ΠΑΟ-Ρεάλ 54-58...

Την ήττα με 54-58 γνώρισε ο Παναθηναϊκός στο ΟΑΚΑ από την Ρεάλ για την 5η αγωνιστική του TOP 16 της Ευρωλίγκας και έχασε πολύτιμο έδαφος ...

Την ήττα με 54-58 γνώρισε ο Παναθηναϊκός στο ΟΑΚΑ από την Ρεάλ για την 5η αγωνιστική του TOP 16 της Ευρωλίγκας και έχασε πολύτιμο έδαφος στη μάχη για την πρόκριση. Οι πράσινοι πλήρωσαν το καταστροφικό τέταρτο δεκάλεπτο, όπου πέτυχαν μόλις πέντε πόντους. Να σημειωθεί ότι η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη έμεινε χωρίς καλάθι τα τελευταία 6 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα. Έτσι οι Ισπανοί με ένα σερί 12-0 κατάφεραν να πετύχουν την πέμπτη τους νίκη σε ισάριθμα ματς. Πρώτος σκόρερ για τον Παναθηναϊκό ήταν ο Μπράμος με 11 πόντους και ακολούθησαν οι Τσαρτσαρής, Ούκιτς και Σχιορτσιανίτης με 8.
Τα δεκάλεπτα: 20-11, 37-27, 49-44, 54-58