«Σφαλιάρα» από… Μαρίνο σε Άντερλεχτ

Μεγάλη νίκη για την 10η της βαθμολογίας της Jupiler League, Σαρλερουά, που ήρθε 3-1 με την Άντερλεχτ. Πλέον, η πρωτοπόρος του βέλγικ...

Μεγάλη νίκη για την 10η της βαθμολογίας της Jupiler League, Σαρλερουά, που ήρθε 3-1 με την Άντερλεχτ. Πλέον, η πρωτοπόρος του βέλγικου πρωταθλήματος έχει δύο βαθμούς περισσότερους από την Μπριζ, που θα την ξεπεράσει εφόσον νικήσει την Μπέβερεν.
Το σκορ άνοιξε ο Τιανμόν στο 14’ και η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση, καθώς τρία λεπτά αργότερα ο Μίτροβιτς ισοφάρισε.
Με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους η Σαρλερουά μπήκε ξανά μπροστά, χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Φορ, ενώ 16 λεπτά αργότερα «χτύπησε» ξανά ο ίδιος παίκτης, αλλά αυτή τη φορά δεν βρήκε τρόπο να δώσει απάντηση η πρωταθλήτρια Βελγίου.
Βασικός ήταν ο Στέργος Μαρίνος που έπαιξε σε ολόκληρη τη διάρκεια της αναμέτρησης.