Προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου ο Πλατανιάς

Για δεύτερη φορά στην ιστορία του ο Πλατανιάς προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας. Στον δεύτερο αγώνα για τη φάση των «16» π...

Για δεύτερη φορά στην ιστορία του ο Πλατανιάς προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας. Στον δεύτερο αγώνα για τη φάση των «16» που έγινε στους «Ζωσιμάδες» με τον ΠΑΣ, η ομάδα του Γιώργου Παράσχου επιβλήθηκε με 2-1 στη διαδικασία της παράτασης αποτέλεσμα που την έστειλε στους «8» της διοργάνωσης μετά το υπέρ τους 1-0 στα Περιβόλια.

Αν και με 10 παίκτες από το 65΄(αποβλήθηκε ο Μπέριος) οι γηπεδούχοι με το γκολ του Ζάιρο στο 84΄ έστειλαν το ματς στην παράταση, όπου με πέναλτι του Γιορέντε στο 114΄ έγινε το 1-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 120΄ ο Μανούσος.