Κύπρος - Ελλάδα 1 - 2 (Ημίχρονο)

Ημίχρονο στην αναμέτρηση ανάμεσα στην Κύπρο και την Ελλάδα για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2018, με την Εθνική μας ομάδα να πηγαίνει σ...

Ημίχρονο στην αναμέτρηση ανάμεσα στην Κύπρο και την Ελλάδα για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2018, με την Εθνική μας ομάδα να πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα 2-1.
Η Κύπρος προηγήθηκε στο 18' με γκολ του Σωτηρίου, ο οποίος βγήκε απέναντι στον Καρνέζη και με διπλή προσπάθεια έκανε το 1-0.
Μέσα σε οκτώ λεπτά η Εθνική μας ομάδα κατάφερε να ανατρέψει το σκορ. Ισοφάρισε με γκολ του Μήτρογλου, ο οποίος με ένα αριστουργηματικό πλασέ έκανε το 1-1 στο 24' , ενώ το 2-1 ήρθε στο 26' όταν μετά από χτύπημα κόρνερ από αριστερά του Φορτούνη, ο Τζιώλης πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.