ΕΤΕΡΟΧΡΟΝΙΣΜΕΝΟ ΟΜΩΣ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΩΖΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΠΡΕΤΕΝΤΕΡΗ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΚΑΨΗ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΟΥΣΑΝ. ΣΤΗ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΑ ..

    liondani είπε... 6 Φεβ 2008, 4:28:00 μ.μ.

    Εχω ακούσει και εγώ τα καλύτερα λόγια για τον Σεβασμιότατο Ευστάθιο και δεν σας κρύβω ότι ελπίζω να είναι ο επόμενος Αρχιεπίσκοπος.

    Ανώνυμος είπε... 6 Φεβ 2008, 5:11:00 μ.μ.

    "Σχολή Επιστημών Ανθρώπινης Κίνησης και Ποιότητας Ζωής";;;;;

    Υπάρχουν τέτοιες σχολές, υπάρχουν τέτοιοι "καθηγητές";;;;;

    Και πληρώνονται από Κράτος;;;;

    @$#***%@%$@!!*&^**&^%$$!!!!

    Ανώνυμος είπε... 6 Φεβ 2008, 5:32:00 μ.μ.

    ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ SIEMENS

    1989-90
    ΟΤΕ 470.000 ψηφιακες παροχες

    1994
    ΟΤΕ 1000.000 ψηφιακες παροχες

    1997
    ΟΤΕ πενταετης προγραμματικη συμφωνια

    1998
    ΟΣΕ-Ναυπηγεια Σκαραμαγκα
    προγραμματικη συμφωνια για σιδηροδρομικο υλικο

    1999-2007
    προαστιακος σιδηροδρομος

    1992-2001
    ΜΕΤΡΟ
    προμηθειες τροχαιου υλικου και
    ηλεκτρομηχανολογικων υποδομων

    1990-2000
    συστηματα σηματοδοτησης και σημανσης

    1998-1999
    Συστηματα επικοινωνιων Ενοπλων δυναμεων ΕΡΜΗΣ

    C4I




    ΤΙ ΠΑΘΑΝΕ ΟΙ ΤΗΛΕΑΝΑΚΡΙΤΕΣ-ΔΙΚΑΣΤΕΣ?
    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΕΡΕΥΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ
    SIEMENS?
    ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ?
    ΧΑΧΑΧΑ
    ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ
    ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΧΟΝΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ
    ΜΙΕΖΕΝΣ ΟΙ ΤΗΛΕΑΣΤΕΡΕΣ ΜΑΣ.



    ΘΕΜΟ-ΜΑΚΗ-ΣΤΑΗ-ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ-ΤΡΕΜΗ

    ΤΗΝ ΒΙΛΛΑ ΤΟΥ ΜΑΓΓΙΝΑ ΤΗΝ ΕΙΔΑΜΕ

    ΤΙΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΒΙΛΛΕΣ ΠΟΥ ΧΤΙΣΤΗΚΑΝ ΜΕ ΤΙΣ ΜΙΖΕΣ ΤΗΣ SIEMENS
    ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΝ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΙΣ ΔΟΥΜΕ?




    ΓΙΩΡΓΑΚΗ-ΚΑΧΡΙΜΑΚΗ
    ΕΣΕΙΣ ΘΕΛΕΤΕ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΦΗΝΕΙ
    Η ΔΕΞΙΑ,ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΤΕ ΤΑ ΣΤΕΛΕΧΗ
    ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ,ΠΟΥ ΠΛΟΥΤΙΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ
    ΜΙΕΖΕΝΣ.
    ΚΑΚΟΥΡΓΑ ΔΕΞΙΑ..ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ
    ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΣΗ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ.

    ΚΑΚΟΥΡΓΑ ΔΕΞΙΑ..ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟ
    ΜΕΓΚΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ
    ΜΙΕΖΕΝΣ

    6 Φεβρουάριος 2008 5:02 μμ


    Ο/Η Ανώνυμος είπε...
    17 ΧΡΟΝΙΑ ΟΙ ΑΣΤΕΡΕΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑΝ ΤΙΠΟΤΑ
    ΧΑΜΠΑΡΙ...

    ΛΟΓΙΚΟ
    ΕΚΤΙΖΑΝ ΟΦ-ΣΟΡ
    ΕΚΤΙΖΑΝ ΒΙΛΕΣ
    ΜΕ ΤΙΣ ΜΙΖΕΣ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΑΠΟ
    ΤΗΝ ΜΙΕΖΕΝΣ

    Ανώνυμος είπε... 6 Φεβ 2008, 5:51:00 μ.μ.

    Τίίί είναι τούτος??? Κρίμα στα Ελληνόπουλα που έχουν τέτοιους καθηγητάδες.Είναι φυσικό και ασφαλώς βέβαιο το αποτέλεσμα της απαιδευσιάς των Ελληνοπαίδων με καθηγητάδες τέτοιους κωλαγλύφτες.Πόσο βλάκας αισθάνομαι που έστειλα τα δυο μου παιδιά να σπουδάσουν σε Ελληνικό Πανεπιστήμιο!!

    Ανώνυμος είπε... 6 Φεβ 2008, 11:26:00 μ.μ.

    "Τούτος" είναι ένα από τα ξεφτέρια που διόρισε η προηγούμενη Υπουργός Παιδείας (καλή σου ώρα Μαριορή!) στη Προσωρινή Διοικούσα του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου, δηλαδή τη σύζυγο (Γεωργία Ξανθάκη, αλλά για τους φίλους της "Ζέττη" απ' το ... Ζορζέτ, μη χέσω), τον κουμπάρο (Ανδρέα Περεντίδη), και κάποιους άλλους "άξιους" φίλους και συγγενείς του τότε ΓΓ του Υπουργείου, κυρίου Ανδρέα Καραμάνου. Πρώτη δουλειά όλων αυτών ήταν να εκλέξουν καθηγήτρια στο Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου την θυγατέρα του ζεύγους Καραμάνου. Το μπουμπούκι της επιστολής δεν είναι μοναδικό, όλα τα τμήματα εκκλησιοκρατούνται και θυμίζουν παρα-θρησκευτικές εθνικιστικές οργανώσεις. Κ λογλύφουν το παπαδαριό και έχουν αναγάγει τη Μεταξική αισθητική σε πολιτιστικό τους πρότυπο. Αλλά τι περιμένατε; οι σχέσεις της Δεξιάς με την Παιδεία και τον Πολιτισμό είναι γνωστές - βλ. και Ζαχόπουλο με κολλητούς τσοντοσκηνοθέτες και ψωρο-"καλλιτέχνες" της συμφοράς. Α, ναι, η σύζυγος του Ζαχό (Περσεφόνη ή Πέρσα για τους φίλους της) ήταν και αυτή σύμβουλος της Μαριορής...

    Ανώνυμος είπε... 7 Φεβ 2008, 5:01:00 μ.μ.

    Θερμά ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον Αρχιεπίσκοπο Αθηνών και πάσης Ελλάδος Ιερώνυμο , Μητροπολίτη Θηβών και Λεβαδείας .

    Επιτέλους ένας Δημοκράτης που θα ενώσει την εκκλησία μας και δεν θα τη διχάσει όπως ο Χουντικοβασιλικός και δεξιός Χριστόδουλος .

    Κωστάκη , ΤΕΛΟΣ Η ΔΕΞΙΑ ΧΕΙΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΤΩΝ ΔΕΞΙΟΧΟΥΝΤΟΒΑΣΙΛΙΚΩΝ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΣΟΥ .

    Ας Βάλει μυαλό και το ΠΑΣΟΚ του Γιωργάκη να σε πετάξει και ο λαός μακρυά από μια εξουσία που πλεόν δεν σου ανήκει.

    Item Reviewed: Προς τον Σπάρτης Ευστάθιο... Rating: 5 Reviewed By: Press- gr