Έβρεξε... γκολ στο Βέλγιο-Γιβραλτάρ - ΒΙΝΤΕΟ

Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» συνέτριψαν από το πρώτο ημίχρονο το αδύναμο Γιβραλτάρ πετυχαίνοντας έξι τέρματα και κάνοντας επίδειξη δύναμης ενό...

Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» συνέτριψαν από το πρώτο ημίχρονο το αδύναμο Γιβραλτάρ πετυχαίνοντας έξι τέρματα και κάνοντας επίδειξη δύναμης ενόψει της εκτός έδρας αναμέτρησης με την Εθνική Ελλάδος την Κυριακή. Οι Ντρις Μέρτενς (15'), Τόμας Μενιέ (18'), Ρομέλου Λουκάκου (21', 38'), Άξελ Βίτσελ (27') και Εντέν Αζάρ (45') σημείωσαν τα γκολ της ομάδας του Ρομπέρτο Μαρτίνες, η οποία όμως «έχασε» τον πολύτιμο κεντρικό μέσο Άξελ Βίτσελ, που αποβλήθηκε (με απευθείας κόκκινη κάρτα) στο 41o λεπτό του αποψινού αγώνα, ενώ οι Μενιέ (60', 67') και Λουκάκου (84') διαμόρφωσαν το τελικό 9-0 στην επανάληψη.