LIVE: Βοσνία - Βέλγιο 3-4 (ΤΕΛΙΚΟ)

Μεγάλη νίκη επί της Βοσνίας πέτυχε το Βέλγιο κερδίζοντας με 3-4 στο Σαράγεβο για τα προκριματικά του Μουντιάλ. Το ματς είχε άμεσο ελληνι...

Μεγάλη νίκη επί της Βοσνίας πέτυχε το Βέλγιο κερδίζοντας με 3-4 στο Σαράγεβο για τα προκριματικά του Μουντιάλ. Το ματς είχε άμεσο ελληνικό ενδιαφέρον και το αποτέλεσμα αναπτερώνει τις ελπίδες της Εθνικής μας Ομάδας για πρόκριση στο Μουντιάλ του 2018, καθώς με

νίκη επί της Κύπρου η Ελλάδα αγκαλιάζει τη δεύτερη θέση του ομίλου.

Το παιχνίδι είχε από την αρχή μέχρι το τέλος απίστευτες ανατροπές. Το σκορ άνοιξε το Βέλγιο στο 4ο λεπτό με γκολ του Μενιέ. Η γηπεδούχος Βοσνία ισοφάρισε στο 30’ με γκολ του Μεντούγιανιν και προηγήθηκε στο 39’ με γκολ του Βίστσα, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με ανεβασμένο το ηθικό.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Βέλγιο μπήκε δυνατά, ισοφαρίζοντας σε 2-2 στο 59’ με γκολ του Μπατσουαγί, ενώ προηγήθηκε στο 68’ με σκόρερ τον Βερτόνχεν.

Στο 82’ ο Ντούμιτς ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, όμως οι «κόκκινοι διάβολοι» δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και ένα λεπτό μετά ο Καράσκο σκόραρε και έκανε το 3-4 για το Βέλγιο.